Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от IFF »

Здравната система у Кебек е супер, трябва ти само една здравна застраховка от работата и си минаваш на частни доктори в рамките на деня. Ако си пачка е още по-лесно, правиш едно дарение на болницата и забравяш за опашки и чакане с месеци за направления. Това е Канадата на отворковците от форума. Останалите ходят на "клиника без рандеву", само че понеже преливаха и започна да се чувства напрежение сред народонаселението си промениха начина на вземане на рандеву - трябва да се обадиш вечерта от примерно 17.00 до 22.00 часа за да се запишеш за другия ден.
ПС.
Един съвет от мене, при висока температура на мъниците, им давайте тиленол и адвил заедно, така правят в болниците, ще спадне със сигурност.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от c200 »

klisurov написа: С направление за специалист се чака с месеци - отново лично проверена в детската болница към UdeM и детската секция към McGill.
Може би защото са най-добрите в тази област, но със сигурност има и други.
Една полезна тактика за намиране на специалист, която и друг път съм споделял - да се потърси съответната асоциация. Почти всички специалности си имат уебсайт със списък на членуващите медици от съответната провинция плюс адреси и телефони. Въоръжен с тоя списък човек може лесно да прозвъни няколко кабинета докато уцели специалист наблизо и скоро. Лично съм прилагал този метод с офталмолог, отоларинголог и ортопед - работи. Пък ако няма наблизо и скоро, нищо не пречи да се разшири кръга - 50 км радиус покрива всяка голяма метрополия в Канада. Никой не е длъжен да ходи точно при специалиста Х, направленията не са персонални. Вярно, че има гурута и по-обикновени специалисти, но пък и не всяка болест се нуждае от Нобелов лауреат за лечение. Абе винаги има начин, но по-добре здрави и богати :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Independent »

c200 написа: Една полезна тактика за намиране на специалист, която и друг път съм споделял - да се потърси съответната асоциация. Почти всички специалности си имат уебсайт със списък на членуващите медици от съответната провинция плюс адреси и телефони. Въоръжен с тоя списък човек може лесно да прозвъни няколко кабинета докато уцели специалист наблизо и скоро. Лично съм прилагал този метод с офталмолог, отоларинголог и ортопед - работи. Пък ако няма наблизо и скоро, нищо не пречи да се разшири кръга - 50 км радиус покрива всяка голяма метрополия в Канада. Никой не е длъжен да ходи точно при специалиста Х, направленията не са персонални. Вярно, че има гурута и по-обикновени специалисти, но пък и не всяка болест се нуждае от Нобелов лауреат за лечение. Абе винаги има начин, но по-добре здрави и богати :)
Потвърждавам, тази тактика работи. Ако все пак искате да разберете повече за доктора, преди да си уговорите час:
https://www.ratemds.com/

Търсене по име, специалност, град. Има информация за адрес на практикуване, лиценз. Много полезно, ако се окаже, че има няколко доктора с подобно име.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

ivalin написа:Аз пък се дразня от блъвочите на дървари като зъбаря, водкаджията и кафеите гащи на кака пена, но на всеки с времето... като им дойде до главта кървави сълзи ще ронят, ама няма да има поправка на този изпит и връщане назад няма... :D Нека да лаят сега докато им е широко около врата... :P
Ако и когато получа инсулт и/или инфаркт, или ме диагностицират с рак, или каквото там ми е "писано" последното, което ще виня е здравната система в Кебек. Точно обратното, ще съм благодарен на тези, които ми помогнат да го преживея ако е възможно. Ако ли не, в момента работя върху завещанието си, така че всичко ще е черно на бяло.

Всичко останало са "лични преживявания и емоции", които имат много малко общо със здравната система в Кебек/Канада.

И докато човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка за да ЛЕКУВА, бива наричан "зъбар" мненията ти за здравеопазването в Кебек/Канада според мен стават само и единствено за КОФАТА. Има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от мен НЯМА друг зъболекар и аз съм единствения, които носи отговорност за здравето и живота на хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби се и УМИРА, за щастие не е често, но се случва. И докато имам случай на диагностициран карцином и излекувани пациенти, благодарение на моята диагностика и грижа ще се противопоставям упорито на простотията и невежеството в този форум....

И BTW, ako съм искал да стана кардиолог съм щял да стана. Просто никога не ме е интересувало. Исках да се прехвъля медицина по едно време за да стана АГ, но и до ден днешен не съжаявам за избора си да съм зъболекар.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
ivalin написа:Аз пък се дразня от блъвочите на дървари като зъбаря, водкаджията и кафеите гащи на кака пена, но на всеки с времето... като им дойде до главта кървави сълзи ще ронят, ама няма да има поправка на този изпит и връщане назад няма... :D Нека да лаят сега докато им е широко около врата... :P
Ако и когато получа инсулт и/или инфаркт, или ме диагностицират с рак, или каквото там ми е "писано" последното, което ще виня е здравната система в Кебек. Точно обратното, ще съм благодарен на тези, които ми помогнат да го преживея ако е възможно. Ако ли не, в момента работя върху завещанието си, така че всичко ще е черно на бяло.

Всичко останало са "лични преживявания и емоции", които имат много малко общо със здравната система в Кебек/Канада.

И докато човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка за да ЛЕКУВА, бива наричан "зъбар" мненията ти за здравеопазването в Кебек/Канада според мен стават само и единствено за КОФАТА. Има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от мен НЯМА друг зъболекар и аз съм единствения, които носи отговорност за здравето и живота на хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби се и УМИРА, за щастие не е често, но се случва. И докато имам случай на диагностициран карцином и излекувани пациенти, благодарение на моята диагностика и грижа ще се противопоставям упорито на простотията и невежеството в този форум....

И BTW, ako съм искал да стана кардиолог съм щял да стана. Просто никога не ме е интересувало. Исках да се прехвъля медицина по едно време за да стана АГ, но и до ден днешен не съжаявам за избора си да съм зъболекар.
Бля-бля-бля. В другите си мнения само за пари говориш, сега изведнъж взе да се правиш на много загрижен за пациентите, не ти отива някак си :lol:
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от domino »

Последният ми досег с българското здравеопазване беше, когато дъщеря ни си счупи ръката на една престъпно-небрежно направена катерушка пред Пирогов. Е, наложи се само да пресечем улицата. Впечатленията ми с в едно изречение: Страхотни лекари, работещи в невероятно занемарена материална база за мизерно заплащане. Заплатата на младши хирург в Пирогов, доколкото имам инфо, е около 800 лв. Не знам какво би се случило ако квебекарските лекари ги поставят в такива условия.
За тукашното здравеопазване: Веднъж ни се наложи да чакаме 10 часа в спешното (явно, за щастие, не сме били толкова спешни) и също 6 месеца чакане за преглед за астма + още един месец чакане да ни направят изследвания. Бяхме с направление но (за съжаление) не приложихме никакви специални „хватки и чалъми” за да минем по-бързо. Първия път също.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

pumpy написа: Ако и когато получа инсулт и/или инфаркт, или ме диагностицират с рак, или каквото там ми е "писано" последното, което ще виня е здравната система в Кебек. Точно обратното, ще съм благодарен на тези, които ми помогнат да го преживея ако е възможно. Ако ли не, в момента работя върху завещанието си, така че всичко ще е черно на бяло.

Всичко останало са "лични преживявания и емоции", които имат много малко общо със здравната система в Кебек/Канада.

И докато човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка за да ЛЕКУВА, бива наричан "зъбар" мненията ти за здравеопазването в Кебек/Канада според мен стават само и единствено за КОФАТА. Има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от мен НЯМА друг зъболекар и аз съм единствения, които носи отговорност за здравето и живота на хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби се и УМИРА, за щастие не е често, но се случва. И докато имам случай на диагностициран карцином и излекувани пациенти, благодарение на моята диагностика и грижа ще се противопоставям упорито на простотията и невежеството в този форум....

И BTW, ako съм искал да стана кардиолог съм щял да стана. Просто никога не ме е интересувало. Исках да се прехвъля медицина по едно време за да стана АГ, но и до ден днешен не съжаявам за избора си да съм зъболекар.
Ако и когато получиш инсулт и/или инфаркт, или те диагностицират с рак, или каквото там ти е "писано" когото и да виниш файда никаква, защото вече ще си напълнил гащите... :lol: И, ако мислиш, че някой ще ти помогне освен Господ, съвсем си издухал. :!:
А като човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка, за да ДЖАГЪРКА из устата на хората и да им вади и последните останали зъби, защото така е най-сугурно, че ще им "реши" проблемите ("има зъби - има проблеми, няма зъби - няма проблеми") за това ви наричат зъбари. Щом има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от теб НЯМА друг зъбар и ти си единствения, който носи отговорност за хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби не се УМИРА. Познай за колко развита здравна система иде реч....
И да беше искал да станеш кардиолог нямаше да станеш, защото за това трябва акъл, че сърцето на човека е само едно, ако не знаеш докато зъбите в повечето от случаите са повече от един, но то може и без нито един, ако сен налага, а има и изкуствени зъби, но за изкуствени сърца още не съм чувал. Искал си да се прехвълиш медицина (което ще рече, че от медицина нищо не отбираш, а си само един занаятчия като дърводелците, заварчиците и фаянасаджиите), за да станеш АГ, че то всички момчета като ги лепне побертитета , ако ги питаш искат да са АГ. :lol: [/quote]
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от speedy »

ivalin написа:......
Не познавам нито pumpy, нито ivalin.

Невежеството, и то агресивно, е смайващо.

Аз никога не бих си позволил да коментирам професията или уменията на някой, чиято професия или занимание, се базират на научни и обективни критерии, ако аз самият нямам добра подготовка по темата. Това, че съм ходил на зъболекар не ме прави някакъв капацитет по въпроса. Нито това, че съм сложил няколко фаянсови плочки, ме прави добър фаянсаджия. Хубаво е понякога хората да си четат подписите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

ivalin написа:Ако и когато получиш инсулт и/или инфаркт, или те диагностицират с рак, или каквото там ти е "писано" когото и да виниш файда никаква, защото вече ще си напълнил гащите... :lol:
Но това не ти пречи да го правиш, при това впечатляващо агресивно:
ivalin написа:Аз със инсулт в тъпата тиква, няма да ти казвам колко време чаках преди доста години в Джуешката болница на Мак Гил. Въпреки тяхната намеса още кретам.
ivalin написа:Едва ли има по-изостанала и недоразвита държава в света с такава гнила здравна система...?!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ivalin »

speedy написа:Не познавам нито pumpy, нито ivalin.
Невежеството, и то агресивно, е смайващо.
Аз никога не бих си позволил да коментирам професията или уменията на някой, чиято професия или занимание, се базират на научни и обективни критерии, ако аз самият нямам добра подготовка по темата. Това, че съм ходил на зъболекар не ме прави някакъв капацитет по въпроса. Нито това, че съм сложил няколко фаянсови плочки, ме прави добър фаянсаджия. Хубаво е понякога хората да си четат подписите.
Както pumpy така и ablood, а и кака "Пена" с покафенелите гащи не ме познават, но невежеството им е безкарайно агресивно и смайващо.
Аз също не бих си позволил да коментирам професията или уменията на някой, ако е достатъчно етичен и си трае, но постоянно да се апострофира всяко мое мнение и злостно да се коментират не само личността ми, образованието ми, но и професионалните ми умения, социалния ми живот и каквото се сетите още за мен. Това е най-меко казано невъзпитано и арогантно. Опитвам се да не споря с простаците и мисля, че се получава твърде успешно, но да не правя пояснения не съм се подписвал.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Все пак вярвам, че при определени обстоятелства може да си много приятен, възпитан и полезен човек.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Guinness »

pumpy написа: В моя офис .
Офиси имат търговците,лекарите имат кабинети.Ама явно на този континент няма лекари ,има търговци.Търгуващи с човешката болка -колкото повече,толкова повече кинти.Вие не получавате дипломи за доктори ,а каперско свидетелсво.
Айде сега почвай да ръсиш долари и цифри колко ти е струвало обучението.Все едно всички други са се изучили безплатно.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Marto »

speedy написа:
ivalin написа:......
Не познавам нито pumpy, нито ivalin.

Невежеството, и то агресивно, е смайващо.

Аз никога не бих си позволил да коментирам професията или уменията на някой, чиято професия или занимание, се базират на научни и обективни критерии, ако аз самият нямам добра подготовка по темата. Това, че съм ходил на зъболекар не ме прави някакъв капацитет по въпроса. Нито това, че съм сложил няколко фаянсови плочки, ме прави добър фаянсаджия. Хубаво е понякога хората да си четат подписите.
Аз и друг път съм си мислил това, на него подписът му по-скоро има функцията на "disclaimer".
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ilka »

ivalin написа:
pumpy написа: Ако и когато получа инсулт и/или инфаркт, или ме диагностицират с рак, или каквото там ми е "писано" последното, което ще виня е здравната система в Кебек. Точно обратното, ще съм благодарен на тези, които ми помогнат да го преживея ако е възможно. Ако ли не, в момента работя върху завещанието си, така че всичко ще е черно на бяло.

Всичко останало са "лични преживявания и емоции", които имат много малко общо със здравната система в Кебек/Канада.

И докато човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка за да ЛЕКУВА, бива наричан "зъбар" мненията ти за здравеопазването в Кебек/Канада според мен стават само и единствено за КОФАТА. Има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от мен НЯМА друг зъболекар и аз съм единствения, които носи отговорност за здравето и живота на хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби се и УМИРА, за щастие не е често, но се случва. И докато имам случай на диагностициран карцином и излекувани пациенти, благодарение на моята диагностика и грижа ще се противопоставям упорито на простотията и невежеството в този форум....

И BTW, ako съм искал да стана кардиолог съм щял да стана. Просто никога не ме е интересувало. Исках да се прехвъля медицина по едно време за да стана АГ, но и до ден днешен не съжаявам за избора си да съм зъболекар.
Ако и когато получиш инсулт и/или инфаркт, или те диагностицират с рак, или каквото там ти е "писано" когото и да виниш файда никаква, защото вече ще си напълнил гащите... :lol: И, ако мислиш, че някой ще ти помогне освен Господ, съвсем си издухал. :!:
А като човек, прекарал 22 години и половина на учебната скамейка, за да ДЖАГЪРКА из устата на хората и да им вади и последните останали зъби, защото така е най-сугурно, че ще им "реши" проблемите ("има зъби - има проблеми, няма зъби - няма проблеми") за това ви наричат зъбари. Щом има дни и седмици, в които в радиус от 380 километра от теб НЯМА друг зъбар и ти си единствения, който носи отговорност за хиляди хора в този периметър, дотолкова доколкото от зъби не се УМИРА. Познай за колко развита здравна система иде реч....
И да беше искал да станеш кардиолог нямаше да станеш, защото за това трябва акъл, че сърцето на човека е само едно, ако не знаеш докато зъбите в повечето от случаите са повече от един, но то може и без нито един, ако сен налага, а има и изкуствени зъби, но за изкуствени сърца още не съм чувал. Искал си да се прехвълиш медицина (което ще рече, че от медицина нищо не отбираш, а си само един занаятчия като дърводелците, заварчиците и фаянасаджиите), за да станеш АГ, че то всички момчета като ги лепне побертитета , ако ги питаш искат да са АГ. :lol:
[/quote]

откъде толкова злоба ...
:fubar:
пак сме тук :-)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от grozdan »

Ивалине, ще се повторя:
простотията ти е убийствена, неизмерима, всеобхватна, отчайваща, опасна, изхабяваща, ужасяваща, погнусяваща даже и потресаваща...

Безплатен съвет - след инсулт и инфаркт внимавай с мишките, че като нищо ще си лепнеш я хепатит, я холера.
Айде у лево!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор