Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

Отново беше разиграна мащабна циркова суперпродукция за мат'ряла, този път слагайки началото на края на най-големия официален обир на века. Резултатите за мат'ряла са следните:
  • безумно скъп руски атомен самовар, който мат'ряла безропотно ще изплаща през следващите петдесетина години, като ще започне да го прави преди изобщо да е ясна окончателната цена на сметката
  • разбира се първо ще започе изплащането на тлъстите комисиони и лихвите по тях
  • горното се явява изцяло прерогатив на мат'ряла
  • държавата България, която уж е член на ЕС става 101% напълно енергийно и политически зависима от шайка кремълски олигарси
  • всичкият този задъхан устрем се случва на фона на една напълно реална ядрена катастрофа - отново великанско постижение, посрещнато напълно безучастно от мат'ряла
Циркът е забележителен с това, че разни елементи (включително премиерът за европейско развитие на България, иначе мутра с характерен прякор и афинитет към руските олигархични интереси) уж се опитват да се опъват геройски на натиска. Честно казано, жал ми е за мат'ряла, но в края на краищата сам си е определил съдбата. :!:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от miteto »

MrGeek написа:[*]всичкият този задъхан устрем се случва на фона на една напълно реална ядрена катастрофа - отново великанско постижение, посрещнато напълно безучастно от мат'ряла[/list]
Е това какво общо има? Ядрената катастрофа не е с участието на руски самовар този път? Какво се очаква да направят, да затворят ядрените централи в БГ, че цената на тока да стане тройна?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Е това какво общо има? Ядрената катастрофа не е с участието на руски самовар този път? Какво се очаква да направят, да затворят ядрените централи в БГ, че цената на тока да стане тройна?
Мите, пойнта тук е на съвсем друго място. Ядрената катастрофа във Фукушима ще промени драстично изискванията за сигурност на всички новостроящи се централи, особено на тези в ЕС и особено ако са с руски самовари, колкото и безаналогови да ги изкарват. Казано на разбираем език - това ще добави още поне няколко милиарда евро допълнително към все още неизвестната крайна цена. Ключовият момент тук е, че все още на никой не му е ясно какъв ще проекта за хранилището на отработено гориво и каква ще е цената му в този контекст. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от martatabs »

Честно! Много често взехте да използвате репликите "Мутри" и "Мат'рял" и разните им там производни...оливате се. Не всичко в държавата БЪЛГАРИЯ е свързано с мутри. Като чета вестниците и следя новините ми става ясно, че шуробаджинащината не е присъща само на България, дори в една Япония го има, да не говорим за останалите цивилизовани "не корумпирани" величия.
momcol
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:49 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от momcol »

Да ви е честит?
Ти откъде си "шумкарино"? Нямаш ли роднини в България, които евентуално ще плащат цената на централата?
Много сте ми смешни всички, които започвате да отричате всичко българско веднага щом се махнете от тук.
И на мен ми писна от целия пиар на правителството и задкулисните им игрички за сметка на хората тук, но не злорадствам и няма да го правя ако един ден напусна страната.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

momcol написа:Да ви е честит?
Ти откъде си "шумкарино"? Нямаш ли роднини в България, които евентуално ще плащат цената на централата?
Много сте ми смешни всички, които започвате да отричате всичко българско веднага щом се махнете от тук.
И на мен ми писна от целия пиар на правителството и задкулисните им игрички за сметка на хората тук, но не злорадствам и няма да го правя ако един ден напусна страната.
А на теб не ти ли идва на акъла, че точно за това не мога да се примиря с грандиозния цирк и че все някой трябва да изрази някаква гражданска позиция, макар и от другия край на планетата и въпреки това, че в същото време ще се появи друг, който неясно защо ще я възприеме като злорадстване? То онази приказка за чукчата писател не се е пръкнала случайно.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от IFF »

MrGeek написа:
momcol написа:Да ви е честит?
Ти откъде си "шумкарино"? Нямаш ли роднини в България, които евентуално ще плащат цената на централата?
Много сте ми смешни всички, които започвате да отричате всичко българско веднага щом се махнете от тук.
И на мен ми писна от целия пиар на правителството и задкулисните им игрички за сметка на хората тук, но не злорадствам и няма да го правя ако един ден напусна страната.
А на теб не ти ли идва на акъла, че точно за това не мога да се примиря с грандиозния цирк и че все някой трябва да изрази някаква гражданска позиция, макар и от другия край на планетата и въпреки това, че в същото време ще се появи друг, който неясно защо ще я възприеме като злорадстване? То онази приказка за чукчата писател не се е пръкнала случайно.
Прав си, това твоето не е злорадстване а избиване на комплекси. Вижте ме само кой съм, аз не съм кат мат'ряла дето остана там, аз изразявам гражданска позиция от някъде "на м****та си". Пич, с тия глупости обиждаш някои хора, които са от оня "мат'рял" и които още не могат да си оправят здравето и лицата от киселината с която са били залети. Ей това се нарича "гражданска позиция"!
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от azzura »

MrGeek написа:Отново беше разиграна мащабна циркова суперпродукция за мат'ряла, този път слагайки началото на края на най-големия официален обир на века. Резултатите за мат'ряла са следните:
  • безумно скъп руски атомен самовар, който мат'ряла безропотно ще изплаща през следващите петдесетина години, като ще започне да го прави преди изобщо да е ясна окончателната цена на сметката
  • разбира се първо ще започе изплащането на тлъстите комисиони и лихвите по тях
  • горното се явява изцяло прерогатив на мат'ряла
  • държавата България, която уж е член на ЕС става 101% напълно енергийно и политически зависима от шайка кремълски олигарси
  • всичкият този задъхан устрем се случва на фона на една напълно реална ядрена катастрофа - отново великанско постижение, посрещнато напълно безучастно от мат'ряла
Циркът е забележителен с това, че разни елементи (включително премиерът за европейско развитие на България, иначе мутра с характерен прякор и афинитет към руските олигархични интереси) уж се опитват да се опъват геройски на натиска. Честно казано, жал ми е за мат'ряла, но в края на краищата сам си е определил съдбата. :!:
[/

Тука виждам ирония, а не гражданска позиция.Жал ти е за матриала, ама да се оправят щом си трайкат.Матриала ся ще почне да сАди картофи щото вожда Борисов така заповяда.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

IFF написа:Прав си, това твоето не е злорадстване а избиване на комплекси. Вижте ме само кой съм, аз не съм кат мат'ряла дето остана там, аз изразявам гражданска позиция от някъде "на м****та си". Пич, с тия глупости обиждаш някои хора, които са от оня "мат'рял" и които още не могат да си оправят здравето и лицата от киселината с която са били залети. Ей това се нарича "гражданска позиция"!
За обидени могат да се считат само онези, които не само не са почувствали нищо обидно точно когато мутрата лично ги нарече "калпав мат'рял", но му и ръкопляскаха на всичкото отгоре. Ако ти си в тази група, тогава напълно приемам написаните врели-некипели. За останалите хора би трябвало да е съвсем ясно за какво става въпрос и то най-вече когато на хоризонта се зададе поредната мутра, защото тази със сигурност не е и няма да е единствената.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от myhata II »

За какво става въпрос бе Гейц-Мърша,Матрял или Боко

Не се разбира сега какво искаш да кажеш
Попрекаляваш малко не се ли усещаш,и Костоф да беше на власт пак можеше да е същото,казах ти го хората нямат избор и гласуват за тоя или оня с надеждата да се промени нещо
А и 1 въпрос ти от матряла ли си или не си ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
momcol
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:49 pm

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от momcol »

Ти май нещо не разбираш или не искаш да разбереш MrGeek!
Не е това начина да коментираш хората, които са тук в България.
И за да не става традиция една тема да се превръща в караници и обиди, ще напиша и аз коментар за АЕЦ-а.
Лобитата в България са много: руски, американски, френски, арабски и т.н.
Всички политици са марионетки и изпълняват поръчките на лобитата, които ги доведоха на власт.
Борисов не е руска кукла на конци, а американска. Ако не беше така, досега строителството на АЕЦ "Белене" да е започнало. Но руското влияние е страшно голямо в страната и затова се забавят нещата. Необходима е такава централа, но на каква цена? След аварията на АЕЦ "Фукушима" в Япония, се заговори за закриване на такива централи и колко опасни били. Французите да не са тъпи, че имат над 50 атомни електроцентрали и нищо не са съобщили за закриване или спиране на същите.
Като цяло правителство хвърля прах в очите на хората, като ги занимава с построяването на магистрали, пиар акции срещу "престъпността" и други "геройства", докато не си получат комисионните и не изпълнят задачките, които са им поставени.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

