Юруш на бананите II

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Юруш на бананите II

Мнение от MrGeek »

Юруш на бананите II

Заради стъплотворението от хора днес в откриващите се 14 магазина на "Лидл" се наложи да бъде разпоредено засилено полицейско присъствие, съобщи БТА, позовавайки се на съобщение на Столичната община. В София компанията отвори 4 магазина. В другите градове също е имало "сблъсъци". По информация на "Медиапул" жена, присъствала на откриването на магазин от веригата в Сливен, е закарана в болница със съмнение за счупена ръка.

Подобни сцени се случват в последните години при стъпването на пазара на част от новите вериги. Причината е в "сигналните цени" на някои от основните хранителни продукти. Само преди няколко месеца отварянето на магазин "Карфур" в София беше съпроводено с битка между клиенти за евтини банани и кисело мляко. Стълпотворение от хора имаше и в конкурентната верига "Кауфланд", където бяха обявили по същото време намаление на голям асортимент от продукти през нощта.

Изображение
...
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Hungarian Salami

Re: Юруш на бананите II

Мнение от Hungarian Salami »

Ти гледай какво ще става покрай Black Friday в Щатите хехе, там даже този tailgate започва 18ч преди отварянето на магазините. Народа ще се избие за 3D TVs и game consoles, миналата година даже бяха стъпкали май някакъв охранител пред Walmart. Даже сега в Бъфало и Ниагара Фолс, НЮ има отстъпки от по 10% отгоре за канадци обаче ще бъде АД на границата, аз помня че съм чакал по 3ч само и само да я мина предни пъти.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Юруш на бананите II

Мнение от MrGeek »

Hungarian Salami написа:Народа ще се избие за 3D TVs и game consoles, миналата година даже бяха стъпкали май някакъв охранител пред Walmart.
То верно където банани, там и 3D TV-та. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Юруш на бананите II

Мнение от loginn »

MrGeek написа:
Hungarian Salami написа:Народа ще се избие за 3D TVs и game consoles, миналата година даже бяха стъпкали май някакъв охранител пред Walmart.
То верно където банани, там и 3D TV-та. :rofl:
Недей тъй да иронизираш човека :geek:
Сравнението си е съвсем на място ;)
Вчера минавайки покрай новооткрития Лидл гледам една щастлива баба победител в битката за банани, чакаща на спирката. Пред нея имаше поне 10 торби пълни с всякакви суперизгодни покупки (сигурно и торбичките са безплатни засега).
Това ако не се равнява на няколко 3D TV-та, здраве му кажи.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Юруш на бананите II

Мнение от ivanko13 »

3 D -та, банани, салами, лакомията човешка е една и съща навсякъде... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Юруш на бананите II

Мнение от myhata II »

Така е,както и с кабелните телевизии, интернета и мутрите ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Юруш на бананите II

Мнение от mwanza »

Говорим за различни неща. Хората на снимката се бутат защото ХРАНАТА е евтина. Ситуацията ми напомня на Сомалия където хвърлят чували с брашно от камионите и хората се бият долу.
Никакви Мухи и Джованита немогат да ме убедят, че това е нормална държава и че сичко е мед и масло. И че можеш да живееш нормално.

Един приятел днес ми каза как се е бутал за да купи олио, щото не било 3 лева ми 2. Ужас.


Да *** и европейската държава да ***. И сега понеже знам, че ще скочат сума идиоти (или поне един с рицар на аватара) само ще допълня. Моето семейство ще изкара нормално Коледа, защото аз ще ходя пак (както всеки месец) в офиса на western union. А не защото са в Европа.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Юруш на бананите II

Мнение от Странджата »

Хората не са се блъскали от лакомия,а от гладотия,е може да е имало и измекяри на дребно,дето са ударили некой лев печалба,но след 21г промени да се блъскат хората за банани-Неспирната драма!Муха,не се гаври с мнения,за Бога!
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Юруш на бананите II

Мнение от loginn »

mwanza написа:Говорим за различни неща. Хората на снимката се бутат защото ХРАНАТА е евтина. Ситуацията ми напомня на Сомалия където хвърлят чували с брашно от камионите и хората се бият долу.
Никакви Мухи и Джованита немогат да ме убедят, че това е нормална държава и че сичко е мед и масло. И че можеш да живееш нормално.

Един приятел днес ми каза как се е бутал за да купи олио, щото не било 3 лева ми 2. Ужас.
Аз редовно купувам олио за под 2.20 без да се бутам по опашки. Обаче в Лидл промоцията е за 1.50. За бедните пенсионери това има значение. Не бих казал че се редят от лакомия.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Юруш на бананите II

Мнение от myhata II »

Много е лесно господа
Кой има имот в Бг и кой има тука ?!?!
90% в Бгто и 20% тука,другото е на банки и корпорации,и сега въпроса е -къде е средната класа в Сев.Америка ????

Гледайте новия филм Wall Street Money Never Sleeps,там точно се обеснява как изкуственно се вдигат цените на имотите и застраховките и как всичко е един балон ,не може да имаш повече от колкото са ти възможностите :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Юруш на бананите II

Мнение от pumpy »

ПОЕЗИЯ
О, “Лидъл”!
Три часа бабички и лелки пред входа му чакат. Сивите панелки трепетно повтарят на Тотю гласът. Пристъпи ужасни!
Дванайсетий път гъсти орди лазят по плочките криви и тела се блъскат, и псувни изливат.
Бури подир бури! Рояк след рояк! Данчето Фандъкова сочи входа пак и вика: "Търчете! Ниски са цените!" И ордите тръгват с викове сърдити, и "Банани!" мощно въздуха разпра. "Лидъл"-ът отвръща с други вик: "Ура!"
И с нов дъжд от лакти и псувни сърдити майки, лелки, пенсионери спират да се вайкат, влизат и се блъскат, без сигнал, без ред, всякой гледа само да бъде напред и гърди висящи на щанда да сложи, един банан повеч в торба да положи. Бабичките блъскат. Лелките крещят, персоналът жално ги моли да спрат. "Няма вече олио! Има хекатомба! Всеки банан меч е, всяко киви - бомба, всяка стока - удар. Всяка душа - срам. Свинско и сланина изчезнаха там. Няма вече олио! Има хекатомба!". Персоналът тръпне, друг път не видели така да се блъскат овци подивели. И днес йощ кварталът, щом буря захваща, спомня тоз ден бурен, шуми и препраща срамът му дивен като някой ек от дупка на дупка и от век на век!
* От блога БЛОГодаря на Божидар Божанов.
Правописът е на автора
Hungarian Salami

Re: Юруш на бананите II

Мнение от Hungarian Salami »

Напълно съм съгласен с твърдението, че хората се бутат защото нямат и е наистина страшно да зависиш от цената на храните, но какво да се направи това е живота за някои....

@loginn, като дойдеш тук ще усетиш стандарта, олиото е low class, в зехтина е истината ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Юруш на бананите II

Мнение от roumensp »

mwanza написа:И сега понеже знам, че ще скочат сума идиоти (или поне един с рицар на аватара) само ще допълня. Моето семейство ще изкара нормално Коледа, защото аз ще ходя пак (както всеки месец) в офиса на western union. А не защото са в Европа.
Същото важи и за моите родители. Не знам как ще я карат сума ти хора в БГ, ако го нямаше тоя Western Union. :D
myhata II написа:... къде е средната класа в Сев.Америка ????
Това е един от най-големите "бисери" на тоя форум. :rofl: Понякога се чудя да се смея ли или да плача като чета мИхата.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Юруш на бананите II

Мнение от ivanko13 »

Не знам какво да кажа... Тука всичко живо е баргейнъри... Елате примерно в колежа да видите ,като кажат ,че на някое мероприятие ще има безплатна пица и ще останете изненадани :D Тези по- новите канадски пенсионери също не им е лесно... Часовник за подарък с благодарности за добра служба и билет до Малибу май вече не е толкова често явление... Доста пенсионери продължават да бачкат и след 65 и обикалят за промоции по магазините...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Юруш на бананите II

Мнение от martatabs »

myhata II написа:Много е лесно господа
Кой има имот в Бг и кой има тука ?!?!....Гледайте новия филм Wall Street Money Never Sleeps....не може да имаш повече от колкото са ти възможностите :!:
Това,какво общо има със ситуацията в България,и по-точно с темата. Направи си труда и виж статистиката,колко получава един пенсионер в България. Какви имоти,какви пет лева. Те хората си го казаха,че организацията в магазините не е била на ниво и затова се е стигнало до напрежение и блъсканици. Мисленето ти е толкова блуждаещо и не на място.
Никой няма вина,че държавата го подлага на унижение.
Никой няма вина,че след 40-45 години работа се налага да продължаваш да работиш,защото не можеш да си покриеш ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ разходи за храна,ток и т.нат.
Пенсионера няма вина,че като му се отдаде добра възможност гледа да купи нещо изгодно и евтино.
Баща ми взима 300 лева пенсия,някои взимат и 400+...ами тези дето взимат по 130,или инвалидните дето бяха около 100 лева !???? Какво да правят хората...а забравих,да гледат филма Wall Street Money Never Sleeps(Парите на Лол Стрийт никога не спят). :fubar:
Публикувай отговор