Въпрос за самолетни билети

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Въпрос за самолетни билети

Мнение от GGG »

Здравейте,

Реших да попитам тук как вие си закупувате самолетни билети от България. Аз самата съм летяла само веднъж-до Торонто с KLM(взехме си ги от авиокомпанията) и нямам опит в купуването на билети.
Въпросът ми е-от туристически фирми в България ли ги купувате или от самите авиокомпании? Според моите проучвания досега, ако си вземеш билет от авиокомпания, е по-скъпо. Също така онлайн ли ги купувате или отивате в офис и има ли разлика в цената?
Благодаря предварително.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от miteto »

Аз си купувам от expedia.ca и redtag.ca. Не знам дали в момента туристическите фирми в България могат да предложат по-добри цени, но последно когато проверявах, излизаше по-евтино да купя София-Торонто-София от expedia.ca сравнено с няколкото фирми (които питахме) от София.
По принцип самолетните билети са доста променливо нещо, може днес цената с авиокомпания Х през expedia.ca да е най-добрата, а утре цената с авиокомпания У през БГ-туроператор да е по-добра.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от roumensp »

Напоследък предпочитам FlightNetwork пред Expedia, почти винаги изваждат по-изгодни цени.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от Marto »

Лошото, ако може да се нарече така, на expedia е, че не показва евтини полети отнемащи 30, 40 и кусур часа с по 2 16-часови прехвърляния, както и не предлага билети за някои нискобюджетни, регионални и подобни авиолинии.

Aз винаги почвам с някоя metasearch engine като http://www.kayak.com" и почти винаги намирам най-добрата тарифа там и на expedia (преподчитам да купувам през тях заради 4,5% отстъпка).
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от GGG »

Много ви благодаря за отговорите.
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от sugar4e »

Аз съм купувала през Usit colours и Астрал холидейс на доста добри цени.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от mortigur »

kayak.com понякога вадят добри цени.
Taxation is theft.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от Marto »

Подкрепям горното мнение. Аз доскоро използвах каяк.ком само като начална точка при търсенето, но напоследък често чрез тях самите - и само чрез тях - виждам дават цени, които никъде другаде ги няма.
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Re: Въпрос за самолетни билети

Мнение от vio »

Аз пиша Cheap flights в нет-а, задавам от къде и за къде летя и после избирам няколко различни сайта и сравнявам цените. Има възможност и да си избираш с кои авиолинии да летиш, а ние сме фенове на швабите Луфтханза най-вече заради точност и коректен сервиз.
Публикувай отговор