High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: High-rises в България

Мнение от Koko »

SFBG82 написа:Ето факти от мен (вече сме пред Хърватия, Румъния, Гърция и т.н. по този показател):
Всъщност ако се погледне таблицата фактите които се виждат са че посочените 3 държави всъщност са паднали надолу в класацията, докато България се задържа на същото положение през периода който е посочен затова сега сме пред тях.
В същото време държавате от централна Европа които бяха в социалистическия блок - Полша, Чехия, Словакия, Унгария, Словения - с които искахме да бъдем третирани еднакво след 1989 година продължават да са пред нас в класацията. Би било добре ако можем поне тях да настигнем.

Видях преди малко в Дир-а изказване на министър Дянков че България ще настигне Европа по заплащане след 10-12 години.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: High-rises в България

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:Пускал съм вече.

Точно тези видове не ме смущават. :lol:
Хубаво, ама няма да е зле първо да ги пробваш на място, например с една екскурзия лятото до мочурищата на Уинипег. :D
SFBG82 написа:В София са вече над 10 големи играчи в сектора (HP, Microsoft, VMware, Siemens, Ingram Micro, Comparex, Coca Cola etc.).
Хм, че тези големи играчи отвориха офиси в София преди повече от десетилетие. Само за Ingram Micro не съм сигурен, но останалите са от мноооого отдавна в България. Това не означава, че няма да искат да се местят в нови офиси, но все пак в такъв списък е хубаво да присъстват големите играчи, които водят съвременната ИТ вълна, например Гугъл и Епъл, че дори и Фейсбук, както и хилядите по-малки, но свързани с техния бизнес играчи.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Гугъл и НАСА евентуално ще вложат капитал в бъдещият Тек Парк.

Ето малко инфо и за него, така или иначе и там ще има хай райз (може да се види на рендера по-долу, отляво на бъдещия национален стадион):

София Тек Парк

Местоположение: бул. Цариградско шосе и бул. Асен Йорданов (4-ти километър)
Обща площ: 270 дка

Фаза 1 - 2012 до 2015
Финансиране: 50 млн.€ по oперативна програма: „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика“

Фаза 2 - след 2015
Финансиране: По програмата "Horizon 2020 "на ЕС (2014-2020)

Sofia Tech Park

Location: blvd. Tsarigradsko Shosse and blvd. Assen Yordanov (4th kilometer)
Plot Size: 270 acres

Phase 1 - 2012 to 2015
Financing: 50 mln € through the operational programme "Development of the Competitiveness of the Bulgarian Economy" 2007-2013

Phase 2 - after 2015
Financing: Through the framework program for research and innovation "Horizon 2020" of the EU (2014-2020)

Изображение

Изображение
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: High-rises в България

Мнение от myhata II »

:clap: :y:
Браво ,много се радваме на строежите в България !!! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: High-rises в България

Мнение от speedy »

Каква е тая фирма НАСА, която ще инвестира в София Тек Парк?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

speedy написа:Каква е тая фирма НАСА, която ще инвестира в София Тек Парк?
Е, как каква? Оная, бре, дето разработва американските космически програми. Само те не са се намесили в икономическият възход на България. Скоро очаквайте и космодрум...Първо в София, после и в други градове! :rock: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: High-rises в България

Мнение от speedy »

В София действително се строи много. Имам чувството, чв има повече молове отколкото в Торонто. Има един в строеж на Хладилника, който изглежда по-голям от Терминал 1 на Пиърсън... И на мен не ми е ясно кой ще наема офиси в административните сгради. Дано да има желаещи и с възможност да плащат.

Другият въпрос е по-сложен. Това, че все повече фирми имат желание да правят аутсорсинг в България не е много радващо. На първо място аутсорсинг се прави на там, където икономиката е зле и трудът е евтин. След това се гледа дали политическата обстановка е сравнително стабилна, какви са данъците, парите давани от правителството и нивото на образование на местните хора.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: High-rises в България

Мнение от MrGeek »

SFBG82 написа:Гугъл и НАСА евентуално ще вложат капитал в бъдещият Тек Парк.
За Гугъл да влага капитали бих се съгласил и е хубаво да е (ако е) така. Обаче присъединяването на НАСА в същото това упражнение вече ми идва малко отгоре. Впрочем кой разпространява тази интересна, бих казал дори сензационна партенка за "капиталовите инвестиции" на НАСА? Има ли пръст в това държавната пропагандна машина или е просто поредния залп на жълтата преса? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:И най-накрая да вземат да се гордеят с някакви по-малко смешни заплати.

И в крайна сметка аз като кандидатствам за работа, не ходя да гледам какви са сградите и колко мола има в района. Гледам колко се плаща, как са колегите, обстановката и други такива неща. В бг все още плащат 10 пъти по-малко. За много сходни месечни разходи.
Ако имаш предвид ИТ, разликата определено не е 10 пъти, по-скоро 2-3 пъти. ИТ е един от малкото браншове където разликата в заплащането м/у България и Канада (или Западна Европа) е доста малка.
SFBG82 спомена за 1000 евро/месец с 1-2 години опит. Макар и да не съм убеден, че все още дават толкова пари само с 1 година стаж, но с 4-5 години без проблеми ще се намери 1000-1200 евро на месец в ИТ фирма (западна, или работеща за западния пазар). Може и повече, не знам със сигурност.
За да бъде 10 пъти разлика, значи че в Монреал дават заплати от 12,000 евро на месец (15000 CAD) за ИТ специалист с 4-5 години стаж - което е много далеч от истината. То и в Силиконовата Долина сигурно няма такива заплати за дивелъпъри, които не влизат в графата "best of the best"
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: High-rises в България

Мнение от grozdan »

Според мен строителството би трябвало да е следствие на икономически подем, а не причина за него. Продължавам да твърдя, че по-вероятно въпросните високи сгради да се напълнят с овци, отколкото с хора. В момента просто няма търсене на офис места. Освен това всяка такава сграда има изисквания за заобикаляща среда - чистота, зелена площ, паркоместа, вода, ток, път. Съдейки по Бизнес Парка в Младост едва ли нещо ще е спазено. Ако обаче се окажа в грешка - то тогава ХвалА на таквизи проекти!

Честно да си призная обаче ми харесва да видя някакво развитие. Сега ако се почисти малко града може и да мръднем по-нагоре в класацията за хубава европейска столица. Ще ми е приятно когато се върна да видя роднините да видя някакъв действителен подем. Пък и метрото е супер.

Относно ИТ компаниите - Сименс са в България от началото или средата на 90-те, когато се наместиха в завод Електроника. Затова и М-Тел са точно до тях. Кока-Кола също е в БГ отпреди кризата. ХП също. Аутсорсинга не си е работа. Ще се изнесат точно както и кол центровете се изнесоха когато им стана неизгодно. Трябва дългосрочна стратегия.

Така, че поствай снимки, който иска да гледа, който - не ...
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: High-rises в България

Мнение от grozdan »

miteto написа: Ако имаш предвид ИТ, разликата определено не е 10 пъти, по-скоро 2-3 пъти. ИТ е един от малкото браншове където разликата в заплащането м/у България и Канада (или Западна Европа) е доста малка.
SFBG82 спомена за 1000 евро/месец с 1-2 години опит. Макар и да не съм убеден, че все още дават толкова пари само с 1 година стаж, но с 4-5 години без проблеми ще се намери 1000-1200 евро на месец в ИТ фирма (западна, или работеща за западния пазар). Може и повече, не знам със сигурност.
За да бъде 10 пъти разлика, значи че в Монреал дават заплати от 12,000 евро на месец (15000 CAD) за ИТ специалист с 4-5 години стаж - което е много далеч от истината. То и в Силиконовата Долина сигурно няма такива заплати за дивелъпъри, които не влизат в графата "best of the best"
Заплата 1000 евро/месец беше горе-долу нормална в ИТ и не само преди кризата. Всяка що-годе добра фирма плащаше тия пари. Сега не знам как са. Само, че не е само заплатата и това е и причината SFBG82 да се навърта тук ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: High-rises в България

Мнение от tonich »

grozdan написа:Така, че поствай снимки, който иска да гледа, който - не ...
Поствай, поствай!... току виж народът се юрнал да се връща да живее в София...
... и току виж форумът опустял... |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от Bistra »

tonich написа:... и току виж форумът опустял... |(
Ти да не почна да се притесняваш, че някой ще ти изяде сиренцето?....Вместо да почерпиш...Скръндза! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

SFBG82 написа: Прогресът в България в положителен аспект е силно осезаем според мен. Това, че твоето мнение се разминава с моето, не означава, че трябва да се заяждаш с мен. Обори ме с факти, не с обиди.
Въпреки че горното не е към мен, искам да кажа следното:
Няма нужда да те оборвам. Прогресът за който ти говориш и пускаш картинки въобще ама въобще не ме топли.
Знам как беше (факти) там от дето аз съм тръгнал, виждал съм как ставаше през годините след като напуснах и знам как е в момента. Накратко: зле, по-зле, още по-зле.
Небостъргачи, големи фирми и т.н. много хубаво, ама колко хора реално ги топли това ??? Поправете ме ако греша - много малко.
А и много да са - в личен план хич не ме грее (виж синьото горе)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2383
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

grozdan написа:Тротоарите вече проходими ли са?
Тротоарите в София са болна тема, но се подобравят. Показвам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от SFBG82 на Чет Ное 22, 2012 5:34 am, променено общо 1 път.
Публикувай отговор