Компания за самолетни билети в Калгари ?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

:handshake:
Плануваме пътуване към България догодина май или юни, и бихме искали да си купим предварително билети този месец с тенденцията ,че евентуално ще са на по-добра цена.
Искаме да можем да използваме Аероплан точките като ще платим по-малко.
По принцип самолетните компании ,които можем да използваме са Еър Канада и Джаз.

Ако някои би ни препоръчал компания,от която да си купим самолетни билети на добра цена.
Благодаря предварително.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от anxeli »

Гати и таксите, $1014 е най-евтиното което намирам оттук, с поляците през май. Аероплан точките само с тези компании ли могат да се ползват, аз не че съм събрала много :lol:, още не съм пробвала да купувам с тях. Еър Канада са по-скъпи, 1735 за май-юни дава флайджаз.са от Калгари. От Франкфурт до София е Луфтханза.
Циганите - на Сатурн !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от speedy »

Точките от Aeroplan могат да се използват като билетите се поръчат през Аероплан - от aeroplan.com или като им се обадиш по телефона. До България трябват минимум 75000 точки на човек. Отделно се плащат таксите - зависят от летищата. Полетите са с Air Canada или Луфтханза. Възможно е да ползват и LOT, ако още имат здрави самолети... И те са част от Star Aliance.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от anxeli »

speedy написа:Точките от Aeroplan могат да се използват като билетите се поръчат през Аероплан - от aeroplan.com или като им се обадиш по телефона. До България трябват минимум 75000 точки на човек. Отделно се плащат таксите - зависят от летищата. Полетите са с Air Canada или Луфтханза. Възможно е да ползват и LOT, ако още имат здрави самолети... И те са част от Star Aliance.
Цо то прочешь, спеди :D ! Не може да нямат здрави самолети, трябва ми един за май!
Циганите - на Сатурн !
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от speedy »

Lot имат общо 5 броя 767, един от които кацна по корем преди два-три дни (пилотите им явно са майстори, поддръжката не чак толкова). Това значи 20% самолети по-малко.

Между другото, Air Canada имат отвреме-навреме добри цени. Абонирайте им се за newsletter-а.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

Ние вчера ходихме до Еър Канада и отиване и връщане 1500 долара за един човек, с два стопа - Калгари, Торонто, Франкфурт и София.
Ако сме искали с един стоп,задължително ще трябвало да оставаме в Германия с преспиване за наша сметка.... :x
Нещо скъпо ми се струва.
За съжаление Аероплан точките може да се използват с тези компании, вече имаме малко над 40 000 точки ,но ако ще трябва да плащаме повече за самолетни билети заради ограничението да ползвам точките с определени компании, то догодина ще сменям кредитната карта с някоя за " кешбек".

Всеки ден проверявам акаунта си на Аероплан,но или нещо ми е убегнало, или.... но не съм видял да можем да използваме Луфтханза или ЛОТ, ще трябва повече да се разстърсим.

Всичко е един цирк, първо трябва да се обадиш на Аероплан и да ги питаш за еди си кой полет имат ли места, след това отиваш до самолетната компания да довършиш нещата , а цената е една приятна.... :fubar:
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от haimana »

Не знам за точките, а и не ме вълнуват особено. С Луфтханза летях през Калгари-Франкфурт-София и нямах преспиване. Назад е същото. Цаната 1400 на калпак от и до наше село. Месец Септември лето господне 2011.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

Точките са добре,защото при примерните 40 000 ,спестяваме 400 долара.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от speedy »

Явно вече си открил какво да правиш в бъдеще. Повечето аероплански кредитни карти са с над $100 годишна такса. Уж спестяваш $400, но ако ти е отнело две-три години да натрупаш точките сметката не е толкова примамлива.

Много по добре е карта без годишна такса с cashback, и cashback-a да си го спестяваш за билети с която искаш компания. Става и за бира...
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

бирата е важна :hai:
Да ти кажа за първите 30 000 точки дойдоха даром от CIBC банката ,а останалите аз така или иначе имах да плащам за разни неща и горивото за колата минава през ESSO бензиностанциите със Speed Pass . Мисля си ,така или иначе човек си плаща за всяко нещо ,защо да не извлича полза по някакъв начин, до тук добре :) ,но сега когато трябва да се възползваме от "ползите" ....

Ето всички компании, с които работи Аероплан ( ако съм разбрал правилно ) Aegean Airlines, Adria Airways, Air Canada and Jazz®, Air China, Air New Zealand, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Austrian, Blue 1, bmi, Brussels Airlines, Continental Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, LOT Polish, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAM, TAP Portugal, THAI, Turkish Airlines, United and US Airways.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

За протокола , купихме самолетни билети от компания в България.
Цената на един билет с един стоп е 1124 долара ( в зависимост от канадския долар ) срещу цени в Канада започващи от 1500 долара и отиващи до към 1800 долара :fubar:
А иначе същата компания ни продаде билети и при заминаването ни към Канада.

Ако някои го интересува ,това е сайта на компанията http://www.europatour.com/" . Закупуването става с уточняване по телефона и e-mail, тъй като компанията няма опция в сайта за закупуване online.
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от anxeli »

Браво на вас :). На мен не ми показва нещо различно от другите сайтове, индийците и после българия ер за $1000-1100 е най-изгодното.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от Marto »

Драго, за кои дати точно става дума?

Между другото, според мен VISA Infinite картата на TD е много по-добра от сътветната на CIBC с Aeroplan милите, поради две причини. Първо, математиката и датите с милите с Еър Канада са много кофти, докато точките натрупани с TD (по-скоро съответната им доларова стойност) могат да се използват за всички дати и за всякакви авиолинии, хотели, коли под наем и т.н. Единствената уловка е, че когато използваш натрупаните точки (долари), трябва да се минава по специален сайт на expedia за TD, но в повечето случаи, а и ако се внимава малко, цените там са кажи-речи колкото и на най-изгодните сайтове (или да речем 5-10 долара отгоре).

Второто нещо е, че със CIBC трупаш мили само в някои магазини. TD дава 3 точки за всеки похарчен долар плюс още 6 (общо 9) за покупки през техния expedia сайт. 10 000 точки = 50 долара. Едно ходене на 2ма души до България за $2200 = 20 000т = $100.

Не е точно cashback карта, щото не ти дава пари "в брой", но ако човек пътува много, на практика това са пари в джоба. В зависимост как е използвана картата, дава между 1.5% и 4.5%. През изминалата година ми се падна доста пътуване и по грубо изчисление в моя случай съм получил нещо от рода на 2.5 - 3% "cashback".

А, дават и 20 000 точки за "добре дошъл".
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от miteto »

Marto написа:Не е точно cashback карта, щото не ти дава пари "в брой", но ако човек пътува много, на практика това са пари в джоба. В зависимост как е използвана картата, дава между 1.5% и 4.5%. През изминалата година ми се падна доста пътуване и по грубо изчисление в моя случай съм получил нещо от рода на 2.5 - 3% "cashback".

А, дават и 20 000 точки за "добре дошъл".
Годишна такса? Повечето такива карти имат $100-$120 такса на година. Едно пътуване за двама до БГ ти дава $100 и после на края на годината ти им даваш на тях $120 ;) Както казваш, работи ако човек пътува много. Иначе е по-добре cashback карта без годишна такса.
малката Мечка
Мнения: 193
Регистриран на: Съб Дек 11, 2010 4:17 pm
Местоположение: Голямата Мечка

Re: Компания за самолетни билети в Калгари ?!

Мнение от малката Мечка »

Здрасти Марто,
първата банка която ми даде студентска кредитна карта беше CIBC, в последствие и от акаунта ми там получих Аероплан точки,след което получих и други наистина добри предложения ,като и сегашната кредитна карта https://www.cibc.com/ca/visa/aerogold-visa-card.html" и тъй като те просто ми предлагат без да си искам :), за разликата от другите банки ,които когато исках Те казваха НЕ и затова засега съм със CIBC.
Казват,че TD е една от "скъпите" банки, RBC също не отстъпва много ( там също имаме акаунт и .. ) ... общо взето не ми се изпуска питомното,че да гоня дивото :),но времето ще си покаже
За датата , в началото на Юни ще излетим , а дали ще кацнем :tmi:
Разликата между това,което си и това,което искаш да бъдеш, е това КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ.
Публикувай отговор