Хейтъри и антициганисти на прокурор!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от IRA »

Еми Барух е 1/2 еврейка. Майка й е българка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от optics »

Фолк фурията споделя откровено и какво е мнението й за новите попълнения в гилдията. „Честно казано, не мога да ги запомня. Много са. Но определено много добро впечатление ми прави и ми харесва Цветелина Янева. Жанрът се променя, това е факт. Дали е за добро, не знам. Имаше ретро вълна, има завои към етното, към диското, към джаза. А в момента е пълна циганизация – това е хитът“, разсъждава Ивана.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от miteto »

cocose написа:
miteto написа: Тя може да е еврейка без да е израелтянка, нали така?
Преди първият цар на евреите, Давид, да, това е било така, но откакто той обединил Юдея и Израел (с помощта на стандартните техники на израелтяните :) ), вече има само една държава и само една нация, Израел.
Нещо се бъркаш, еврейството (judaism) е религия, което е различно от "държава" и "нация". Може да си евреин и да си роден в Австралия и дори да не знаеш къде се намира Израел на картата. А може и да знаеш къде е на картата, но да не си съгалсен със външната политика на държавата. Както не всеички американци бяха съгласни с Буш за войната в Ирак.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от cocose »

miteto написа:
cocose написа:
miteto написа: Тя може да е еврейка без да е израелтянка, нали така?
Преди първият цар на евреите, Давид, да, това е било така, но откакто той обединил Юдея и Израел (с помощта на стандартните техники на израелтяните :) ), вече има само една държава и само една нация, Израел.
Нещо се бъркаш, еврейството (judaism) е религия, което е различно от "държава" и "нация". Може да си евреин и да си роден в Австралия и дори да не знаеш къде се намира Израел на картата. А може и да знаеш къде е на картата, но да не си съгалсен със външната политика на държавата. Както не всеички американци бяха съгласни с Буш за войната в Ирак.
Ти се бъркаш. Повтарям се, но ще го кажа пак, преди цар Давид да стане ЦАР на евреи и израелтяни, е имало две държави: Юдея и Израел. За твоя изненада ще ти кажа дори че по бойните не са били юдеите, ами израелтяните :lol: И ако случайно не знаеш, цар Соломон е син на цар Давид. Според слуховете, от наложница..........
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от cocose »

IRA написа:Еми Барух е 1/2 еврейка. Майка й е българка.
Ееееее, ама така кажи де, тогава тя не е еврейка по рождение, щото по закон еврейски, само по майчина линия се признава това рожденно право.......и според всички съвременни закони на генетиката, те всъщност наистина са прави :rofl: , човек се чуди как отпреди няколко хиляди години хората са имали такива дълбоки познания за генетиката :geek: .
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от miteto »

cocose написа:Ти се бъркаш. Повтарям се, но ще го кажа пак, преди цар Давид да стане ЦАР на евреи и израелтяни, е имало две държави: Юдея и Израел. За твоя изненада ще ти кажа дори че по бойните не са били юдеите, ами израелтяните :lol: И ако случайно не знаеш, цар Соломон е син на цар Давид. Според слуховете, от наложница..........
Все пак мисля, че ти се бъркаш, защото между религия и националност има разлика. Може да си мюсюлманин и да си българин. Може да си арабин и да си християнин. Къде ме пращаш ти в библейски времена и кво ми пука Соломон от наложница или от заложница е бил? В днешно време, израелец означава гражданин на Израел и съм сигурен, че в Израел има граждани (ерго - израелци), които са мюсюлмани, а не евреи. Това че по библейски времена израелец или израелит или юдеец е имало друго значение е отделна работа...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Нещо се бъркаш, еврейството (judaism) е религия, което е различно от "държава" и "нация". .
Това е извън темата, но нещата в Израел са малко по-различни що се отнася до емиграция там.
Има изискване да си евреин, от еврейски произход или да си приел юдаизма. Има и изискване да не си се отказвал доброволно от юдаизма.
miteto написа:Все пак мисля, че ти се бъркаш, защото между религия и националност има разлика. Може да си мюсюлманин и да си българин. Може да си арабин и да си християнин.

