Надъхан за Канада!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

Здравейте! От известно време чета много за имиграцията в провинция Квебек, но лично за мен не мога да си набавя достатъчно инфо. С няколко думи - завърших Висше Военноморско Училище (ВВМУ "Н. Й. Вапцаров") във Варна преди 2 години. От момента на завършването ми до сега работя по професията си, а тя е: Речно корабоплаване. Аз съм първи випуск на тази нова специалност. Нещото, което още повече ме заинтересова е, че именно през Квебек преминава р. Сейнт Лорънс (или Сен Лоран, Свети Лаврентий) и искам да набавя малко инфо как стоят нещата там. Процедурата сме решили да я правим с моята прителка, която догодина завършва ветеринарна медицина. Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо. :bow:
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от zigi »

pascualle написа: искам да набавя малко инфо как стоят нещата там.........Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо. :bow:
И какъв е точно въпросът?
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

Като например, дали ми се признава дипломата, стажа и правоспособноста, която имам? Какви сертификати се изискват и само там ли се изкарват? Такива неща, общо взето.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Kan_Tangra »

Ние да не сме врачки? Аз за мойта си специалност не знам какво се признава и какво не, а ето, че вече 7 години живея в Монреал.
За всяка специалност е различно.

А също и много съществен момент е, че признаването не е същото, като намирането на работа.

Ако си наистина много мотивириран (и приятелката ти), трябва да сте готови да изучите всичко наново тук. Да си кандидатствате в университет и тн. Ако си мислите, че е много труд, или пък, че няма да е по силите ви, как тогава си мислите, че с емиграцията ще успеете?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от zigi »

Всяка една диплома се признава, тоест евалюира от Министерството на имиграцията. Съвсем друг е въпросът дали ти върши работа тази диплома или опитът ти пред местните работодатели, които обикновено искат местна тапия. Но за твоята професия може да стоят по различен начин нещата. Има тук няколко души с твоята професия. Дано се включат и ти отговорят относно възможностите за работа. Ако не...google ;) Успех ви желая!
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

Kan_Tangra написа:Ние да не сме врачки? Аз за мойта си специалност не знам какво се признава и какво не, а ето, че вече 7 години живея в Монреал.

Затова изрично написах "Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо". И това да са хора, които се занимават в сферата на корабоплаването! Kan_Tangra, не Ви искам мнението и това да ми обяснявате какво можело и какво не, какво да уча и какво не. Нито сте запознати с моята професия, нито нищо! Празни приказки на пазара, моля! И това, че от 7 год. сте там и нищо не знаете за професията си е много похвално :rofl:
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от becks »

pascualle написа:
Kan_Tangra написа:Ние да не сме врачки? Аз за мойта си специалност не знам какво се признава и какво не, а ето, че вече 7 години живея в Монреал.

Затова изрично написах "Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо". И това да са хора, които се занимават в сферата на корабоплаването! Kan_Tangra, не Ви искам мнението и това да ми обяснявате какво можело и какво не, какво да уча и какво не. Нито сте запознати с моята професия, нито нищо! Празни приказки на пазара, моля! И това, че от 7 год. сте там и нищо не знаете за професията си е много похвално :rofl:
Възможно е да си намериш работа и не е нужно да доучваш.

Аз се занимавам с износ и съм срещал българи в контейнерните отдели на почти всяка контейенерна линия. Там естествено не се плаща много и изискват колежанско образование, но като начало може да търсиш работа там.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от fandjo »

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=42910" тук има подобен случай ;)
а иначе сериозната част - международно признатите сертификати за занаяти, като капитан на кораб, пилот, космонавт, парашутист и др. се признават след изпълнение на всички условия, които се изискват от фирмата, в която кандидатстваш, местното законодателство и вътрешните правила, най - общо това, че можеш да управляваш кораб например - малък речен до 20 000 бруторегистър тона, никой не може да ти го вземе, идваш минаваш местните тестове и си търсиш работа :y: а сега успех и сядайте да четете... 8)
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

Благодаря за напътстващите отзиви. :bow: По принцип дипломите от ВВМУ са с международен статут и за колегите, от океанско плаване, няма никакъв проблем в цял свят (имам много мои познати, пътуващи по море). При нас за вътрешни водни пътища (реки, езера, канали), нещата обаче стоят по друг начин. Именно затова, ако има някой колега, който да е в час с нещата, много ще съм му благодарен, а живот и здраве ще почерпя в Монреал :)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от leaf »

Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от JoroF »

pascualle написа:Здравейте! От известно време чета много за имиграцията в провинция Квебек, но лично за мен не мога да си набавя достатъчно инфо. С няколко думи - завърших Висше Военноморско Училище (ВВМУ "Н. Й. Вапцаров") във Варна преди 2 години. От момента на завършването ми до сега работя по професията си, а тя е: Речно корабоплаване. Аз съм първи випуск на тази нова специалност. Нещото, което още повече ме заинтересова е, че именно през Квебек преминава р. Сейнт Лорънс (или Сен Лоран, Свети Лаврентий) и искам да набавя малко инфо как стоят нещата там. Процедурата сме решили да я правим с моята прителка, която догодина завършва ветеринарна медицина. Ще съм много благодарен, ако някой ми предостави малко инфо. :bow:
Е а здрасти .Това че си надьхан за емиграция не е зле .Но не си мисли че тук веднага ще се избият да ти предлагат работа ,само заради това че имаш диплома за шофьор на шлепове ,барем да беше някоя фрегата или подводница .Тук като доидеш ,пожелавам ти го искрено ,задалжително ще трябва да доучваш,нема просто как,и после следва тьрсенето на работа и тук винаги се почва стьпала надоло,не те знам каква дльжност си сега .Да ти кажа случаи .Като бях шофьор ,имах колега ,карахме няколко курса заедно ев тим .Човека над 50 така ,та тои/руснак/ бивш от командния сьстав на някаква мега ,хипер ултра подводница ,с една дума извьнземна .та решил и тук да се занимава с това ,пьрво го пратили да си доучва ,после нямал канадски опит ,а на всичкото отгоре искали да го сложат на дизелова подводница .та ги беше отсвирил и станал камионджия ,и постояно се оплакваше че камиона го тегли извьн пьтя ,мисли си че течението го отнася.И снимки ми показа човека с униформа и салтанати.Идеята ми е да не си мислиш че всичко е много лесно и някои те чака с килимче .Ти ела ,и на място ще видиш кое как,ако си млад ,може и да кандидатстваш в армията ,военоморските сили де .аз като бях на круиз на 1000 острова посла и на 30 000 острова ,тия капитани как караха корабите като леки коли ,виртуози .Та не идваи прекалено много надьхан ,да не стане свиваме платната ,обираме котвата ,и палиме джета накьде Европата
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Kan_Tangra »

То с хипер надъханите е ясно, че все така става. Но нищо, така повече боли. Нека дойдат с големите кошници.
Той човек от себе си най-много пати.

Колко случаи има и тука из форума на такива. Минава някоя година, пристигат, и после пълен зян.
И никове сменят и какво ли не, че голям срам! Срам ги е да напишат после 2 думи във форума. Покриват се. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от Mr.D »

добре е човек да е надьхан. Аз му казвам амбициозен. Но трябва да има и голяма част реализьм иначе наистина се пада здраво.
Ако ти се карат кораби , подводници ще караш. Но там не е вьпроса.
Времето да го постигнеш, нервите,парите лишенията.И накрая да се питаш, дали си заслужаваше цялата работа? Парите повярвай ми имат последната дума. Колко ще бачкаш и за колко?

Само един сьвет. Сложи си поне 2-3 години имиграция. 2-3 години тук наляво надясно с глупости(дипломи, сертификатчета). И след това почваш от пьрвото стьпало на кариерата. А докьде отива кариерата. Колко ще са парите? стигат ли да живееш добре? Заможно?

Накратко не си дльжен щом си го завьршил в БГ това да работиш и това да ти е живота.
Сменяй професията ако трябва .

Имам един приятел който мечтата му беше да лети и я постигна след 10 години в САЩ. Той все ми разправя че накрая е все едно кара камион. Работа като всяка останала.
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

Човек реши ли да прави нещо, ще го постигне, каквото и да му коства това. Далеч съм от мисълта, че с идването ще ми постелят килимчето и ще ме чакат с питата с меда! За мен по-важното е, че имам някаква цел и съм решил да я следвам. На повечето негативни мнения тук, не обръщам внимание. Kan_Tangra не спира да се опитва да ме зареди с отрицателни емоции и комплекси за малоценност! Затова искрено моля, да спре да пише тук! Що се отнася до всички останали, благодаря а отзивите и знам, че "войната е безмилостно жестока"! 8) И дано някой мой колега, занимаващ се в тази сфера, се включи с инфо. ;)
pascualle
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 6:31 pm

Re: Надъхан за Канада!

Мнение от pascualle »

leaf написа:http://www.tc.gc.ca/eng/menu.htm

Отговорът е някъде там. ;)

http://www.tc.gc.ca/eng/marinesafety/ptec-menu.htm"
Благодаря! ;)
Публикувай отговор