Няколко въпроса относно спонсорство?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

Здравейте, видях, че има много изписано по темата, прегледах и официялния сайт, но нищо конкретно не разбрах и имам няколко въпроса.. моля за помощ :) Аз съм канадски гражданин и в момента живея в България. Имам приятелка с която имаме сериозни намерения за съвместно бъдеще и искам да си я взема с мен в Канада. Имаме планове за брак. И сега въпроса ми е - как е най-добре да го направим? -да се оженим тук и да й подам документите или да й пратя покана и да се оженим в Канада? Идеята ни е да не се разделяме, в смисъл да не ходя аз там и да я чакам една година. Как най-бързо и лесно ще станат нещата? Благодаря предварително :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

Нещо не схващам. Защо трябва да я чакаш 1 година? Ваденето на виза става за няколко месеца. Мен лично ме съмнява, че можеш да я спонсорираш от България. Трябва първо ти самият да бъдеш одобрен като спонсор и едва тогава да си дадеш заявка за спонсорство. Не знам това дали е възможно от чужда държава (в случая България).
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

да я чакам в смисъл ако трябва да съм там и да работя докато станат готови нейните документи.. а иначе до колкото разбрах може и от тук да кандидатстваме, ясно че трябва първо мен да одобрят (отнемало около 3 седмици) и след това нея (не се знае колко време).. просто търсим най-лесния и бърз вариянт, по възможност без да се разделяме ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

h4p написа:да я чакам в смисъл ако трябва да съм там и да работя докато станат готови нейните документи.. а иначе до колкото разбрах може и от тук да кандидатстваме, ясно че трябва първо мен да одобрят (отнемало около 3 седмици) и след това нея (не се знае колко време).. просто търсим най-лесния и бърз вариянт, по възможност без да се разделяме ;)
Доколкото си разбрал (в смисъл някой ти казал) или си говорил вече с имиграционните? Всъщност какво има да говориш...Отваряш на страницата за имиграция и четеш съответния раздел, правейки си съответните изводи ще го бъде ли или не.
За нея - 3-4 месеца, докато си направи медицинските и и изпратят визата.
Между другото бъди готов, където и да сключите брака си да ви гледат под лупа връзката поради съмнения за фиктивност на последния. Успех!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от ivandaman »

Може и от България..

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe"

13 месеца максимум би трябвало да трае процедурата.. ако подадеш документи от БГ. Ти може да си в БГ (или където пожелаеш) докато трае процедурата. Тя ще трябва да чака..

13 месеца споре мен са Максимума.. Документите на моята съпруга ги разглеждаха в Мексико и според сайта би трябвало да отнеме 14 месеца а отне само 8 и това при положение че имаше два месеца закъснение защото ни поискаха допълнителни документи..

Не е задължително да сключвате брак но определено ще помогне.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

Благодаря за отговорите :) Тоест можем да останем и двамата в България докато станат готови нейните документи? Няма ли да ми искат доходи?

ето това са документите които са ни необходими за подаване оттук, нали?
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

h4p написа:Благодаря за отговорите :) Тоест можем да останем и двамата в България докато станат готови нейните документи? Няма ли да ми искат доходи?

ето това са документите които са ни необходими за подаване оттук, нали?
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp"
Не, ако приемеш, че точка 18,19 и 20 от checlkist document не се отнасят за теб.
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

pumpy написа:
h4p написа:Благодаря за отговорите :) Тоест можем да останем и двамата в България докато станат готови нейните документи? Няма ли да ми искат доходи?

ето това са документите които са ни необходими за подаване оттук, нали?
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ons/fc.asp"
Не, ако приемеш, че точка 18,19 и 20 от checlkist document не се отнасят за теб.
нещо не разбрах :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

- oтвори файла наречен document checklist
- прочети точка 18, 19, 20
- прецени дали тези точки се отнасят за теб или не;
- в зависимост отговора на горния въпрос ще можеш да разбереш дали ще ти искат доходи или не;
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

прочетох ги, но как да преценя? Баща ми е в Канада и има фирма и по принцип може той да ми е бъде работодател :?:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от pumpy »

h4p написа:прочетох ги, но как да преценя? Баща ми е в Канада и има фирма и по принцип може той да ми е бъде работодател :?:
Майна, ако баща ти има фирма, най-веротно има и счетоводител. Да му се обади и да го разпита - може ли да те наеме и да ти даде документите, които се искат от имиграционните. Нима очакваш някой тук да може да ти даде този отговор? Аз на твое място бих седнал, разпечатал всички документи, които се изискват, прегледал какво ми липсва и намерил начин да си набавя липсващите части от пъзела "спонсориране на бъцещата ми жена в Канада". Когато свършиш всичко това и имаш нящо, конкретно, което не можеш да разрешиш, тогава пиши пак с конкретен въпрос и всичкита възможна информация, за да можеш да получиш някаква смислена помощ.
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

Идеята ми беше, ако има някой минал по същия път да каже на кратко какво ми е необходимо и как протича продцедурата. Благодаря все пак.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

h4p написа:прочетох ги, но как да преценя? Баща ми е в Канада и има фирма и по принцип може той да ми е бъде работодател :?:
Значи, такива неща като "може по принцип" пред имиграцията не вървят. Може ли или е наистина? Ако нямаш собствени доходи в Канада, къде си тръгнал да спонсорираш? :o
Най-много да се ожените и да си останете за постоянно в България.
В такъв случай горните месеци, които споменах ги забрави! Това е само за финансово обезпечен човек, на който са минали документите за спонсорство....При вас след толкова "ако"-та може въобще да не стане.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
h4p
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 8:42 am

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от h4p »

Bistra написа:
h4p написа:прочетох ги, но как да преценя? Баща ми е в Канада и има фирма и по принцип може той да ми е бъде работодател :?:
Значи, такива неща като "може по принцип" пред имиграцията не вървят. Може ли или е наистина? Ако нямаш собствени доходи в Канада, къде си тръгнал да спонсорираш? :o
Най-много да се ожените и да си останете за постоянно в България.
В такъв случай горните месеци, които споменах ги забрави! Това е само за финансово обезпечен човек, на който са минали документите за спонсорство....При вас след толкова "ако"-та може въобще да не стане.
Казвам "по принцип" защото не съм запознат дали трябва. ако трябва - то това "по принцип може" става на "да". не съм запознат и за това питам, а вие ме режете остро ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Няколко въпроса относно спонсорство?

Мнение от Bistra »

Това са неща, които се обсъждат (в твоя случай - на финансова зависимост) първо с татенцето, а не със случайни хора във форум. Повечето от хората, пишещи тук отделят от личното си време за да са ти полезни, а ти в края на краищата се оказва, че не знаеш какво искаш. Цялата процедура при финансово независим човек може спокойно да приключи след 6 месеца. Горе-долу това е и срокът за пребиваване с нормална виза - за да не се делите. Ти обаче се оказа финансово зависим от татенцето. Ами тогава - не знам! Може да стане, но може и да не стане - това е. Кратко и ясно без повече губене на време.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор