Трябва ли да се откажа от недвижимият си имот...............

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Иван Симеонов
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 3:40 pm
Местоположение: Moнреал
Обратна връзка:

Трябва ли да се откажа от недвижимият си имот...............

Мнение от Иван Симеонов »

1. Имам собствен апартамент, интересува ме трябва ли да представя на интервюто документ с които да докажа ,че се отказвам от този имот в полза на мои роднини или е добре да представя нотариалният акт за собственост на мое име?
2. Моля хората преминали през интервюто да ме насочат, кои са най-често задаваните въпроси от интервюиращият и какви отговори е желателно да получи ?
Благодаря предварително на висчки за отговорите на тези мои въпроси?
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Трябва ли да се откажа от недвижимият си имот...........

Мнение от Koko »

Иван Симеонов написа:1. Имам собствен апартамент, интересува ме трябва ли да представя на интервюто документ с които да докажа ,че се отказвам от този имот в полза на мои роднини или е добре да представя нотариалният акт за собственост на мое име?
Иване, струва ми се че всъщност се опитваш да зададеш два въпроса, или поне аз така те разбирам:
- може ли човек да си запази собствеността върху недвижимя имот когато заминава за чужбина?
Няма никакво изискване да се отказваш от апартамента си, той си е твоя собственост и ти решаваш какво да правиш с него - ако искаш можеш да го продадеш, да го подариш на някой роднина или да си го запазиш - избора е изцяло твой.

- как да докажа че имам достатъчно пари за да имигрирам - единствената причина да показваш документи за недвижим имот на интервюто е ако чрез него се опитваш да докажеш че имаш достатъчно пари за да имигрираш - за това е писано доста из форума, търси назад.

По мое мнение - нямаш никакъв интерес нито да си продаваш апартамента, нито да го прехвърляш на някой друг. Ако нямаш достатъчно пари за имигриране, опитай да вземеш заем, дори ако е нужно за това да ипотекираш апартамента, но не го продавай. Така си запазваш все пак възможноста да се върнеш някой ден, а човек никога не знае какво може да се случи.
rath

Мнение от rath »

s 3-4 sredni zaplati ot canada ste si kupi normalen apartament v Bulgaria, neka prodava choveka
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 6:55 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Kuma Lisa
Мнения: 4545
Регистриран на: Чет Ное 13, 2003 5:02 pm
Местоположение: BC

Мнение от Kuma Lisa »

rath написа:s 3-4 sredni zaplati ot canada ste si kupi normalen apartament v Bulgaria, neka prodava choveka
:shock:
Стига моля ти се, не се излагай :D Ако получаваш 3-4 хиляди месечно как ще си купиш апартамент в Бг :?
Нали знаете как в САЩ се избира президент:
минават целия му род под лупа, и се гледа какво е направил за благополучието на страната си и какво е учил и какви титли е защитил.

powered by Botzo
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

rath написа:s 3-4 sredni zaplati ot canada ste si kupi normalen apartament v Bulgaria, neka prodava choveka
Рат, може би ще споделиш с нас за колко време, според тебе, новодошлия имигрант успява да си намери работа със средна за Канада заплата? А и след като си плати данъците, удръжките и сметките, колко чисти пари му остават на месец, т.е. колко успява да спести човек с такава заплата?
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Иване, обмисли нещата добре.За интервюто ти е необходимо само извлечение от банкова сметка и никъде не става въпрос за недвижим имот. Ако не разполагаш с необходимите средства по-добрее да вземеш на заем от познати.Откриваш сметка в някоя банка, на следващия ден отиваш за извлечение от нея и след това изтегляш парите и ги връщаш на хората от които си ги взел.
Апартамента можеш да продадеш когато му дойде времето. :beer: :beer:
Rosi

Мнение от Rosi »

Последно промяна от Rosi на Пет Апр 23, 2004 6:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

rath написа:s 3-4 sredni zaplati ot canada ste si kupi normalen apartament v Bulgaria, neka prodava choveka
имаш предвид твоята заплата, ама хората тук с една заплата си купуват - пак си изостанал.
Цените в България са "паднали" на 15К за гарсионера, така че ще почваме да купуваме по 2 на месец.
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
ad_v_raia
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Мар 15, 2004 8:38 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от ad_v_raia »

Лили Иванова пееше една песен преди години - "Парите не са
всичко приятелю"
Нека не си мерим заплатите, а останем преди всичко хора!
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

ad_v_raia написа:Лили Иванова пееше една песен преди години - "Парите не са
всичко приятелю"
Нека не си мерим заплатите, а останем преди всичко хора!
жалко, че не си схванала тънкия ми базик с rath-a
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

За сведение гарсониера в ж. к. "Младост" - София вече е повече от 20000 евро
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

E, 20k za garsoniera v Mladost sa malko van ot patia mi se stuva (osven ako ne e 60 kv.m. vaprosnata garsoniera).

Tsenite se kolebaiat mejdu 300-350 evro za kvadrat za novo jilishte v iujnite kvartali. T.e. za okolo 15k moje da se kupi prilichno garsonierche (45 kv.m), novichko, c aluminieva dograma... Osven tova liatoto se ochakva tsenite da spadnat malko tai kato okolo 7000 novi jilishta izlizat na pazara (ili pone taka tvardiaha ot Standart predi okolo dve sedmitsi). Za spravka:

http://imoti.gbg.bg

P.S. Ivane, poznavam dosta kandidat imigranti i imigranti, koito KUPUVAT apartamenti predi da zaminat ili kato spestiat niakoi lev... Kade za da izdarjat rodnini s naema, kade kato kapitalovlojenie...Kakto stoiat neshtata s dvoinoto grajdanstvo v momenta NIKOI niama pravo da te zadalji da se otarvesh ot imotite si.

Sas zdrave.
Munik
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Мар 27, 2004 8:35 pm
Обратна връзка:

Мнение от Munik »

Само да внетна по повод ценовата дискусия!
В последно време пазара за недвижими имоти е ПОЩУРЯЛ! (вБГ)
Всичко живо купува и цените в морската столица прехварлят 500 EUR/m2 за ново строителство.
Да ме прощава вестник стандарт но няма никаква тенденция за спад тъй като всичко е продадено още на зелено.
А колко ви остава след данъците, наемите, бензина на колата и храната за всички ни ще е много интересно да научиме. Поне ще разбереме дали добрите пари са основният двигател или добрата среда за развитие и липсата на престъпност, което не е никак за пренебрегване.
Заключено