Мнозинство за консерваторите

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

http://ca.news.yahoo.com/over-voting-ca ... 14338.html"
Stephen Harper has sealed his place in the history books, winning a Conservative majority to ensure four uninterrupted years of power and a seat in the Tory pantheon
http://www.theglobeandmail.com/news/pol ... le2006635/"
New political era begins as Tories win majority, NDP grabs Opposition
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от MrGeek »

Мдам, някой трябва да преведе тази чудесна българска поговорка на другаря Майкъл Игнатиефф: "Който копае гроб другиму, сам пада в него". :!:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от martatabs »

Това по-какъв начин ще се отрази, като цяло на живота в Канада, в частност и Квебек? Интересно ми е.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от MrGeek »

martatabs написа:Това по-какъв начин ще се отрази, като цяло на живота в Канада, в частност и Квебек? Интересно ми е.
Политиката си остава същата като досега - с основен акцент върху икономиката. Просто разликата вече е, че разни смешници няма да могат да си правят гаргара в парламента, бламирайки правителството и предизвиквайки предсрочни избори заради собствения им кеф. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

martatabs написа:Това по-какъв начин ще се отрази, като цяло на живота в Канада, в частност и Квебек? Интересно ми е.
Правителството ще може да се концентрира върху важни неща, вместо избори през 2 години. Живота в Квебек ще е интересен за членовете на високи позиции на Блок Кебекуа, които бяха наказани брутално от избирателите в провинцията (исторически прецедент). Отражението върху живота - традиционна политика на консерваторите е минимално или никакво финансиране на феминстки, гей организации, организации за спасяване на кафяво-зеленикавите африкански мравояди, организации за промотирането на абстрактно-диференциално изкуство на младите художници-експресионисти от град Накучигъз-Сенамира в Онтарио и т.н. Схващаш картинката.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от angelheart »

miteto написа:Правителството ще може да се концентрира върху важни неща...
Като да начеше крастата на оръжейните лобита за законна продажба на огнестрелно оръжие, а може и да поувеличи още квотата за лов на тюлени, а? Не е толкоз трудно да "схванеш картинката".
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

miteto написа: ... минимално или никакво финансиране на феминстки ...
Не е смешно никак че ги слагаш в този кюп, защото не е маловажно като мравоядите. Това значи никакво финансиране за семейно планиране и декриминализиране на абортите, в Канада кой знае какво значение няма, колкото повече цигани - толкова по-добре, но Африка също е оставена на самотек години наред заради църковното лоби. Не са виновни африканците, а квакерите в правителствата на Г8. Всичко друго добре, но тази тема ме вбесява, хич не е умна тази политика :@ .
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

Не знам защо, но според мен семейното планиране в Африка не трябва да е главен кандидат за финансиране от канадското правителство, та затова ги поставих в този кюп. Да се грижат за тях англичаните и французите, дето 50-80 години са ги изстисквали като колонии.
Декриминализиране на абортите - в Канада са абсолютно законни, достъпни и безплатни, за какво въобще говориш? Аз не искам моите данъци да плащат заплата на отбор лузъри, които единствения начин да си намерят препитание е да "работят" в такива паразитни организацийки (с главна дейност - усвояване на пари и минимално количество реална работа). Който все пак държи - моля, да прави дарения, нама проблем даже са такс-дедактибъл.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Bistra »

anxeli написа:хич не е умна тази политика
Аз пък смятам, че е много умна. За какъв дявол моите долари като данъкоплатец ще отиват за финансиране на развиващи се държави. Айде сиктир! Да се множат и мрaт -тя природата си знае работата!Сега остава да се ограничи малко бюрокрацията и всичко ще е ОК.Аз бих желала да се ограничи доста и комунизма в Кебек, ама това все още са мечти за съжаление.
Казвах ли ви, че сепаратизма си е отишъл...Вие не вярвахте. След като поне 80 % от кебекуатата с които съм говорила декларират, че при отцепване на Кебек емигрират в останалата част на Канада, смятам го за много показателно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Те парите пак отиват, и то много повече отколкото би било нужно за контрацептиви и сейф клиники, но този път за храна, медикаменти и спасяване от дизастъри на вече размножилото се до безобразие население :tmi: ...
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

anxeli написа:Те парите пак отиват, и то много повече отколкото би било нужно за контрацептиви и сейф клиники, но този път за храна, медикаменти и спасяване от дизастъри на вече размножилото се до безобразие население :tmi: ...
Ами аз не съм забелявал по време на либералното правителство да са спряли помощите при дизастъри, така че парите си вървят и по двата параграфа (и организацийки и помощи при бедствия), просто организацийките само цоцат и дават работа на търтеи които не искат да намерят истинска такава. Хората, които наистина искат да помагат го правят доброволно, а ако някой направи дарение, още по-добре - пример Doctors Without Borders.
Вече казах - Франция и Англия са ги смукали като вампири 50 години, да се отчитат подобаващо, ние тук ще се грижим за индианците, които сме нахендрили в миналото.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от Bistra »

Anxeli, ти маймуна носеща презерватив виждала ли си? :D
От дизастъри спасяват всички пострадали независимо откъде са. А, ранъ им подхвърлят за да не си напускат клетката и да идват при нас. Oръжията са за същата цел - BTW. Знам, че не звучи хуманно, ама: "c'est la vie"!Още дрyгарите въртяха търговия с оръжия в Африка.Като има пазар - що пък не?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

Bistra, цялото ти изказване звучи доста нехуманно ;( "Маймуните" нямат вина, че са се родили там, ама дебелите английски лордове и тънките френски гейове-аристократи, които са изсмукали стотици милиарди от този континент - те вече имат голяма "заслуга". Аз просто не искам да се плаща данък-вина в случаи, където канадското общество няма и никога не е имало вина.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от anxeli »

Ох уморих се вече с вас :D, маймуни, лордове ...
Факта е че са много, сега, на ръцете на всички, които са се хванали на хорото ООН, Г8, Г12, Г-амнайсе и каквото там. Не можем да кажем - ааа без нас, даже Харпър не може. А можеше да са ПО-МАЛКО. Кабиш :devil: :D ?
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Мнозинство за консерваторите

Мнение от miteto »

За хорото май си права, че не може да се пуснем и аз "капиш", ама ти не "капиш" че има значение как и на кого ще се дават тези пари. Дали ще отиват директно за помощи на нуждаещи се в Африка или ще дават емплоймънт на готованци в Канада ;) Също както е факт че въобще не всички феминистки организации се занимават със семейно планиране в Африка, така че не виждам какво въобще дъвчем една страница по този въпрос. Кво излезе - ако няма финансиране за няколко изперкали лезбийки в Канада и африканците вече се размножиха и заляха света - айде бе ;)
Публикувай отговор