Тропот на ц. каруца

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Тропот на ц. каруца

Мнение от budtel »

Позволявам си да пусна тази тема за да има равновесие.
Тропотът на ц. каруци е често срещано явление в България. За съжаление благодарение на ц. каруци по нашите пътища и тълпите ц., които крадат от обеднелия български народ много често враговете на България казват, че имаме циганска държава. Ц. не само крадат и убиват те живетя на гърба на обеднелите до безобразие българи като взимат социални помощи. Всяка съпротива на българите срещу тази неправда се тълкува, като дескриминация, расизъм, комунизъм и т.н. Отоворено общество и някои други организации постоянно говорят, че българите са расисити и не спазват правата на ц. и г. Хубаво, но в това няма никаква истина. Българите работят, плащат сметките на ц. и няма никакви антиц. акции с изключение на Катуница, но там имаше причина. Наскоро цигани потрошиха един автобус с българи, но това не беше отбелязано като расисъм срещу българите.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от Bistra »

Скъпи, Буди, това което си написал не прави равновесието, а допълва горната тема, така че закривайки Форума отрядите на НСБОП ще трябва да те арестуват и теб, май, май. ;) :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от pumpy »

Аз не разбирам как противопоставянето и агресията довеждат до равновесие ?
Освен това тези цигани в България ли живеят или на луната ? И не че защитавам социала и кражбите, но замислял ли си се някога, че те не са равнопоставени ? В образованието, отношението към тях, възможностите за труд и заплащане. Или това не те интересува - всичките на сапун и проблема ще е решен. За голямо съжаление, циганите, както и голяма част от булгарския етнос са използвани само и единствено по време на избори за постигането на определено мнозинство. Те гласуват за 5 лева, бългаирте защото някой така е казал. Голяма разлика няма, резултата винаги е трагичен.
И престъпността не може и не бива да се дели на българска, турска, циганска или каквато и да е. Тя е просто престъпност и трябва да се преследва, но ние нямаме волята за това, защото не ни изнася. Циганите просто се възползват от вратата в закона, която ние всички сме широко отворили......
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от grozdan »

Циганите са просто оправдание за несвършена работа на властимащите. И тука има социаладжии, има и хора от цял свят - бели, лилави, бенбени, всякакви. Когато обаче се мери еднакво за всички нещата си идват по местата. Всеки човек има права, но има и задължения. В България циганите имат права, но нямат задължения. Бил съм свидетел как контрольор в градския транспорт подминаваше циганка, а се заяждаше с българи без билетче. Не мога да разбера защо например НЕК изобщо пуска ток в циганските махали, след като търпи жестоки загуби. Хидро-Кебек едва ли ще направи същото. По същия начин един от телекомуникационните оператори поддържаше сайт с дизелов генератор поради липса на електричество в района, който сайт беше разбиван и нафтата източвана поне два пъти на седмица. Силно се съмнявам някой от тукашните оператори да допусне подобни загуби.

Та така. Мисълта ми е, че за да си дойдат нещата на мястото е нужно да се мери еднакво. Няма българин, циганин, гей и прочие. Ако си виновен - виновен!

За съжаление обаче смятам, че мнозинството от българският народ въобще не вдява за какво иде реч и действат първосигнално. Затова сме и на това положение и все циганите ни виновни.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от Bistra »

Циганите са неграмотни, следователно лесно манипулируеми, но от друга страна са гласоподаватели. Ето, защо казах, че новата тема е продължение на старата на нов глас. Държавата ги защитава, защото давайки им "особен статут" негласно купува гласовете им. А аз не съм забелязала след последното правителство на СДС на власт да е било издигано друго демократично правителство.Добре, че бяха те, та да прокарат пътя ни към Европа, че щяхме да си останем цял живот проруска колония.Сега имаме още шанс да се откачим, като въведат в Европейския съюз единна полиция, която да пъха в затвора дори и политици за корупция и злоупотреби с властта.Точно това си обсъждахме в приятелски кръг преди няколко дена, че дори не е нужно полицаите да са немци примерно. Достатъчно е да са българи на служба към ЕС. Ние сме достатъчно способни да се контролираме един-друг.;) Аз съм убедена след събитията в Гърция, че Европа върви натам. Иначе няма оправия. Жалко, обаче че няма да сме живи да го видим, нито ние нито децата ни. Заради това и избрахме да се развиваме навън. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от budtel »

