10 Ноември

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: 10 Ноември

Мнение от roumensp »

jovani написа:Това ми прилича все едно че пише за Канада човека - значи и България се е "оправила" или по-точно животът там е станал еквивалентен на животът в "западните" държави и няма смисъл да се имигрира...
Капитализмът работи и това е което хората си поискаха - и си го получиха.
Проблемът е там, че в един момент тия "западни" държави се оказаха по-социални от България.
Българите получиха "див" капитализъм и "мутренска" демокрация, а не това, за което се бореха тогава.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 10 Ноември

Мнение от Ivan1007 »

Свобода или хляб

Всяка година около 10 ноември българите преговарят своя избор: граждански права или хляб по 15 стотинки, както и спор - трябва ли паметникът на Съветската армия да се извисява над цяла София.

....
Както отбелязва Иво Беров във в. “Седем”: “От двадесет и кусур години българите имат право на избор. Тези двадесет години са най-охулваните години от българската история. По-охулвани дори от турското робство. Може би защото се оказа, че свободата е зор. Мислене. Отговорности
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6227898,00.html"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 10 Ноември

Мнение от ablood »

Всяка година около 10 ноември българите преговарят своя избор: граждански права или хляб по 15 стотинки...
Това с хляба не е никакъв проблем да се върне. Просто трябва да се извадят от потребителската кошница всички капиталистически глезотии като мобилни телефони, всякакви плеъри, западни коли, маркови дрехи и други такиваупадъчни продукти. В резултат в семейния бюджет ще се появи такъв излишък, че хлябът пак ще се връзва 15 стотинки от 150 лв заплата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: 10 Ноември

Мнение от Omega3 »

roumensp написа:
jovani написа:Това ми прилича все едно че пише за Канада човека - значи и България се е "оправила" или по-точно животът там е станал еквивалентен на животът в "западните" държави и няма смисъл да се имигрира...
Капитализмът работи и това е което хората си поискаха - и си го получиха.
Проблемът е там, че в един момент тия "западни" държави се оказаха по-социални от България.
Българите получиха "див" капитализъм и "мутренска" демокрация, а не това, за което се бореха тогава.


Напьлно сьгласен. И САЩ са по социална дьржава от Бг-то. В БГ-то е трудно да се каже какво точно е положението и защо е такова.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 10 Ноември

Мнение от MrGeek »

Главен прокурор - поръчител на убийства и вътрешен министър - основен разпределител на търговията с дрога. За коя държава може да става въпрос, сеща ли се някой?

Всъщност ако си мислите, че това са изключения, жестоко се лъжете. Висшата клика е пълна с всякакви редки и уникални за природата видове. Като например президент - резидент на тайните служби, както и изключително колоритна серия от министър-председатели: бивш монарх-комарджия, цял живот безработен носещ нежно бельо тип прашки, както и разбира се мутра-каратист-пожарникар. Лично според мен, това ми прилича единствено на описание от ежедневието на някоя психиатрия. За вас не знам. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: 10 Ноември

Мнение от myhata II »

Гикс ти ся Дисидент ли си или кво майна ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 10 Ноември

Мнение от mwanza »

Муха. Аз лично смятам себе си за обикновен човек, който си гледа работата и си живее живота. Това успях да го направя тук и затова съм тук. За гийка немога да кажа нищо, ма доколкото се сещам и той е горе доле кат мене. А това което е постнал е абсолютно вярно за съжаление.
Публикувай отговор