В днешно време, израелец означава гражданин на Израел и съм сигурен, че в Израел има граждани (ерго - израелци), които са мюсюлмани, а не евреи.
По принцип Израел е етнорелигиозна държава и неевреи са само получилите го след войната 1948-а заварени местни и техни потомци. Юдаизмът е доста преплетен и в законодателството и в съдебната система.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от cocose »

miteto написа:
cocose написа:Ти се бъркаш. Повтарям се, но ще го кажа пак, преди цар Давид да стане ЦАР на евреи и израелтяни, е имало две държави: Юдея и Израел. За твоя изненада ще ти кажа дори че по бойните не са били юдеите, ами израелтяните :lol: И ако случайно не знаеш, цар Соломон е син на цар Давид. Според слуховете, от наложница..........
Все пак мисля, че ти се бъркаш, защото между религия и националност има разлика. Може да си мюсюлманин и да си българин. Може да си арабин и да си християнин. Къде ме пращаш ти в библейски времена и кво ми пука Соломон от наложница или от заложница е бил? В днешно време, израелец означава гражданин на Израел и съм сигурен, че в Израел има граждани (ерго - израелци), които са мюсюлмани, а не евреи. Това че по библейски времена израелец или израелит или юдеец е имало друго значение е отделна работа...
Няма мюсулмани израелци :) Точно това е проблема, че мюсулманите в Израел са като циганите в България, или като престъпниците в Америка, т.е. нямат избирателни права, не могат да работят на държавна работа, не могат да минат security check......което на практика ги прави "цигани"/"роби" в дадената държава.
А Израел е държава от има нема 60г, и е била, и е, чисто и просто символ, място което да обедини всички евреи по всички кътчета на земята. Всеки един евреин, във всеки един момент от време, само да пожелае, може веднага да се засели в Израел. ВЕДНАГА. Е това ако не ги прави граждани на Израел, не знам кво друго ще ги прави.......
Ще ти дам всъщност един по прост пример, всеки един македонец стига да поиска може да стане българин, както и всеки един българин живеещ извън БГ в български общностти с доказани корени, както и всяко едно дете на българи, родено извън България............ та как мислиш, всички тия хорица дето ги изброих, те българи ли са :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Само ще добавя, за да ти се изясни картинката, че ти не можеш да станеш гражданин на Израел. Не и веднага де, всъщност, като се замисля, ще ти по лесно да стъпиш на луната отколкото да станеш израелтянин :lol:

Към горното мнение също мога да добавя и че има изискване да служиш няколко години в армията ако искаш да станеш израелтянин......и че ако си по рождение местен, но не служиш в армията, автоматично губиш един голям процент от гражданските си права.....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от Ivan1007 »

cocose написа: Няма мюсулмани израелци :) Точно това е проблема, че мюсулманите в Израел са като циганите в България, или като престъпниците в Америка, т.е. нямат избирателни права, не могат да работят на държавна работа, не могат да минат security check......което на практика ги прави "цигани"/"роби" в дадената държава.
Това са глупости разбира се. :D

В Кнесета в момента са представени няколко арабски партии.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от cocose »

Ivan1007 написа:
cocose написа: Няма мюсулмани израелци :) Точно това е проблема, че мюсулманите в Израел са като циганите в България, или като престъпниците в Америка, т.е. нямат избирателни права, не могат да работят на държавна работа, не могат да минат security check......което на практика ги прави "цигани"/"роби" в дадената държава.
Това са глупости разбира се. :D

В Кнесета в момента са представени няколко арабски партии.
Прав си разбира се, то е в БГ има и ромска партия, и демократична партия, и национална партия, и комунистическа партия, и.....не знам си ква партия......но както вече се досещаш, от това нищо не следва :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от 7George »

Ние май не мразим точно циганите, а нехния нечин на живот, оцеляването им в обществата. Интересно, ако ги нямаше в България, дали циганията там щеше да е по-малко. И дали някой друг нямаше да заеме нишата им?

А на журналистите аз от край време много не им вярвам.
Embrace your climate change!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от cocose »

На мене специално, циганията в БГ ми беше пък най, ама най най най малкият проблем. В сравнение с шуробаджанащината, мутрите, комунягите, подлизурковците, идиотите, бат боцко.....опс, тоз последният се появи след моето напускане :) , ама този маловажен факт не ми пречи да обичкам до там и обратно ;)
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от loginn »

ОК разбрахме. Хейтъри и антициганисти ги изпращаме на прокурор...
Сега остава да изясним какво правим с ловъри и циганисти :^)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хейтъри и антициганисти на прокурор!

Мнение от roumensp »

7George написа:Ние май не мразим точно циганите, а нехния нечин на живот, оцеляването им в обществата. Интересно, ако ги нямаше в България, дали циганията там щеше да е по-малко. И дали някой друг нямаше да заеме нишата им?
Без циганите, културният живот на българина е загинал от'секъде. :rofl:

Изображение
Публикувай отговор