Вьпрос относно PR картите

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Вьпрос относно PR картите

Мнение от jery »

Здравейте имам нужда от помощ...
Преди около 5 години минахме процедурата за емиграция в Канада и влезахме в страната и си искарахме PR carts.След това ни се отдаде добра вьзможност за работа в USA и сега сме в USA...
Вьпроса ми е знае ли някои дали може да си удьлжим PR картите и как да стане
В Канада ни хареса но вьзможноста която ни се отдаде не беше за изспускане...

Мерси много :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от Koko »

jery написа:Здравейте имам нужда от помощ...
Преди около 5 години минахме процедурата за емиграция в Канада и влезахме в страната и си искарахме PR carts.След това ни се отдаде добра вьзможност за работа в USA и сега сме в USA...
Вьпроса ми е знае ли някои дали може да си удьлжим PR картите и как да стане
В Канада ни хареса но вьзможноста която ни се отдаде не беше за изспускане...

Мерси много :)
От това което си написал не става ясно колко точно време сте отсъствали от Канада, но ако сте остъствали от Канада повече от 3 пълни години, то тогава вероятно вече сте си загубили статута на постоянно пребиваващи - 5 годишният срок на валидност на ПР картата в случая няма значение, важно е колко време сте били в Канада и колко време извен нея.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от jery »

Целия ни престой в канада беше около 1 седмица колкото да си изкараме документите .искарахме си SSN и PR carts...
Какво става в такьв случай с SSN....

THANKS :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от Californian »

jery написа:Целия ни престой в канада беше около 1 седмица колкото да си изкараме документите .искарахме си SSN и PR carts...
Какво става в такьв случай с SSN....

THANKS :)
Съвсем официално вече нямаш статут в Канада.
Дано в Щатите имаш, защото иначе.....пътя ти към България е напълно възможен :)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от prace »

какво е SSN?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от kill_u »

Най вероятно пишещия е искал да каже SIN имайки предвид SSN
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от jery »

по принцип имаме статут в USA.... това беше трудния избор коийто требваше да направим...
надявам се да е бил правилния избор ...
по принцип винаги можем да влизаме винаги в Канада легално и вьпроса ми е дали SIN номерата си остават...
:)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от optics »

jery написа:по принцип имаме статут в USA.... това беше трудния избор коийто требваше да направим...
надявам се да е бил правилния избор ...
по принцип винаги можем да влизаме винаги в Канада легално и вьпроса ми е дали SIN номерата си остават...
:)
Не си остават.
Доколкото разбирам ситуацията - имате същите права които и всеки редови американец. Тия SIN-ове за вас са история и нямат никакъв практически смисъл както и PR картите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от Павел »

SSN и SIN, за разлика от PRC, не се губят - те са си твои докато умреш. Друг е въпроса, дали ти вършат работа. Ако един ден Джери по някaкъв начин емигрира отново в Канада, няма да се налага да си вади нов SIN. Ползва стария.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от cocose »

Аз тука имам една питанка....вие данъци в Канада плащали ли сте????
Щото, ако сте решили да минете тънко, тогава със сигурност вече сте и подсъдни ако решите да се върнете/кандидаствате отново за Канада.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от miteto »

cocose написа:Аз тука имам една питанка....вие данъци в Канада плащали ли сте????
Щото, ако сте решили да минете тънко, тогава със сигурност вече сте и подсъдни ако решите да се върнете/кандидаствате отново за Канада.
Не е точно така, има такова нещо като non-resident for tax purposes
http://www.cra-arc.gc.ca/tx/nnrsdnts/nd ... s-eng.html
You are a non-resident for tax purposes if you:

normally, customarily, or routinely live in another country and are not considered a resident of Canada; or
do not have residential ties in Canada; and
you live outside Canada throughout the tax year; or
you stay in Canada for less than 183 days in the tax year.
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от jery »

Ами ние практически не сме правили пари в Канада за да плащаме даньци....
не сме ощетявали дьржавата по никакьв начин освен да дадем много пари за процедурата.... :)
Добре де какво ще стане ако един ден си намеря работа в Канада SIN номера ще мога ли да го исползвам
:)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от Koko »

jery написа:Ами ние практически не сме правили пари в Канада за да плащаме даньци....
не сме ощетявали дьржавата по никакьв начин освен да дадем много пари за процедурата.... :)
Добре де какво ще стане ако един ден си намеря работа в Канада SIN номера ще мога ли да го исползвам
:)
За да работиш легално в Канада трябва да имаш или ПР статут, или работна виза. Мисля че Павел вече ти е отговорил за СИН номера.
Ако съм на твое място, бих потърсил консултация със специалист по имиграционно право, но както и да го погледна - след 5 години извън Канада, статута на ПР в Канада е загубен.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Вьпрос относно PR картите

Мнение от optics »

Павел написа:SSN и SIN, за разлика от PRC, не се губят - те са си твои докато умреш. Друг е въпроса, дали ти вършат работа. Ако един ден Джери по някaкъв начин емигрира отново в Канада, няма да се налага да си вади нов SIN. Ползва стария.

OK, приемам поправката, че не се губи, но има и друга поправка - че в зависимост от статуса е различен.
Аз съм имал 2 различни сина. Единия като форин уъркър и после друг като PR.
В случая с Джери - обратното. Ако дойде някой ден като форин уъркър - не може да си ползва стария PR-ски син, и ще му извадят нов - с красива девятка отпред. Това е идеята - от пръв поглед да си личи дали си "постоянен" или "временен"
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор