Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от terra nova »

Здравейте,

Моля, някой да каже какъв точно е този документ, който искат да носим на интервюто:

Attestations et / ou références de travail (livret de travail) à jour

Служебна бележка от работодателя, че сме на работа и не сме в предизвестие или нещо друго е това и защо в скоби е посочено трудова книжка? И още нещо - означава ли , че и за двамата трябва да имаме такъв документ?
Благодаря предварително на всички!

Отправих същия въпрос и в темата за Зимната сесия, но ми се струва, че там, май, никой няма да го види, затова го изнасям в отделна тема. Извинявам се, ако натоварвам излишно форума, но ми е важно да разбера!
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от Joya »

Да, носи трудовите книжки и служебни бележки, за всеки един. Бележките да са преведени на френски, аз носих допълнително и длъжностна х-ка, влезе в употреба.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от terra nova »

Joya написа:Да, носи трудовите книжки и служебни бележки, за всеки един. Бележките да са преведени на френски, аз носих допълнително и длъжностна х-ка, влезе в употреба.
А какво трябва да пише в тези служебни бележки? И лошото е, че няма как да кажем за къде са ни, а на служебните бележки обикновено пише : "Да послужи пред ....еди-си-къде"

Много благодаря за отговора!
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от electrified »

Мойте или са без адресат или пише българския вариант на "To whom it may concern". Демек да послужи пред който го засяга или нещо такова.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
sakrovi6te
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 3:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от sakrovi6te »

Пише се: "Да послужи, пред когото е необходимо" и толкова.
Изпратени/Получени в Монреал- 05.07.2012/09.07.2012
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от Joya »

Или да послужи пред когото е необходимо, или ако имате деца може и за пред социални, детска градина, или каквото и да се сетите.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от balbi »

Не носете нищо повече от това, което са ви поискали.
Ако занесете нещо повече веднъж вредите на себе си и втори път на всички, които са се запътили към Квебек. Типичен пример за това е прословутата декларация от приятел, която беше въведена като официален документ след множество "доброжелателно" занесени подобни декларации заверени по самоинициатива на тези, които са на интервю.
Ако ви искат трудова книжка - занесете трудова книжка! Joya нямам нищо лично в поста си към теб просто видях нещо, което според мен не трябва да се прави и го споделям.
Желая късмет на всички на предстоящите интервюта!
:y: :rock:
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от Joya »

balbi, няма проблеми :y:
На мен длъжностната характеристика ми спаси кандидатурата (дет се вика), за това я написах и нея, но имах промяна на работата и затова.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от terra nova »

balbi написа:Не носете нищо повече от това, което са ви поискали.
Ако занесете нещо повече веднъж вредите на себе си и втори път на всички, които са се запътили към Квебек. Типичен пример за това е прословутата декларация от приятел, която беше въведена като официален документ след множество "доброжелателно" занесени подобни декларации заверени по самоинициатива на тези, които са на интервю.
Ако ви искат трудова книжка - занесете трудова книжка! Joya нямам нищо лично в поста си към теб просто видях нещо, което според мен не трябва да се прави и го споделям.
Желая късмет на всички на предстоящите интервюта!
:y: :rock:
Да, присъединявам се към това мнение, но бих го перефразирала: Носете повече неща, дори и да не са Ви ги поискали в поканата, но не ги показвайте, освен, ако не се наложи да доказвате нещо, което ще помогне на кандидатурата ви да мине успешно! Все пак, хората се готвят с години за това интервю и ще е тъпо на интервюиращия да му хрумне въпросът: "Дайте да Ви видя длъжностната характеристика", а вие да го застреляте с отговора : "Ами да си я бяхте поискали предварително!" Не се заяждам , просто споделям, че служителите им са непредвидими като инфаркт и трябва да сме подготвени за всеки случай, но не и сами да се набутваме с хиляда документа.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от balbi »

Той или тя може да пита и за документа, с който сте записали детето си на градина... И него ли ще носите само, защото може да му хрумне да ви пита нещо?!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от balbi »

Joya написа:balbi, няма проблеми :y:
На мен длъжностната характеристика ми спаси кандидатурата (дет се вика), за това я написах и нея, но имах промяна на работата и затова.

