Еврокомисар или пълен резил?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от anxeli »

Ivan1007 написа: Аве ти откъде падаш, след като компрометираните мутри спечелиха 100% на последните избори.
Те спечелиха, в час съм :^), ама поне за еврокомисар някой по-неодрискан не можаха ли да намерят |( ...
А германците са бая народ. Това, че по някаква линия някой си е отпуснал на Бойко някакъв пфениг не значи, че мнозинството не ни мрази в червата. Особено не особено дясно-центрираните.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от optics »

Добро утро.
Колко души са чели "Златото на партията" ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Жени »

optics написа:Добро утро.
Колко души са чели "Златото на партията" ?
Aз не съм, но ми е интересно да кажеш какво имаш предвид.
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от gt_2006 »

А за българският златен резерв се пише тук:---
През 1958 г. – годината на "скока", България трябва да изплати задълженията си в размер на 1.5 млрд. долара към Държавната банка на СССР. Българското правителство е принудено да моли съветската страна да отсрочи плащането на 1.2 млрд. долара или да предостави нов кредит в конвертируема валута. Колко хазартно е бил планиран бюджетът по това време показва планът за 1960 г., определен като балансиран "при положение че ще използваме дългосрочни кредити в размер на 1 млрд. и 314 млн. лева, от които от СССР и народнодемократични страни 711 млн. лева, а от капиталистически страни – 603 млн.

Досега от тези кредити има договорени от социалистическия лагер само 405 млн. лева и от капиталистически страни около 20 млн. лева", се посочва в доклад на тогавашния финансов министър Кирил Лазаров. В положение на фалит Живков е принуден тайно от партията и държавата с еднолично решение да продаде на съветската страна златния резерв на България. През 1960 г. Никита Хрушчов приема предложението и СССР купува българския златен резерв (20.1 тона).
--- http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/ ... _demagoga/
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

Разбира се, че съм оптимист...то струва ли си живот на песимист ;)
Ако не ни бяха приели в ЕС, щяха да си вземат партийния дом, щяха да му върнат петолъчката и да построят отново мавзолея на гошо тарабата...
Нещата са наистина безкрайно зле но можеше и да е още по зле...
Нашата пасивност и техната несигурност в момента държат времето в застой по отношение на вътрешни реформи в политическия и обществен живот.
По това съдим къде се намираме и какво става а не по какво ни приказва Боко Тиквов.
Ако един прекрасен ден окръжния град носещ името на внеслия заразата в България социалист, прекарал я през 'прогресивните" учители и техния професионален съюз в крилата на въоражените леви фракции, намеси ли се в политиката и реванширали с триумф и помощ на чужда войска с избиването на цвета на нацията, си промени името с предложеното им от мен такова а именно Горна Македония ще знаете, че кривата бримка в шушона на историята по нашите места е поправена и сметката им е взета от Световния Кръчмар. ;)
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от MrGeek »

Боко Тиквата за пълната некомпетентност на протежето си:
С когото е трябвало, съм разговарял, каза премиерът Бойко Борисов по Би Ти Ви в отговор на въпрос дали е провел разговор с председателя на Еврокомисията Жозе Мануел Барозу.

Министър-председателят обясни, че изчаква понеделник, когато трябва да се произнесат юристите по въпроса с декларациите на Румяна Желева и дали има конфликт на интереси, за да реши какво точно ще прави.

Дали Желева става или не става за еврокомисар е решила партия, която спечели 40% от гласовете на изборите, коментира още премиерът.
Всъщност очевидно според пожарникаря-супермен-каратист, няма никакво значение кой каква "компетентност" е показал, какви лъжливи декларации е попълвал и т.н. Единственото важно е той с кого е разговарял и колко процента е взел на изборите. Макар подобна ситуация да е нещо съвсем обичайно за българското ежедневие, уникалното в случая е, че вече цирка се развива на най-високо ниво в европейските институции, което е гениално постижение на наш Боко.
Та кажи сега мухЪ, няма ли да им видим сметката на ЕС, след като Супермен е още в началото на мандата си? :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

Гика, ЕС си ни трябва и на нас като баланс в световната политика ...та няма да го оставим да го катурнат и да го ползват срещу интересите ни директно. Така, че споко поне за това :lol:
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от MrGeek »

Aribu написа:Гика, ЕС си ни трябва и на нас като баланс в световната политика ...та няма да го оставим да го катурнат и да го ползват срещу интересите ни директно. Така, че споко поне за това :lol:
Стони, основният проблем на общата европейска политика е, че е изключително мудна и решенията се взимат много трудно, особено ако са важни. Ето защо пожарникаря и лансираното от него протеже успяха за два дни да създадат смут в ЕП, ЕК и почти да разцепят европейската десница в лицето на ЕНП.
Сега остава да се види дали някой ще успее да му скръцне със зъби от Брюксел, защото мутрата-премиер няма как сам да осъзнае какви л..на забърка на най-високо ниво.
Все пак има някаква надежда, че нещата отиват натам, защото от пожарникарския щаб вече работят по план "В":
Пред БНТ обаче заяви: "Разчитам г-жа Желева да е направила това, което законът повелява. Надявам се, че си е проверила нещата". В противен случай тя щяла да си понесе отговорността и "няма да получи моята подкрепа". Сходна позиция зае вчера и Барозу, който се позова на уверенията на Желева, че декларациите й са коректни.

Целта на премиера е да защити собственото си кадрово решение, потвърдиха пред "Дневник" източници, близки до Борисов. Според тях по този начин премиерът се опитва да парира атаките, че е лансирал некомпетентен човек, като съсредоточи вниманието върху евентуални нарушения на Желева.
Мухобойко явно притиснат до стената ще стовари изцяло вината върху протежето си, наблягайки изцяло на частта за лъжливите декларации и избягвайки напълно въпростите за тоталната некомпетентност. Обаче тепърва му предстои сериозния проблем за избора на лицето, което трябва да замести въпросното недоразумение. Най-логично решение за момента е Николай Младенов, но изпращането му в Брюксел ще оголи съвсем и без това оскъдно населеното със свестни имена правителство.
Изобщо такава уникална политическа некомпетентност рядко може да се види.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

Съгласен съм Гика. Е, не съм съгласен да нарека някого кадърен, който е позволил да си цапа името в Боко Тиквен гювеч...но както и да е.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от speedy »

Тази госпожа е станала за резил. И не е заради английския. Пише че знаела немски. Може и да знае, ама на български също не може да отговори директно за въпросите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

Ами себе си считам за доказал се там...и понеже някой се съмняваше, че това е само случайност и късмет, реших да пробвам и тук...обаче и тук не се оплаквам и май си е причината в мен...може и в жената да е...ама няма сега да се развеждам и с нея за да проверявам и това...после може да се окаже, че някой от децата е виновно за това да съм добре :rofl:
А тая са я яхнали високо и се смъва направо от там...то да паднеш от кон по си боли де :rofl:
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от gt_2006 »

Преуспял
Аз пък като се замисля, друго се питам: Защо всъщност ни приеха в ЕС?

Това винаги е била пълна мистерия за мене. Помня, че когато брат ми ми каза преди време че на 1.1.2007 влизаме бях сигурен че се бъзика с мене.
ЕС работи с приоритети . България е приета в ЕС на 1 януари 2007 г. въпреки очебийния факт, че не отговаря на критериите за правова държава. Евросъюзът прави компромис в името на нещо си. Умни анализатори говорят за геополитически съображения, сигурност на Балканите и т.н. Още преди заветната дата от Кремъл идва недвусмислен сигнал, че приемането на България в ЕС устройва и геополитическите съобръжения на кагебистката върхушка.БГ-комунистите отдавна разбраха,че вместо да се репчат открито на ЕС и НАТО,могат да бъдат далеч по-полезни на своите руски господари ако играят по прикрити и рафинирани! За целта те обърнаха риториката и изведнъж се събудиха про-ЕС и про-НАТО.Това БКП го умее-помним как и социалисти станаха и как и в църква влязоха.
Нека припомним: искането на Кремъл за собственост над газопроводите не е от вчера и оня ден. В един момент те почти бяха успели да я получат – чрез договаряне между Никита Шевершидзе, Луканов – в качеството си на председател на борда на „Топенерджи”, което печелеше стотици милиони, като препродаваше руската газ на България, Мултигруп като собственик на половината акции на същото предприятие, и Рем Вяхирев, тогавашния шеф на „Газпром”, който държеше другата половина. Опитаха се да сключат договор, с който собствеността на газопроводите се разпределяше по схемата: една трета за българската страна, една трета за „Топенерджи” и една трета за „Газпром”. Договориха се зад гърба на тогавашния премиер Жан Виденов, който обаче се усети в последния момент за какво става дума, и моментално уволни Шевершидзе. В резултат: Жан Виденов беше принуден да подаде оставка, като много голяма част от саботажите срещу неговото правителство всъщност бяха дирижирани от Луканов. Който пък може би намери трагичната си кончина по простата причина, че не успя да защити ефективно руските интереси в България. ГРУ не прощава в подобни случаи. Да сте чували нещо за Жан Виденов оттогава? Аз не. Все едно никога не е имало такъв човек в левите редици.
Толкова ще чуете и за Първанов, ако не успее да осигури интересите на Путин по съответния начин – сиреч да реализира схемата, която някога Жан Виденов отказа да изпълни. И вече положи усилия да го направи.
Последно промяна от gt_2006 на Чет Яну 14, 2010 5:53 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

А пък моя милост си мисли, че каквото казва все пръв го казва и света се върти около мен...свалям шапка и се прекланям само пред Един и на никой друг...
Инак Европата е малко по близко до Канада отколкото да България ама това не е ясно на много от експертите та дори на кандидат-комисари в нея като гледам.
Отказвате да разберете, че днес село няма, няма и провинция и център на земята няма...тези неща са само във вас самите. :lol:
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
Аватар
Aribu
Изгонен от форума
Мнения: 1276
Регистриран на: Нед Юни 28, 2009 10:39 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от Aribu »

За ГРУ съм сигурен 100%. Бойко тиквата също е тяхна пионка. Всичко което се е случвало в предишните десетилетия го доказва. просто няма как да стане иначе. Зависимостта на медиите също. Инак Жан няма как да изчезне, сякаш не е съществувал...и много други следи има за това..
Но най видимата за мен е, че коронния им номер постоянно се подава а именно да доказват, че несъществуват.
:"Комунистът е семе от дявола.Трудно ще бъде изкоренено".

http://maps.google.ca/maps/ms?hl=en&ie= ... bee5e7dfbb
gt_2006
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 27, 2006 2:34 pm

Re: Еврокомисар или пълен резил?

Мнение от gt_2006 »

А за еврокомисаря-като ни дават такъв слаб ресор,няма да се изхабяваме,я! Е,ако ни бяха дали енергетиката,елате ни вижте... А то... Както е казал народът:На зла круша,зъл прът" Ами тук:http://www.youtube.com/watch?v=MEt1XfCW ... r_embedded
Публикувай отговор