aide educatrice - Montreal

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
mfst
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 9:03 am

aide educatrice - Montreal

Мнение от mfst »

Здравейте,може ли да ми препоръчате училища за aide educatrice в Монреал. Благодаря ви предварително
Документи, изпратени до Виена - 02.11.2011
Изтеглени пари от кредитна карта - 17.04.2012
Потвърдително писмо по мейл за отворено досие - 20.04.2012
Включени в списък за интервю - 19.11.2012
Интервю-14.11.2013 в 10.30
detska.nadejda
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 11:10 pm

Re: aide educatrice - Montreal

Мнение от detska.nadejda »

Здравейте !Обръщам се за помощ!Мога ли с дипломи и професия от България да работя в същата област и в Квебек?Специалност Начална педагогика и втора магистратура предучилищна педагогика,в момента съм учител(собственик и управител ) в Център за работа с деца- нещо ,което се доближава до Educatrice de la petit enfants в Квебек(което е търсена професия в списъка с професии).Знам за ордера и това, че трябва да евалюирам дипломи и да доучвам вероятно ,но на интервюто трябва да посоча професия ,която е близка до тази в България която мога да си намеря при пристигане в Квебек.В Квебек тази професия е на ниво колеж текник и не знам изобщо дали има възможност да си намеря такава работа,но на интервюто не искат да чуят ,че съм съгласна да чистя къщи докато доуча и получа необходимите док. -нали кандидатстваме като квалифицирани работници(а какво ще можем да работим в Квебек е съвсем друг проблем ).Ако има някой минал процедура с подобно на моето образование и професия или пък в момента практикуващ това в Квебек моля помогнете !Благодаря предварително !Всяка информация е от полза.
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: aide educatrice - Montreal

Мнение от emyangels »

Здравейте,

не разполагам с подробна информация, но точно сутринта бях прочела една обява за програма за имигранти на колеж Шамплейн и я слагам за информация ако на някой може да му е от полза (най-отдолу, вдясно):
http://www.myvirtualpaper.com/doc/rive- ... 19.html#18"
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: aide educatrice - Montreal

Мнение от Iskizi »

Принципно - можете да работите като възпитател в детска градина с диплома от България, но, всичко зависи от евалюацията ви от министерство на имиграцията и после от министерство на фамилле et les aines, което е пряко отговорно за детските градини. Зависи кога сте получили дипломата си в БГ, какви дисциплини сте изучавала и в кой универститет. Няма кой да ви каже категорично ДА, но според мен имате големи шансове да работите в Quebec като възпитател.
:y:
Де го чукаш, де се пука!!!
mfst
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 9:03 am

Re: aide educatrice - Montreal

Мнение от mfst »

Здравейте отново,
може ли някой да ми препоръча център ,седжеп или друго учебно заведение с цел получаване на АЕС по специалноста aide educatrice.

Благодаря ви предварително !!!
Документи, изпратени до Виена - 02.11.2011
Изтеглени пари от кредитна карта - 17.04.2012
Потвърдително писмо по мейл за отворено досие - 20.04.2012
Включени в списък за интервю - 19.11.2012
Интервю-14.11.2013 в 10.30
Публикувай отговор