momcol написа:Ти май нещо не разбираш или не искаш да разбереш MrGeek!
Не е това начина да коментираш хората, които са тук в България.
Съжалявам, но точно ти нищо не си разбрал. Темата на коментара е само и единствено гигантското прецакване на националните интереси от страна на една управляваща шайка и всичко това за сметка на населението. Украсяващ фабулата момент се явява използването на типични изразни средства, характерни за главния представител на тази шайка. Бих се опитал да го нарисувам, но се съмнявам, че може да стане по-ясно от това.
momcol написа:Борисов не е руска кукла на конци, а американска. Ако не беше така, досега строителството на АЕЦ "Белене" да е започнало.
Ето точно това изключително добре показва колко ти е далечна и неасна ситуацията. Тиквата (или по-точно Рапона, както е наричан в тайните сводки на Държавния департамент, изтекли в Уикилийкс) е американска кукла, колкото Юпитер е спътник на Марс. Въпросната мутра е позната в средите на българския ъндърграунд, където с години е въртял "охранителен" бизнес, като изключителна шушумига с нарцистичен характер. Като прибавим към това и тоталния популизъм, автоматично стигаме до заключението, че като премиер, въпросния ще прави всичко възможно само и само да не накърни интересите на големите батковци. Разбира се за американците единствено от значение са американските интереси (тук трябва да се поставят няколко удивителни)!!! Това ще рече, че на американците изобщо не им пука дали мутра или шимпанзе управлява България, стига да са защитени добре техните интереси, а в лицето на този популист това е гарантирано.
Връзките на мутрата с руските интереси обаче нямат изброяване. Като се започне с най-близките му приятели, които съвсем случайно се явяват шефове и директни представители на най-големите руски олигархични структури със собственост на българска територия и се стигне до странното развитие на ключовите енергийни проекти, в които руската имперска политика е толкова силно намесена, че се налага лично цар Путин да идва и да си получава скъпите подаръци. Пълен смях е разбирането, че мутрата бави проекти като АЕЦ "Белене". Такова скоростно развитие и пришпорване на този проект нямаше дори при управлението на Тройната Ламя. Само и само да се задвижи този гигантски грабеж, мутрата обърна цяла Европа за да намери две мижави европейски компании, които да се включат със символичния 1% участие. В момента пък се разиграва абсолютния цирк, как уж това управление нямали никакво намерение да сключват догора, пък той взел че се подписал от някакъв чиновник (разбира се пак назначен от тях). Е, трябва да си изключителен наивник, за да не виждаш очевадното.
momcol написа:Необходима е такава централа, но на каква цена? След аварията на АЕЦ "Фукушима" в Япония, се заговори за закриване на такива централи и колко опасни били. Французите да не са тъпи, че имат над 50 атомни електроцентрали и нищо не са съобщили за закриване или спиране на същите.
Кой го реши това? Ти виждал ли си баланса на производството на електроенергия и тенденциите за следващите 20-30 години? Знаеш ли каква е ситуацията на пазара? Виждал ли си ясните финансови параметри на този проект, та си толкова убеден, че е необходим? Жалкото е, че такива финансови параметри никой не е виждал, дори онези тарикати, които преговарят. Защото в тези параметри все още има страшно много неизвестни. Едно от най-големите неизвестни е крайната дума на ЕК по отношение на новите стандарти за сигурност, които се гласят за 143-те европейски реактора и бъдещите такива. Този безумен проект издиша най-вече откъм финасовата си част, която е тъмна и мътна като свещената река Ганг след топването и процесията на един милион индуси.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
недялко
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 11:10 am

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от недялко »

Гийк послушай хората какво ти казват по-горе, направи си труда и спри да пускаш теми за България. Дразниш ги :n:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16506
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от MrGeek »

недялко написа:Гийк послушай хората какво ти казват по-горе, направи си труда и спри да пускаш теми за България. Дразниш ги :n:
Все се надявах, че подобни теми трябва да водят до някакви опити за размисъл по съвсем реални, важни и дори страшни проблеми, независимо дали някой споделя изразеното мнение или пък е точно на противоположната позиция. Щом обаче една такава тема може наистина масово да дразни и да е по-добре изобщо да не се говори по нея, аз наистина нямам повече думи. :x
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Да ви е честит АЕЦ "Белене"!

Мнение от azzura »

Гийк, темите са актуални и важни, но поднесени с подходящите изразни средства биха намерили точната реакция. Това с мат'риала вече се изтърка, а и ББ не е пример за подражание тъй че колкото и да се опитваш да го иронизираш, на никого не му е приятно да бъде наричан мат'риал, народ и т.н.
Аз например съм си задавала въпроса колко от обявените милиарди за построяването на тази АЕЦ, са комисионни за родни консултанти, каква е реалната стойност на всичко това, как се избира изпълнителя и какво е построил той преди това?Нужна ли ни е такава централа, при положение, че в цял свят се говори за възобновяеми източници ? Въпросите са много, но даже и замисления референдум няма да промени взетото решение.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор