Какво става?!?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Бизнесът в Канада е много по-регулиран, отколкото в България, където има значително по-малко административни ограничения за произволно избран бизнес, а и малкото ограничения се прескачат сравнително лесно. Кредитиране също се осигурява много по-трудно в Канада, ако си външен инвеститор или новопристигнал имигрант.
Би ли споделил "по какъв начин, с помощта на кои индикатори, как избрани, от къде получени и по какви формули" правиш извода, че един новопристигнал емигрант от Македония или Виетнам примерно ще получи банков кредит много по-лесно в България, отколкото в Канада. Така де, разбрахме че Форбс не представя тези научни индикатори, но явно съм пропуснал къде си посочил твоите, на които базираш твърдението си.
Защото, за разлика от теб съм правил частен бизнес в България и правя такъв в Канада, та имам някаква идея за какво говоря.
Пойнтът ми е, че административните пречки и регулации в почти всяка една бизнес сфера в България са по-малко спрямо Канада.
В България в момента е пълно със чуждестранни фирми които имат сериозни причини да идват в България, а не в Канада например - дори мога да твърдя, че спрямо мащабите на страната в България има много повече бизнеси, чиито хед-офиси са регистрирани извън България, от колкото подобните в Канада.
Сигурно са пропуснали да прочетат какво пише "Форбс" по въпроса.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво става?!?!?

Мнение от anxeli »

А в Китай и Индия са още повече :!: ...
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво става?!?!?

Мнение от miteto »

jovani написа:
miteto написа:
jovani написа:Бизнесът в Канада е много по-регулиран, отколкото в България, където има значително по-малко административни ограничения за произволно избран бизнес, а и малкото ограничения се прескачат сравнително лесно. Кредитиране също се осигурява много по-трудно в Канада, ако си външен инвеститор или новопристигнал имигрант.
Би ли споделил "по какъв начин, с помощта на кои индикатори, как избрани, от къде получени и по какви формули" правиш извода, че един новопристигнал емигрант от Македония или Виетнам примерно ще получи банков кредит много по-лесно в България, отколкото в Канада. Така де, разбрахме че Форбс не представя тези научни индикатори, но явно съм пропуснал къде си посочил твоите, на които базираш твърдението си.
Защото, за разлика от теб съм правил частен бизнес в България и правя такъв в Канада, та имам някаква идея за какво говоря.
Типичен тролски отговор "защото аз така казвам". Проблема е че съм те хващал доста пъти да послъгваш, за да вярвам на едно голо празнословие. Отделно, частния бизнес в България си го правил като "местен" (със съответните връзки, имот за ипотекиране за лесно получаване на кредит и т.н.), а тук се обсъжда къде е по-благоприятно за външен инвеститор или нов емигрант.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Mr.D »

Bistra написа:Какви пък са тия китайски мебели??? Китайска фирма за мебели или произведено в Китай? :?:
Аз мисля, че са 2 различни неща, защото западните компании все пак упражняват някакъв контрол над продукцията си в Китай.
Mr.D написа:Я ми намери добра фирма за мебели в БГ на цената и качеството на Китайските. И тогава мисли за БГ бизнес.
Ako търсиш добра българска фирма мога да ти препоръчам някого.Имам много добро приятелче.
Един друг мой познат наскоро си купи апартамент във Виена и ги беше командировал момчетата да му инсталират IKEA мебели.Не заради друго, ами поради простата причина, че този тип готови мебели са евтини, но модулни.Както знаем жилищните пространства навсякъде по Европа не са разхитително големи като Северно-Американските, следователно модулните мебели не пасват и трябва да се преработят. Българските мебели затова и са по скъпи, защото често са по-поръчка, т.е. няма серийност на производството и това оскъпява.Та ако ми доведеш в комплект на "китайските" мебели и една дружина юнаци да ми ги инсталират, ще призная, че :"You are the master!" :)
Не говоря за Икеа боклуци. 1000 долара кожа канапе се води евтино тук. Произведено в Китай за 100 и докарано с кораб. Един от Маями го правеше този бизнес. Качваше ги на контейнера и ги разпродаваше директно от склада на половината цена от тия в магазините и пак профит докарваше.
Ако минеш тук и в Америка през мебелните кьщи ще видиш че само едни и сьщи Китайски вьртят нито едни не ги правят тук.
За това го дадох за пример.
Такива мебели сьс такова качество и за такава цена вьв БГ не сьм видял.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Разбрах те. Ти говориш за мека мебел, която е произведена в Китай и транспортирана дотук.
Аз имах друго предвид.Заради това явно не се разбрахме. Ама, ако сравниш например цените на обзавеждането за една кухня, където има и монтаж - сега не знам как е, но на времето в България излизаше доста по-евтино, точно заради по-евтиния труд.Така, че съм склонна да вярвам, че западняци изнасят мизерни производства в България.
Например не знам дали още съществува, ама преди години имаше един завод в Севлиево, "Видима идеал" се казваше, ако не се лъжа. Те се бяха кооперирали с American Standard и произвеждаха обзавеждане за бани.Имахме познати от Габрово (понеже съпругът ми е оттам), които работеха в завода. След 1 година работа се изпоразболяваха от астма (дано да не дойде и нещо по-лошо в бъдеще като рак), защото имаше вредни производства с голямо отделяне на токсични вещества.
Държавата не беше на място да изиска пречистване на въздуха и по-добри условия за работа на тези хора. Заплащането им беше по български стандарти, не по американски. А, иначе продукцията може и да са изнасяли в Щатите. Не знам какви са им били договорите.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Въпросът, който трябва да си задава всеки здравомислещ човек, четящ произволна класация (или рейтинг анализ) би следвало да е: А кой плаща сметката?
http://finance.yahoo.com/blogs/daily-ti ... 17921.html

From 2006 to 2010, Harrington was a Senior Vice President in the derivative products group, which was responsible for producing many of the disastrous ratings Moody's issued during the housing bubble.

Harrington has made his story public in the form of a 78-page "comment" to the SEC's proposed rules about rating agency reform, which he submitted to the agency on August 8th. The comment is a scathing indictment of Moody's processes, conflicts of interests, and management, and it will likely make Harrington a star witness at any future litigation or hearings on this topic.

The primary conflict of interest at Moody's is well known: The company is paid by the same "issuers" (banks and companies) whose securities it is supposed to objectively rate. This conflict pervades every aspect of Moody's operations, Harrington says. It incentivizes everyone at the company, including analysts, to give Moody's clients the ratings they want, lest the clients fire Moody's and take their business to other ratings agencies.

Moody's analysts whose conclusions prevent Moody's clients from getting what they want, Harrington says, are viewed as "impeding deals" and, thus, harming Moody's business. These analysts are often transferred, disciplined, "harassed," or fired.

След като всеки индивид може да прочете класациите на Форбс фор фрий остава въпросът: какъв е бизнес моделът на тази организация, който да и осигури печалба? Или казано по-друг начин: Кой плаща сметката?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:Български мебели се продават от години в Западна Европа и доколкото съм запознат - със завиден успех.
Предполагам, както качеството, така и цената им са такива, че да могат да се продават успешно; може би въпросът ти трябва да се перефразира като - "дали най-евтините български мебели са толкова качествени, колкото еквивалентните по цена китайски?" на който въпрос не мога да отговоря, защото не съм запознат нито с китайската, нито в детайли с българската мебелна индустрия.
Ти вече доста пъти си признаваш, че не си експерт в определени области, но това не те спира да даваш "компетентни" мнения относно тях. Сега са мебелите, преди седмица бяха астрономията и пица-деливърито. Или да вземем за пример Форбс - ти работил ли си за тях, та да се изказваш относно достоверността на материалите, които публикуват, методологията, която ползват и финансовите им спонсори ? Как мислиш, кой е по-надежден източник - те или ти ? Ако не можеш да дадеш конкретни факти, които да подкрепят мнението ти, по-добре не давай тролски мнения.
Аман от такива бизнес и финансови експерти, дето правят луди печалби когато борсите се сриват, но имат проблем да си платят авто-застраховката и пердетата.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Български мебели се продават от години в Западна Европа и доколкото съм запознат - със завиден успех.
Предполагам, както качеството, така и цената им са такива, че да могат да се продават успешно; може би въпросът ти трябва да се перефразира като - "дали най-евтините български мебели са толкова качествени, колкото еквивалентните по цена китайски?" на който въпрос не мога да отговоря, защото не съм запознат нито с китайската, нито в детайли с българската мебелна индустрия.
Ти вече доста пъти си признаваш, че не си експерт в определени области, но това не те спира да даваш "компетентни" мнения относно тях. Сега са мебелите, преди седмица бяха астрономията и пица-деливърито. Или да вземем за пример Форбс - ти работил ли си за тях, та да се изказваш относно достоверността на материалите, които публикуват, методологията, която ползват и финансовите им спонсори ? Как мислиш, кой е по-надежден източник - те или ти ? Ако не можеш да дадеш конкретни факти, които да подкрепят мнението ти, по-добре не давай тролски мнения.
Аман от такива бизнес и финансови експерти, дето правят луди печалби когато борсите се сриват, но имат проблем да си платят авто-застраховката и пердетата.
Ами имам проблем, защото карам 2 Ягуара и 1 мотоциклет, а планирам да си купя още един Ягуар в близко бъдеще, както и един нов Корвет преди да сменят модела през 2012. Кондото ми е огромно и всички външни стени са прозорци, та затова и щорите ми се видяха скъпички...
За съжаление все още не съм в състояние да си позволя Ферари...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:Ами имам проблем, защото карам 2 Ягуара и 1 мотоциклет, а планирам да си купя още един Ягуар в близко бъдеще, както и един нов Корвет преди да сменят модела през 2012. Кондото ми е огромно и всички външни стени са прозорци, та затова и щорите ми се видяха скъпички...
За съжаление все още не съм в състояние да си позволя Ферари...
Ако искаш напиши, че имаш 6 Ягуара, все ми е тая, на тоя форум всеки може да си пише каквото си иска. Който иска, може и да ти вярва, на никой не оспорвам правото му да го прави. Но за мен си точно толкова надежден източник, колкото беше Хълката навремето. А Ферари ще си купиш като се върнеш в страната на Фераритата (според теб) - България. :D

jovani написа:След като всеки индивид може да прочете класациите на Форбс фор фрий остава въпросът: какъв е бизнес моделът на тази организация, който да и осигури печалба? Или казано по-друг начин: Кой плаща сметката?
След като не знаеш отговора на тоя въпрос, защо правиш заключения ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

roumensp написа:
jovani написа:Ами имам проблем, защото карам 2 Ягуара и 1 мотоциклет, а планирам да си купя още един Ягуар в близко бъдеще, както и един нов Корвет преди да сменят модела през 2012. Кондото ми е огромно и всички външни стени са прозорци, та затова и щорите ми се видяха скъпички...
За съжаление все още не съм в състояние да си позволя Ферари...
Ако искаш напиши, че имаш 6 Ягуара, все ми е тая, на тоя форум всеки може да си пише каквото си иска. Който иска, може и да ти вярва, на никой не оспорвам правото му да го прави. Но за мен си точно толкова надежден източник, колкото беше Хълката навремето. А Ферари ще си купиш, като се върнеш в страната на Фераритата (според теб) - България. :D
Може би си много прав с последната реплика, защото както сам знаеш - в България пари се правят много по-лесно.
Но нищо не пречи да се пробваме и тук, както казват - "от проба глава не боли".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво става?!?!?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Аз смятам да престана да участвам в дискусии с форумният юнак Мр. Гийк, който и най-малка идея си няма как се регистрира независим брокер ид за да можеш да имаш директен достъп до гейтуеите на борсата, а не чрез посредник.
И това го казва трола, за когото Wealth Management и Algorithmic Trading са едно и също нещо. Тролът джовани и идея си няма как се изпълнява колокация на HFT системи, обаче смело говори за "административни изисквания". Тролът джовани никога не е чувал за значението и реалните мащаби на факторите обем и ликвидност при осигуряване на HFT платформата за да може да работи в реално време при тази ниска латентност, защото тя иначе не може да работи или по-точно ще работи само няколко секунди, докато му изпари мижавия капиталец (да, знам, че в този случай ненаситните джагуари имат основна вина за недостига на капитал, плюс скъпите щори разбира се). Ако това са "административни ограничения" на езика на политагитатора от АОНСУ, то тогава съм напълно съгласен. :D
jovani написа:Форбс не е никакъв статистически източник, а издание в което съм 100% сигурен че класациите се правят на приниципа "кой ще ми плати най-много?", а за останалите страни сигурно се тегли жребий или се взима решение "на око" спрямо това кой какво е чул. В противен случай щяха да си направят труда да публикуват с подробности по какъв начин, с помощта на кои индикатори, как избрани, от къде получени и по какви формули е направена класацията, по начина по който се публикуват научни изследвания, за съжаление на Мр. Гийк "класациите" на Форбс дори не претендират да имат някаква научна стойност.
Ами дай алтернативна статистика, която да претендира с "научна стойност", нали си спец по ровенето из Гугъл. А, забравих, публикуването на снимка с няколко скъпи возила, паркирани безразборно на софийска улица е очевидно изследване с изключително сериозна "научна стойност". Сега можеш да погледнеш класацията по проекта "Doing Business" на Световната банка и да откриеш разликите с тази на Форбс. Най-интересен коментар обаче очаквам да дадеш на класацията на Transparency International - Corruption Perception Index. Една камара изследвания от световно известни институции, показващи единствено колко безумна е демагогията на другаря джовани. Срещу това имаме единствено неговия персепшън на форумен трол за някаква алтернативна вселена от друго измерение. Аман.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

jovani написа:Може би си много прав с последната реплика, защото както сам знаеш - в България пари се правят много по-лесно.
Правят се, ама само от някои ... Ако шансът да си един от тия "някои" беше по-реален, доста от нас нямаше да са тук.
И както многократно сме казвали - парите не са всичко. Аз емигрирах не заради липса на пари, а заради факта, че исках "нормален" живот в "нормална" държава. Ама няма смисъл да повтаряме тия работи ... Ако България един ден стане "нормална" държава - нямам нищо против да се върна.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Какво става?!?!?

Мнение от pavelyankov »

Джовани, кога ще атакуваш Уолстрийт ? :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

На червено са Янкоф :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от jovani »

Корупцията със сигурност е един от проблемите в България, който няма как да се отрече.
Има, разбира се и други проблеми, но те не са свързани с дискутираната тема, а тя е че все повече производства и индустрии се местят към развиващите се страни, което е в пълен противовес на класациите дадени от Форбс за страните с най-добър бизнес климат ("The Best Countries For Business", както се именува класацията).
На кое да вярваме - на Форбс или на фирмите изнасящи производствата си или разкриващи филиали в страни като Китай и България предполагам е въпрос на личен избор.

Днес имах един готин ден, а всъщност и доста прилична седмица - голямо писане по форума падна, и голямо браузене, много малко работих, а пък и направихме добри печалби. Време е да си поискам повишение, а и да намаля драстично участието си в този форум за да се отдам на по-приятни (или поне по-полезни) занимания.
Последно промяна от jovani на Пет Авг 19, 2011 6:09 pm, променено общо 1 път.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор