Канадска бюрокрация

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
imigranta!!!
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 12:49 pm

Канадска бюрокрация

Мнение от imigranta!!! »

Здравейте добре известни и не толкова известни потребители на сайта. Имам вупрос за Permanent Resident Card.-( PR Card ) За подновяване на тази картичка се изненадах че се чака 105 дни. Затова търся информация дали е възможна някъква по бърза процедура
Tejko e da si govedo,no e trdno da si umen.
dorinado
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадска бюрокрация

Мнение от dorinado »

Ако имаш намерение да пътуваш, това ще ти помогне:

Si votre demande est considérée urgente parce que vous devez partir en voyage très bientôt, envoyez votre demande par courrier enregistré à l’adresse indiquée ci-dessus.
Veuillez inclure une photocopie de votre billet d’avion et inscrivez « Urgent – Preuve de voyage incluse » sur votre enveloppe.
Note : Un itinéraire de voyage n’est pas considéré comme étant une preuve de voyage satisfaisante.

http://www.cic.gc.ca/FRANCAIS/informati ... rte-rp.asp

виж в guide на стр.21, ако не се лъжа ;-)

От опит, при такива обстоятелства ги правят за отрицателно време, поне преди година беше така. Аз не съм прилагала билет, тъй като ситуацията ми беше малко по-различна, но включваше и пътуване извън Канада и ме накараха да напиша обяснително писмо, заедно с молбата. Ако ситуацията ти е различна, обади се по телефона и ще ти обяснят какво да правиш.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Канадска бюрокрация

Мнение от hadministratora »

Модератор: Моля, който не може да помогне със съвет или инфо да не се упражнява в писане точно тук!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадска бюрокрация

Мнение от IRA »

Друг вариант е да излезеш от страната без ПР картата и после да си извадиш травел документ в най-близкото канадско посолство. Травел документа представял еднократна виза в българският ти паспорт. В този случай е добре да вземеш със се беси доказателства за връзката си с Канада, като някоя сметка за ток , официален документ пратен скоро до теб на постоянния ти адрес. Вземи си копие от медицинската карта и т.н.. На мен в Румъния ми го извадиха тоя документ за една седмица, но пратих всичко по куриер. Предполагам,че ако отидеш лично ще ти го извадят на момента.
чети тук за повече подробности
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... travel.asp
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор