pokana za interwju bez documenti za wladeene na ezika

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
gogo
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:18 pm
Местоположение: Winnipeg

pokana za interwju bez documenti za wladeene na ezika

Мнение от gogo »

Ima li dopusnati do interwju, koito ne sa zashtitili s document ocenkata za wladeene na ezik, koqto sa si postawili? (Bez tezi, zawyrshili frenska gumnaziq ili filologiq.)

------------------------------------------
Zdrawe i kysmet na wsichki!
Sergo
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 2:20 am
Местоположение: BC

Мнение от Sergo »

ДАААА
Предполагам че, около 90% от кандидатите представят такива документи на самото интервю, но ако знаеш езика и те не ти трябват.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Документ за владеене на език изобщо не ти трябва на интервюто!
За какво ще ти послужи той?
Ако той показва, че си на супер ниво, а интервюиращия вижда, че говориш и разбираш с големи трудности, на кого ли ще повярва?
На себе си или на документа?
Само като малък пример ще дам себе си : бях писал за френски 5/5. 2 седмици преди интервюто завърших 2-ро ниво във Френския център (от общо 12). Е, и преди съм учил френски, а и 1 година (близо) при Жана Николова - моята частна учителка. И какво стана на интервюто? Мадам Гуше ми каза, че съм си писал много ниско ниво, и ми го повиши на 7-мо!
Извода е : не се занимавайте с документи и с други такива глупости!
Интервюиращия е достатъчно грамотен, за да може самм да оцени нивото ви на езици по 12-степенната скала, и достатъчно разумен да дава приоритет на собствената си преценка, вместо на документи!
Успех по-нататък!
Дано чуете заветното : "Vous etes acceptes!" :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
marinaro
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 8:50 am

Мнение от marinaro »

Към Гого: мисля че се бъркаш с процедурата за Федерална Канада.
При процедурата за Quebec на никой етап не се изисква документ за владеене на език. Така че защитаваш уменията по език (които си писал във вторите документи) на самото интервю. При процедурата за Quebec допускането на интервю не зависи от документ за владеене на език(тъй като такъв не се изисква) а от много други неща - стаж, възраст, образование, ниво на владеене на език (по твоя преценка, а не чрез документ). А вече на самото интервю интервюиращия ще реши дали нивото за владеене на език, което си писал съответства на истината.
Vaseto
Мнения: 85
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 10:03 am
Местоположение: Montreal

otnosno dokumenta za vladeene na frenski

Мнение от Vaseto »

Gogo, ne ti triabva dokument, a znanie na ezika. Napulno sum suglasna s mnenieto na IvHai, zashtoto nie sme sus sertifikati i izprateni dokumenti v Bukoresht, no nito sme izprashtali dokumenti za vladeene na ezika vuv Viena, nito sme gi nosili s nas na intervuto. Jelaia uspeh!
gogo
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:18 pm
Местоположение: Winnipeg

Мнение от gogo »

Благодаря на всички за отговорите!
Наясно съм, че на интервюто владеенето на езика се оценява не по документите, а по показаните умения да си служим с него. Истина е, че никъде във вторите документи не се изисква каквото и да било доказателство за нивото на владеене на френски или английски език. Исках само да разбера, дали кандидати, които са приложили такива документи биха имали някакво предимство пред останалите (става дума за етапа "изпращане на вторите документи"). Макар да не зная всички подробности, процедурата ми е ясна. Струва ми се че се шашкам повече, октолкото е необходимо :roll: Виноват! :wink:
От това, което чета във форума, повечето кандидати се питат дали са си дали реална оценка за владеене на езика. Аз съм учил френски от 5 до 12 клас, и съвсем малко (една щипка :wink: ) в университета, т.е. не съм имал никакъв досег с френския повече от 8 години. Дадохси оценка 6/7, надявайки се, че за времето до интервюто ще успея да се подготвя (в случай, че бъда допуснат до интервю-да не чуе дявола). С английски се занимавам сам от няколко години, когато имам време - т.е. не особено интензивно. Имайки предвид, че английския ми е доста "по-пресен" се оцених по-високо, но се опитах да не се "оливам" - 7/8. Това е. Надявам се, че не съм бил досаден.
--------------------------------------------------------------------------------
Здраве и късмет на всички!
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

po otnose nie na ezika (za razlika ot specializiranite poznania v oblastta na kandidata) ne dokumenta, a precenkata na interviewriastia e vazna
Заключено