Otkrivane na smetki za tok i telefon??

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Keeper of the 7 keys
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:14 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Otkrivane na smetki za tok i telefon??

Мнение от Keeper of the 7 keys »

Iskam da popitam dali znaete kak se prehvurliat smetkite pri nanasiane v nova kvartira.
Ako dobre si spomniam, v nachaloto triabvashe da platim 103 dolara za otkrivane na smetka za tok i kum 60 za telefon.
V nashata kvartira shte idvat nashi priateli i se chudia dali e vuzmojno samo da si prehvurlim imenata, za da ne im se nalaga da plashtat tezi nachalni sumi.
Kak izobshto se zakrivat smetkite kaot se iznasiash ot jilishteto, kolko vreme predvaritelno triabva da kajem v Hydro Quebec i v Bell, che se iznasiame?
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

За Бел си спомням, че "отписването" от даден номер може да се направи автоматично, като набереш номера на Бел и следваш инструкциите. Освен това може да си прехвърлиш номера в другото жилище (срешу заплащане), може и да оставиш съобщение на стария номер с новия телефонен номер (в случай, че някой те търси там). По същия начин срещу минимално заплащане може да поискаш от пощите да ти прехвърлят писмата на новия адрес за определен срок от време.
Ние не сме плащали нищо за откриване на сметка за ток (Отава). Това е всичко, което знам по въпроса. Дано съм ти помогнала.
Лаура
Plamen

Мнение от Plamen »

Мисля че не може да се мине без плащане. Вие си закривате вашата сметка, а те си откриват тяхна. как си представяш тия от Бел или Хшдрото да се минат :wink:
Става и по интернет и по телефона и по пощата. За повече подробности обаче вижте сайта на съответните фирми. никога не ми се е налагало да си прехвърлям сам сметките и незнам подробности, но всеки месез заедно със сметката ми идваше и подробна инструкзия как да си прехвърля номера на сметката на друг адрес. :oops:
borimira2
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 1:40 pm
Местоположение: Burlington, ON

Re: Otkrivane na smetki za tok i telefon??

Мнение от borimira2 »

Vijdam, che si v Montreal i moje bi ima razlika, no v ON e jelatelno pone 10 dni predi da se premestish da zvannish na vsichki instantzii koito te interisuvat i da prouchish podrobnosti. Bell specialno sa dosta gavkavi. Mojesh predvaritelno da pomolish na edi koja si data da ti premestjat telefona ot staria na novija adres. Vij s poshtite imah slednija problem. Trjbva pone 2 weeks ili moje bi bjaha 10 days ne pomnja da se opovesti poshtata, che shte si smenjash adresa. Te shte ti pratja edno pismo prez tova vreme na staria adres i shte ti kajat: Potvarjdavame, che ot vas posochenata data natataka vashite pisma shte otivat na novia adres. (za mene e palna tapotija, pone az ne vijdam logikata). Imat i vazmojnost tvojata poshta da bade v ramkite na 90 days sreshtu njakkava suma da ti preprashtat pismata, kakto veche beshe posocheno. Sled tova moje da prodaljish tozi service kato si platish of course. No vapreki tova, pisma prodaljavat da otivat na staria adres, taka che good for you, che tvoi poznati shte polzvat kvartirata ti. Varvi na website na canada post www.canadapost.ca i ottam proveri vsihcko si pishe. Za tok, nenzam az sashto ne sam plashtala takava suma. Vij za vodata me nakaraha Hydro da si platja 70 Dollars, koito shte mi gi varnat v kraja na dogovora s tjah. Tova e ot mene... NO nai-dobre zvanni na vsichki edin po edin i pitai ili varvi na tehnite website. Az obicham da zvanja po telefona i da pitam vsichko kakvoto ne mi e jasno, zashotot na weba chesto ne namiram vsichko.


[quote="Keeper of the 7 keys"]Iskam da popitam dali znaete kak se prehvurliat smetkite pri nanasiane v nova kvartira.
Заключено