Ами ето го къде е пробелма. От последните ви коментари отново казвате, че циганите не са виновни, а за всичко са виновни българите. Не става въпрос за вината в случая. Става въпрос за вашата настройка към нещата. Вие винаги защитавате циганите, защото сте отрочета на официалната пропаганта. По този начин вие волно или не волно ставате антибългари.
Що се касае до вината ще кажа следното. Българите нямат никаква вина за състоянието на България и циганизацията. Всичко се управлява от вън. Само ще дам пример: ако общината спре тока на циганите, ще стане световен скандал. Множеството организации за защита на правата ще почнат да пискат като побъркани. Вещицата от Мезон бланш ще започне да размахва заканително пръст.
Власта и народа са с вързани ръце и са принудени да търпят.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от speedy »

budtel написа:Що се касае до вината ще кажа следното. Българите нямат никаква вина за състоянието на България и циганизацията.
Така е - защото в България, няма българи, а комунисти, бизнесмени, фенове, националисти, екстрасенси, турци, , мутри, шопи, бракониери, интелигенти, реститути, антикомунисти, перничани, масони, чалгаджии, екозащитници, цигани, националисти, македонци, чалгаджийки, ултраси, софиянци, цесекари, левскари ...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от Bistra »

Ама то винаги е имало контрол отвън, бре Буди! Само че преди контролът не беше видим. От едни червени телефончета нареждаха кой да бъде изпратен на остров Персин например. Как да бъдат тормозени близките му, назначавайки персонален галфон да се бърка в живота им. Хората се принудиха да стават цигани за да се слеят с тълпата.И никаква вещица, отникъде не се е бъркала. Бяха ни оставили просто. Единственото, в което управляваха някакво влияние е, ако някой се беше измъкнал от кочината да изтеглят близките му на запад, използувайки включително икономически рестрикции чрез заеми отпускани на бившия СИВ.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от pumpy »

budtel написа:Ами ето го къде е пробелма. От последните ви коментари отново казвате, че циганите не са виновни, а за всичко са виновни българите. Не става въпрос за вината в случая. Става въпрос за вашата настройка към нещата. Вие винаги защитавате циганите, защото сте отрочета на официалната пропаганта. По този начин вие волно или не волно ставате антибългари.
Що се касае до вината ще кажа следното. Българите нямат никаква вина за състоянието на България и циганизацията. Всичко се управлява от вън. Само ще дам пример: ако общината спре тока на циганите, ще стане световен скандал. Множеството организации за защита на правата ще почнат да пискат като побъркани. Вещицата от Мезон бланш ще започне да размахва заканително пръст.
Власта и народа са с вързани ръце и са принудени да търпят.
Е добре де, ако признаем, че малцинството е виновно за неуредиците на мнозинството - то да се гръмнем направо. Има една БЪЛГАРСКА поговорка "Не е виновен този, който яде зелника, а този който му го дава" - не е отговорност на циганите да управляват и определят правилата в страната ни, но те го правят защото гласуват под строй и са "важни" избирателни единици. Ако българите ги интересуваше нещо повече от собственото им благополучие, нито доган, нито станишев щяха да ни правят на маймуни толкова години, но НЕ, ние "протестраме" като си стоим вкъщи и псуваме яко поредния некадърник и циганите....... А освен това, самите ние не искаме да има ясни правила, защото те ще са за всички, а нас това не ни отърва. Как ще живеем ако "нещо не мое да се направи ;) "
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:Ами ето го къде е пробелма. От последните ви коментари отново казвате, че циганите не са виновни, а за всичко са виновни българите. Не става въпрос за вината в случая. Става въпрос за вашата настройка към нещата. Вие винаги защитавате циганите, защото сте отрочета на официалната пропаганта. По този начин вие волно или не волно ставате антибългари.
Що се касае до вината ще кажа следното. Българите нямат никаква вина за състоянието на България и циганизацията. Всичко се управлява от вън. Само ще дам пример: ако общината спре тока на циганите, ще стане световен скандал. Множеството организации за защита на правата ще почнат да пискат като побъркани. Вещицата от Мезон бланш ще започне да размахва заканително пръст.
Власта и народа са с вързани ръце и са принудени да търпят.
Е добре де, ако признаем, че малцинството е виновно за неуредиците на мнозинството - то да се гръмнем направо. Има една БЪЛГАРСКА поговорка "Не е виновен този, който яде зелника, а този който му го дава" - не е отговорност на циганите да управляват и определят правилата в страната ни, но те го правят защото гласуват под строй и са "важни" избирателни единици. Ако българите ги интересуваше нещо повече от собственото им благополучие, нито доган, нито станишев щяха да ни правят на маймуни толкова години, но НЕ, ние "протестраме" като си стоим вкъщи и псуваме яко поредния некадърник и циганите....... А освен това, самите ние не искаме да има ясни правила, защото те ще са за всички, а нас това не ни отърва. Как ще живеем ако "нещо не мое да се направи ;) "
И за кой трябва да гласуват българите, за Сидеров ли? Нали се сещаш какво ще стане ако дойдат националисти на власт и почнат да чистят катуните. Ето имаше протест за Катуница, а Вещицата каза, че Америка не одобрява протеста стрещу циганите. Що се касае до протестите видяхме гърчолята колко протестираха и какво стана на края. Сега нещо са се кротнали въпреки, че бензина им стана 2 евро.
Протести в България има всеки ден. Търси в интернет. Сега протестират за синята зона в София.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от umeiko »

Будител, и аз се смятах за нормален и добричък и толерантен и нерасист, но чак когато дойдох в Канада осъзнах какъв расист съм бил към циганите в БГ. Самият факт, че ги наричах цигани е расистки, а факта че и ти го правиш просто показва твоето ниво. Но да, така е, човек докато не стане той самият циганин (каквито са всички имигранти в Канада) не осъзнава че има граница която просто не трябва да бъде прекрачвана.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от pumpy »

budtel написа: Сега протестират за синята зона в София.
Протестират, ама в грешна посока. Ако можех и аз да протестирам малко, та цялата паплач от страната да няма достъп до центъра с кола. Писна ми като се прибирам ВКЪЩИ да не мога да си паркирам колата пред нас. В крайна сметка, аз не взимам на никого мястото в Малдост 4 пред блока, защо на мен все трябва някой да ми паркира пред гаража вкъщи ????
Мен ако ме питат, не 2 лева на час, ами 5 на час ще го направя. Шофирането е превилегия, не право.

А относно Катуница - нима е правилно да слагаме целия етнос под един кюп, заради няколко престъпника ??? Доста плитко мислене. Точно толкова, колкото и това за Сидеров.
А гурчолята са бетер от нас - само права и консумация и ако може някой друг да плаща софрата. Преди беше СССР, сега трябва да си намерим нов чорбаджия да ни "оправя".......
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от budtel »

umeiko написа:Будител, и аз се смятах за нормален и добричък и толерантен и нерасист, но чак когато дойдох в Канада осъзнах какъв расист съм бил към циганите в БГ. Самият факт, че ги наричах цигани е расистки, а факта че и ти го правиш просто показва твоето ниво. Но да, така е, човек докато не стане той самият циганин (каквито са всички имигранти в Канада) не осъзнава че има граница която просто не трябва да бъде прекрачвана.
Бъди си расист, аз не съм. В Канада се сприятелих с хора от различни раси и те са мои приятели.
Ако човека е културен и си знае мястото го уважавам без значение какъв е.
А ти с този расизъм не си за Канада.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от budtel »

Пумпи, излагаш се, прочети по-внимателно кой протестира и защо. Протестират живущите в центъра на града. Съвсем справедлив протест.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Тропот на ц. каруца

Мнение от apple »

umeiko написа:Будител, и аз се смятах за нормален и добричък и толерантен и нерасист, но чак когато дойдох в Канада осъзнах какъв расист съм бил към циганите в БГ. Самият факт, че ги наричах цигани е расистки, а факта че и ти го правиш просто показва твоето ниво. Но да, така е, човек докато не стане той самият циганин (каквито са всички имигранти в Канада) не осъзнава че има граница която просто не трябва да бъде прекрачвана.
Такъв ли се усещаш тук наистина? :?: Би ли обяснил защо? Дискриминиран ли си и ако да, това не противоречи ли на твърденията на мнозинството тук, че в Канада няма дискриминация спрямо емигрантите. Живееш в гето или? Беден ли си, социално слаб и маргинализиран тук? Децата ти са сегрегирани и учат в скапани училища само за емигранти като тях или? И т. н..... Не те разбирам. Ще обясниш ли откъде това ниско самочувствие и сравнение с циганин??? :o Циганията човек си я носи или не във себе си, не ни я приписвай на всички моля те!
Заключено