Джоя мисълта мие, че всяка самоинициатива от подобен род предизвиква ответна реакция, която за мен специално е негативна! Ти си им занесла длъжностна характеристика и да речем си спасила кандидатурата си, но две години по-късно длъжностната характеристика може би ще бъде официално изискван документ. Факт!
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от terra nova »

balbi написа:Той или тя може да пита и за документа, с който сте записали детето си на градина... И него ли ще носите само, защото може да му хрумне да ви пита нещо?!
Не мога да знам със сигурност какво ще ми поискат, но ето че има хора, които от собствен опит са разбрали, че това може и да им се случи и благодарение на някаква предвидливост са имали готовност със съответния документ и са успели да минат на косъм (поне аз с такова впечатление оставам като чета долното):
"balbi, няма проблеми :y:

На мен длъжностната характеристика ми спаси кандидатурата (дет се вика), за това я написах и нея, но имах промяна на работата и затова."

Малка е вероятността да поискат документ от детската градина на детето, защото това няма да помогне по никакъв начин на една кандидатура, но вероятността да поискат длъжностна характеристика или служебна бележка, че все още си на работа е значителна, тъй като именно с подобни документи можем да докажем, че сме такива, за каквито се представяме. Всеки сам решава какво да носи и какво не. В крайна сметка никой официално не ни иска оферти или обяви нито за работа, нито за квартири в Квебек, например, но госпожата на миналата сесия много внимателно е разглеждала именно това и явно е давала точки за адаптация поради факта, че хората са й показали, че са се интересували от всякакви въпроси, свързани с пребиването им там - търсене на работа, жилище, детски градини, училища и пр. битовизми.
Всъщност с никого не споря и никого не убеждавам за нищо :!: . По-горе казах какво смятам да направя - нося и ако ми поискат показвам. Ако не ми поискат, не се случва нищо лошо на никого (най-малко на тези след мен) - никой не разбира, че в чантата си имам още 1-2 документа. Вътре съм с известна сума пари поради преводи и прочие, но това да ми е проблемът :)
Успех желая на всички! :y:
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от balbi »

И аз желая успех на всички!
Жалко е, че не разбирате за какво говоря ;)
Късмет ви желая!
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от UnHoly »

Да бе, да му се не види, как сте се заинатили да не разбирате :swear:
Съвсем ясно си пише, че ви искат "трудова книжка" ИЛИ "трудова атестация", вие като ходещи картотеки ли ще се появите на това интервю? По наше време и ние бяхме повлекли какви ли не хартии, включително огромни по обем хартиени портфолиа... Е, познайте как ще се чувствате, когато интервюиращата от любезност хвърли един поглед върху всичко това и мине към следващата хартишка? И още нещо - цялото интервю е има-няма 40 минути. Няма никакво време да се разглеждат два и повече документа, доказващи ЕДНО и също нещо.
Мирясайте с тая параноя, нищо лошо не ви казва Balbi, и не си мислете, че някой иска да ви прецака с кофти съвет!
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
terra nova
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 6:01 am

Re: Въпрос за документ, изискван на интервюто тази сесия?

Мнение от terra nova »

UnHoly написа:Да бе, да му се не види, как сте се заинатили да не разбирате :swear:
Съвсем ясно си пише, че ви искат "трудова книжка" ИЛИ "трудова атестация", вие като ходещи картотеки ли ще се появите на това интервю? По наше време и ние бяхме повлекли какви ли не хартии, включително огромни по обем хартиени портфолиа... Е, познайте как ще се чувствате, когато интервюиращата от любезност хвърли един поглед върху всичко това и мине към следващата хартишка? И още нещо - цялото интервю е има-няма 40 минути. Няма никакво време да се разглеждат два и повече документа, доказващи ЕДНО и също нещо.
Мирясайте с тая параноя, нищо лошо не ви казва Balbi, и не си мислете, че някой иска да ви прецака с кофти съвет!
Какво разбирате под "трудова атестация"?
Публикувай отговор