Работа в Торонто програмист?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Работа в Торонто програмист?

Мнение от valBG »

Работа в Торонто програмист?

Здр. аз живея в Монтреал

1. Може ли да постнете links за работа различни от Monster, Workopolis


2. както и links къде да намеря апартамент...

аз нямам driving licence и I'm stuck in downtown

това не е проблем ако наема е 800-1200/мо. no tryabva da e secure in NO some nations...

LEASE-a? kak e Mesec za Mesec ili YEARLY?

и стигам до работата 30-40 мин

My specialties are ASP.NET, MVC, VB.NET, C#, MS SQL, Database design, Microsoft AZURE, SQL AZURE, JavaScript, JQuery, XML, LINQ, Web services, mySQL, PHP and more.

3. какви са заплатите?



Thanks
В.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от umeiko »

Не знам дали ще те разочаровам, ама аз след като съм и канадски гражданин (вервай ми, повечето фирми питат, не директно, индиректно, като примерно дали можеш да пътуваш до щатите......), и имам и канадски опит, и се проявявам и добре на тестовете, и след има нема 100 интервюта може би, и 5-6 месеца търсене на работа, успях да достигна само до 3-4 предложения за работа......За тяхно нещастие, получих и предложение за работа от щатите, и прецених че не си струва след неколко години пак да минавам по същият път при търсене на нова работа.
А това което е най-гадното в момента е че в момента има 2000-3000 РИМ-аджии, бивши такива, гладни и жадни, с местен опит, с местно образование, с МНОГО сериозни връзки, бях се хванал да изследвам линк-ин профила на некои от тях, ми един от тях беше професор (phd.), друг пък има препоръка от бивш колега който в момента работи в авиационната област, трети пък с препоръка от некакъв дето е в тоя бизнес от 30г, и в момента е на сладка държавна работа (при това резюмето му е наистина впечатляващо)......и как да ти кажа, аз ако съм този дето подбира кандидатите, ми аз никога нема да се избера :) , така че сериозно се замисли за бъдещето си.
И само като хинт, за да имаш некакви шансове в Торонто (без връзки и без други местни шуробаджанащини), ще трябва да си снижиш изискванията до 50к-60к, за повече пазара в момента е пълен с гладни хиени (бивши римаджии).
А да, ако работата е в Торонто, треба да си спокоен, нема да ти трябва кола, даже с кола ще е по бавно :)
Но както и да е, въпреки всичко ако си решил да ходиш в Торонто ти пожелавам успех, мястото не е лошо.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от Kan_Tangra »

Нюанс се изтрепаха тия дни да взимат хора. А заплатите им са високи. С тълпи заминават натам.
Това, че няма пазар са глупости. Аз такъв бум на ИТ не съм виждал.
Друг е въпроса, че вярно си избират поне малко от малко хората. А като ти гледам постингите, няма едно изречение свързано, си представям резюмето и интервюто как е.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от grozdan »

valBG написа:Работа в Торонто програмист?

Здр. аз живея в Монтреал

1. Може ли да постнете links за работа различни от Monster, Workopolis
Линкове: http://www.itjobs.ca/en" indeed.com

Успех!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от umeiko »

Nuance.........майтапа е че совите не са това което са :)
Аз съм кандидаствал там, и там разбира се, и ето ти малко факти за нюанс:
1.Известни са с това че са американска фирма, специализирана в софтуера за разпознаване на реч.
2.След известно ровене се разбира че са крадльовци. Оригиналният софтуер е бил създаден от един професор, в продължение на над 20г, но благодарение на една шашма на неколко банкери от небеизвестна брокерска къща, пича изгубва фирмата, работата, патента, софтуера, всичко.
3.Благодарение на тази шашма в момента се радвате на Сири, Мири, и сие speach-recognition продукти, базирани на тази технология.
4.За по старите орица, оригиналното име е Dragon Speach.
5.Nuance Waterloo......немат нищо общо с Nuance :)
6.Nuance Waterloo всъщност правят програмка за PDF печат, квото и да значи това....
7.Nuance Waterloo се дразнят като им казеш че знаеш кои са Nuance.
8.Nuance Waterloo офиса им се намира в сградата на РИМ.................................
9.Ако смяташ че си по добър от 2000-3000 гладни римаджии, и че имаш много повече връзки от тях, нямаш проблеми пич, дерзай. Аз нямам.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от AsicsFan »

valBG написа:Работа в Торонто програмист?
Здр. аз живея в Монтреал
1. Може ли да постнете links за работа различни от Monster, Workopolis
2. както и links къде да намеря апартамент...
аз нямам driving licence и I'm stuck in downtown
това не е проблем ако наема е 800-1200/мо. no tryabva da e secure in NO some nations...
LEASE-a? kak e Mesec za Mesec ili YEARLY?
и стигам до работата 30-40 мин
My specialties are ASP.NET, MVC, VB.NET, C#, MS SQL, Database design, Microsoft AZURE, SQL AZURE, JavaScript, JQuery, XML, LINQ, Web services, mySQL, PHP and more.
3. какви са заплатите?
За жилище, зависи. Линкове не мога да ти дам, щото ние пеша обиколихме квартала и така за 2 седмици си намерихме. Или май за 1 беше, пък се наложи да чакаме 1 да приключат с ремонта... както и да е. За над $900 ще си намериш жилище според изискванията ти за нациите. Ама зависи. Ако дириш българите - ние сме в гръцкия квартал (около Pape метростанция), в North York, чух че в Mississauga имало и четвъртото място го забравих.

Принципно umeiko е прав че супер трудно се намира. А и не те знам колко си нов в Канада. Ако си съвсем зелен на Канадска територия може и 35к заплата да търсиш. Но както казах не те познавам.

А колкото до обяви за работа тука не ми стана ясно - знаеш за Workopolis и Monster - защо ни питаш... Даже и за линкове за жилище не би трябвало да питаш. Като програмист се предполага че знаеш как се ползва Гугъл.

А за 30-40мин, трябва да си на квартира не далеч от работа за да се получи. Ако работата е в центъра, паркираш се от Bloor на долу. Щото мен ми отнема примерно с метрото 40мин до центъра ама в час-пик като почнат гадините да бавят че на кой му прилошало на кой незнам какво и отива до час. С буса е над 50мин.

Мен лично ми отнема 1ч до работа бус+метро+бус ама аз съм си екстремист. И понеже съм и ултра-екстремист си го взимам с колелото за същото време в час пик по улиците (18км в едната посока, 36-40км до там и обратно, съответно средна скорост 18км/ч включая и яките хълмове по трасето). Е като си взема Г2ката смятам да го променя това.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от Godis »

Ако този програмист програмира както пише (реф. първият постинг), мерси значи :|

Друго...винаги ми е странно като някой пише, че е пускал 100 CV-та за програмист и нищо не си е намерил. В случая 100 интервюта и 3-4 предложения за работа. Нормално е да има 4 интервюта и 1-2 предложения за работа. Иначе картинката е ясна - има проблеми в самооценката.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от valBG »

благодаря за отговорите

аз съм от 8 години тук

търся 80к+

за линкове... просто питам ако има нещо което ми е убягнало i local...

иначе аз когато кандидащвам за работа пращам CV до всяка една компания...

нещо като хварляне на бомби през втората световна
"vsi4ko nared...' не "СМAРТ БОМБИ"...

Thanks
В.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от valBG »

Годис

преди 6 години аз имаx от 100 --> 90 calls back

сега им пиша в cover letter незнам Френч и искам 80к+
и имам 5-6 calls само

просто няма смисъл да си говорим :
какси добре... slimes...

аз съм помогнал на толкова много БГ,
просто питаx зa агрегате инфо...
няма нужда от обиди и кой какъв е...

ако някои ме покани на БИРА да се обсъди въпроса...
PERFECT дори и в Торонто мога да schedulna-а ходене

В.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от crusader »

valBG написа:благодаря за отговорите

аз съм от 8 години тук

търся 80к+
От 8 години си в Монреал ?

Работил ли си като програмист в Канада ?
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от umeiko »

Godis написа:Ако този програмист програмира както пише (реф. първият постинг), мерси значи :|

Друго...винаги ми е странно като някой пише, че е пускал 100 CV-та за програмист и нищо не си е намерил. В случая 100 интервюта и 3-4 предложения за работа. Нормално е да има 4 интервюта и 1-2 предложения за работа. Иначе картинката е ясна - има проблеми в самооценката.
Явно говориш наизуст, или поне си нямаш никаква представа как протича целият процес в ИТ от търсене на обява, кандидастване, предварително телефонно интервю, второ интервю, на место интервю, второ на место интервю, интервю с HR-a, че в някои случаи ако има много екипи и всички та искат, айде инервю с всичките им тим лидери, че в някои фирми CTO-то си нема друга работа ами и той те интервюира.......тука вече му загубих и аз нишката за кво ставаше дума :)
И както правилно вика val, всичко опира до това колко пари искаш, и разбира се в кой момент от интервюто аджеба те питат този основен въпрос.
Да не говориме че веднъж ми се наложи да питам 3 различни рекруитъри дали случайно обявата не е за фирма ХХХ, и да получа отговор че да, за тази фирма е обявата...... (нарочно ти пиша неясно, че да не ме разбереш кво ти говоря).
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от MrGeek »

valBG написа:преди 6 години аз имаx от 100 --> 90 calls back
Приятелю, преди 6 години беше друга епоха, която отдавна си замина. Колкото по-бързо забравиш за тези времена, толкова по-добре. Ако трябва да се връщаме в миналото, през 99-та взимаха направо от улицата, стига да покажеш, че знаеш откъде се пуска компютъра.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от miteto »

valBG написа:Работа в Торонто програмист?

Здр. аз живея в Монтреал

1. Може ли да постнете links за работа различни от Monster, Workopolis


2. както и links къде да намеря апартамент...

аз нямам driving licence и I'm stuck in downtown

това не е проблем ако наема е 800-1200/мо. no tryabva da e secure in NO some nations...

LEASE-a? kak e Mesec za Mesec ili YEARLY?

и стигам до работата 30-40 мин

My specialties are ASP.NET, MVC, VB.NET, C#, MS SQL, Database design, Microsoft AZURE, SQL AZURE, JavaScript, JQuery, XML, LINQ, Web services, mySQL, PHP and more.

3. какви са заплатите?



Thanks
В.
Здрасти Вал, отговарям на въпросите подред:
1. Не се сещам за други линкове освен тези, има разни мета-търсачки които излизат като потърсиш в Гугъл, но така или иначе те черпят информация от Monster и Workopolis в крайна сметка. Единственото друго е да намериш директно сайта на компанията, защото има 4-5% фирми които не пускат на Monster и Workopolis. Рекрутъри е третия вариант.

2. Не си stuck in downtown, можеш да си навсякъде откъдето се стига пеша от блока до станция на метро. Това http://www.ttc.ca/Subway/interactivemap.jsp" е картата на метрото, дори от най-далечните станции си за 30-40 минути до Union Station. Торонто е скъп град, забрави трицифрен наем ако искаш NO some nations. $1100 и нагоре на метро-линия извън даунтаун и $1300 и нагоре в даунтаун и имаш само white nations :) Това са цени за bachelor или малък 1-bedroom (2 1/2 или малък 3 1/2 по монреалските разбирания, ако не се бъркам) В Торонто лийза е за 1 пълна година и като мине първата година става автоматично месец за месец. Дори тогава 2 месеца предизвестие за местене е стандартно в договорите.

3. Заплатата, която искаш е постижима ако си на senior level и естествено зависи и колко сложни и големи проекти си правил, както и в кои фирми си работил досега. Ако нямаш семейство или не те бърка малко повече риск, пробвай да търсиш работа на контракт, не фул-тайм. Тогава ще можеш да намериш за $55-$60/час поне. Недостатъка предполагам ти е ясен - 6 месеца и после не се знае кога ше намериш следващата работа.
Ми тва е от мен, успех и питай ако имаш още въпроси.
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от valBG »

Nyakoi da se interisuva?

Hello Valentin,

We came across your profile on the Monster job board and wanted to check your availability and interest to work in the USA.

Position Title: .Net Developer
Duration-Full time
Location: Plano, TX (Looking for someone who is open to relocate anywhere in US)

Skill Set
5 - 7 years of C#, .NET development experience
3 + years of experience with SQL Server 2005 and 2008 creating procedures
Understanding of SOA.
Strong experience with ADO, .NET and AJAX
Strong experience developing Web Service, ASP.NET & Windows Service applications
Clear understanding of architectural concepts and the fundamentals of good software design.
Must have strong analytical and problem solving abilities. Ability to think through and solve complex technical problems.
Must be a resourceful person who is willing to share information for the better
Must be able to multi task and work independently

Preferred: nice to have, but not required
Windows Communication Foundation
Windows Presentation Foundation
LINQ
1-2 years of experience with Oracle creating procedures & packages

So, if you think you have what we are looking for and vice-versa, please send across your updated resume clearly mentioning your skills and experience along with your contact details and a good time to call you at.

We’ll get in touch with you as soon as we've ascertained the fitment between the two of us.

** NOTE
1: Only Canadian Citizens or Mexican Citizens qualify for a TN Permit to work in the USA. Permanent Residents do not qualify for TN.
2: We’ll not be able to work with independent consultants that are seeking corp-to-corp work.

Regards,

Justin white
Get Live Consulting Inc.
407-792-0439
justin@getliveconsulting.com
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Работа в Торонто програмист?

Мнение от ablood »

Виждам, че не стопляш, че Mr Justin white (с малка буква?!?) изобщо не е чел резюмето ти, а праща автоматично изискванията си наред.
Разбира се, няма лошо да се пробваш, ако поне донякъде отговаряш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор