Какво става?!?!?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Какво става?!?!?

Мнение от Californian »

Явно положението в България не е хич розово, щом постоянно гледам вече дори 15-17годишни дечица още търсещи и питащи за начини да учат и живеят извън България в съседния форум... това просто никога не е било.........е какво ще стане с тая страна се чудя?!?! Пък и чух, че е много красива станала София последната година....къде е истината....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Koko »

Californian написа:Явно положението в България не е хич розово, щом постоянно гледам вече дори 15-17годишни дечица още търсещи и питащи за начини да учат и живеят извън България в съседния форум... това просто никога не е било.........е какво ще стане с тая страна се чудя?!?! Пък и чух, че е много красива станала София последната година....къде е истината....
От Луната ли падаш ....???

Не ми се рови из нета, но по спомен бях виждал статия че по време на предишното правителство (на С.Станишев) всеки втори българин между 20 и 35 е обмислял сериозно варианти за емиграция от България, като обърни внимание, това беше преди да започне сегашната световна рецесия. Това е обаче сега и другият проблем - къде да иде човек, като навсякъде в момента има проблеми.

Разбира се сега очаквам Джовани да намери статистика за броя на тинейджърите които искат да напускат Северна Америка в търсене на по-добър живот всяка година.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво става?!?!?

Мнение от roumensp »

Аз не съм много сигурен дали тоя пост не е някой бъзик. Все си мисля, че на 15-годишните съвсем други неща им се въртят из главите ... освен ако не са някой реален Шелдън Купър. :D
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво става?!?!?

Мнение от tonich »

Калифорниецът и михата-две създават еднакво безсмислени теми, с еднакво неописателни заглавия и оставят еднакви мнения без позиция.
Дали не са един и същ човек? |(
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво става?!?!?

Мнение от myhata II »

:lol: Какво все ти е в устата Михата бе Тонко ? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Радвай се на живота ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Californian »

Тоних, жена ли я, аз все за мъж го мислех този ник. :tmi: :tmi: :tmi:

Румене, да бе четеш ми мислите както винаги - това ме изненада главно - щото мене на 15 и на 17 и през ум не ми беше минавало за емиграция.
Май сестра ми по тея години когато аз бях на 15-17 емигрира, аз си мислех, че е няква заблудена тогава :rofl: :rofl: :rofl:
на тея години момчетата мислят как да правят повече секс, не как да емигрират, за момичетата те да кажат какво мислят на тези години не ги знам :D

Но Явно Коко е прав, всяка година все по зле става щом и на тази възраст вече им е тежко на децата.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво става?!?!?

Мнение от optics »

Californian написа:Явно положението в България не е хич розово, щом постоянно гледам вече дори 15-17годишни дечица още търсещи и питащи за начини да учат и живеят извън България в съседния форум... това просто никога не е било.........е какво ще стане с тая страна се чудя?!?! Пък и чух, че е много красива станала София последната година....къде е истината....
Както казват в един друг форум "Истината е там някъде"
Което впрочем е цитат от филм, но айде, който се сетил, сетил.
Иначе да, София вече била много хубава, хората вече се били замогнали, масово вече ходели на почивка в чужбина (което не е ясно защо), вече нямало мутри и вече шофьорите спирали на зебра. СерьОзно ! Тия ги слушам редовно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

Californian написа: за момичетата те да кажат какво мислят на тези години не ги знам .
Добрите момичета на тази възраст слушат майка си и баща си ( те се грижат за такива важни стъпки като емиграцията ). А, те казват: "Залягай над учебниците за да си вземеш хубава професия и на 25 вместо да си зависима от някой мъж, да ги въртиш ти на малкият си пръст." ;)
Toва, че София е станала хубава - някой здраво те е излъгал! Построяването на една-две нови сгради за съжаление не може да направи много за цялостно порутеният облик на града. :(
Не, че и сегашният Министър председател няма дял в това. Нали по-рано беше и кмет ( то пък какво ли не е бил :x )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от IFF »

Момичетата на тази възраст трябва да си лягат в 20.00 часа....за да могат до 22.00 да се приберат в къщи.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Bistra »

IFF написа:Момичетата на тази възраст трябва да си лягат в 20.00 часа....за да могат до 22.00 да се приберат в къщи.
Tи не беше ли мъж??? :wasntme:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става?!?!?

Мнение от grozdan »

Californian написа: ... щото мене на 15 и на 17 и през ум не ми беше минавало за емиграция.
Май сестра ми по тея години когато аз бях на 15-17 емигрира, аз си мислех, че е няква заблудена тогава :rofl: :rofl: :rofl:
на тея години момчетата мислят как да правят повече секс, не как да емигрират, за момичетата те да кажат какво мислят на тези години не ги знам :D
На мене пък ми е минавало ...
Момчето добре се е усетило отрано, че приема в тукашен университет изисква доста време, пари, нерви, отлични резултати и т.н. Една опция, която може би ще е по-евтина е да влезе в програма за изучаване на езика за примерно година. В Щатите имаха такива работи навремето - English as Second Language (ESL) мисля се казваше. За Канада не съм запознат. Но в легендите за $300 и работиш не вярвам. Ако са $3000 - тогава да.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Mr.D »

На мене пък ми е минавало ...
Момчето добре се е усетило отрано, че приема в тукашен университет изисква доста време, пари, нерви, отлични резултати и т.н. Една опция, която може би ще е по-евтина е да влезе в програма за изучаване на езика за примерно година. В Щатите имаха такива работи навремето - English as Second Language (ESL) мисля се казваше. За Канада не съм запознат. Но в легендите за $300 и работиш не вярвам. Ако са $3000 - тогава да.
Става с $300 ако работи като ненормален за $150 на ден(по две три работи)и плаща евтино училище(преди време се намираха по $6000 на година). Всички такси за училище може да се плащат на месец. И така всички интернационални студенти успяват да ги плащат освен ако мама и тати не ти пращат пари.
За ESL става като за начало и е само временно. Канада за образование и имиграция е далеч по добре от Амeрика.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става?!?!?

Мнение от grozdan »

Mr.D написа: Става с $300 ако работи като ненормален за $150 на ден(по две три работи)и плаща евтино училище(преди време се намираха по $6000 на година).
2-3 работи на ден? Грубо 16 часа на ден макс. Остават 8 за сън, пътуване и учене. Колко време се издържа така? Какви ще са ти резултатите накрая? За мене това са приказки за седянка при бабите. Не вярвам въобще.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Какво става?!?!?

Мнение от Mr.D »

grozdan написа:
Mr.D написа: Става с $300 ако работи като ненормален за $150 на ден(по две три работи)и плаща евтино училище(преди време се намираха по $6000 на година).
2-3 работи на ден? Грубо 16 часа на ден макс. Остават 8 за сън, пътуване и учене. Колко време се издържа така? Какви ще са ти резултатите накрая? За мене това са приказки за седянка при бабите. Не вярвам въобще.
По закон имаш право на един онлайн клас на семестьр.След това имат и такива смесени на които може да не се показваш. Ходиш два пьти на седмица. Някой от класовете може да са и в Сьбота сутрин например един пьт на седмица.

Сервитьор прави по 100 на вечер нормално дори и в не добьр рестурант.
Готвачи са по 150 на ден.
Рестурант менаджер по 150 за 6 часа работа.
Охрана(който спи цяла вечер или УЧИ) по 10 на час.
Тия всички са кеш.
За резултатите хонор студент В деан и президент лист.Като всички интернатионални студенти не сме прости, в клас и да спиш пак ги бием идиотите.
То мотивацията играе най голямата роля.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво става?!?!?

Мнение от grozdan »

Mr.D написа: Сервитьор прави по 100 на вечер нормално дори и в не добьр рестурант.
Готвачи са по 150 на ден.
Рестурант менаджер по 150 за 6 часа работа.
Охрана(който спи цяла вечер или УЧИ) по 10 на час.
Първо - за САЩ или Канада говорим. Ще говоря за щатите преди кризата. Аз съм работил като сервитьор и въобще не правех по 100/вечер. Другите сервитьори правеха колкото и аз.
Какво разбираш под готвач? Chef или cook? Cook в пицария или не добър ресторант прави макс 8-9/час. Никой не взима студент за chef, защото това е сериозна работа. Един добър chef прави почти колкото някои доктори - $150к са нормално.
От първа ръка знам, че ресторант менаджър прави почти или по-малко от пица деливъри.
За охраната нищо не знам и няма да коментирам.

Числата, които изнасяш са в пикови моменти и се случват рядко. Парите (поне в САЩ) се облагат с данъци, дори и бакшишите.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор