Задължения в БГ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Munik
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Мар 27, 2004 8:35 pm
Обратна връзка:

Задължения в БГ

Мнение от Munik »

Един въпрос към публиката:
имам ипотека на апартамента си в Бг, това може ли да се окаже повод за отказ на виза и изобщо искат ли документ за дължими данъци и такси.

:?: Благодаря ви предварително!!! :beer: :beer: :beer:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

за щастие не и аз съм живо доказателство за това.
пък като се замисля сигурно повече от половината канадци имат ипотека върху жилището си и цял живот живеят на кредит и пак всичко е о.к.
VIR
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Яну 04, 2004 12:23 pm
Местоположение: София

Мнение от VIR »

Канадците надали ги интересува какви задължиния имаш тука.
Има една наредба за митническия режим в БГ, би трябвало да я има в Интернет. Не е голяма - към 3 страници. Там се споменава каква валута и ценности могат да се изнасят/внасят от/във БГ и как. Та там четох, че за изнасяни суми над 25 000 лева се иска удостоверение от данъчното, че "не дължиш". Има си даже специална бланка за целта. За нашия "масов" случай, когато изнасяме не повече от 8 000 лв на човек не се иска нищо при напускане на БГ. Просто казваш, че нямаш за деклариране. Вярно, за ипотеки не се споменава нищо.

Цялото нещо го изписах с идеята да си видиш нещата при излизане от БГ. Мисля, че издънка е възможна само в този момент от страна на БГ властите.
Заключено