Торонто-Автомобили

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Торонто-Автомобили

Мнение от niki477 »

Предстои ми преместване в Торонто , имам кола Шевролет/Малибу/ 2005 година , знам че когато се преместя трябва да мина технически преглед и да сменя номерата , има ли някой представа колко струва цялата процедура и дали си струва да си регистрирам колата в Торонто или да я продавам тук в Монреал ? Всякаква информация ще ми е полезна и благодаря предварително .
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Торонто-Автомобили

Мнение от myhata II »

Изобщо не ти и трябва ,гледай ако можеш да си караш с монтреалските номера и книжка,намери си адрес в Монтреал и ще ме благославяш,нямаш си на предства какви застраховки ще ти се наложи да плащаш...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Re: Торонто-Автомобили

Мнение от BaDkO »

Не знам как е в Торонто, аз съм в Отава, ама все пак сме в една провинция...
Преди 2 години купих кола, която беше регистрирана в Квебек - процедурата по регистрация в Онтарио беше практически същата като да бях купил кола с регистрация в Онтарио. Не си спомням да съм плащал допълнителни такси, че внасям кола в провинцията.
Просто колата минава safety test и emissions test, плащаш застраховката, такса за номерата. Аз освен това платих и данък върху обявената покупна цена, но при теб реално няма продажба и би трябвало да не плащаш такъв данък.

Според мен ако си регистрираш колата в Онтарио ще спестиш данъка, който дължиш ако си купиш друга кола в Онтарио.

Тук пише нещо по темата с "внос" на коли в Онтарио: http://www.mto.gov.on.ca/english/dandv/ ... tcan.shtml

Разликата в цените за застраховките в Монреал и Торонто е отделна тема ;)
Публикувай отговор