14 октомври-нови правила за селекция

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от bttm »

До колкото си спомням от днес влизат новите правила за селекция с новия списък с професии. Преди малко посетих официалния сайт на Квебек за имиграция, но не мога да открия никакво съобщение или подробности около новите условия. Възможно е и да съм ги пропуснал. Някой може ли да посочи линк с новите правила за да се ориентираме в разликата. Ако някой също знае къде да открием и списъкът с новите професии.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от kikolilokiko »

за сега още няма такива данни
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от bttm »

Към модераторите. Моля ако знаят подробности да ги споделят или да ги качат на заглавната страница. Доста хора искат да се ориентират за новите условия и дали ще има заварено положение, т.е. дали подалите заявления до 13.10 са по старите правила.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от kikolilokiko »

не съм от модераторите :)

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf

иска четене на официалните сайтове ;)
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от bttm »

kikolilokiko написа:не съм от модераторите :)

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf

иска четене на официалните сайтове ;)

Благодаря. Аз ги търсих на английски, но за сега превод няма. Но в крайна сметка и така с моя беден френски мога да разбера, че подалите до 14.10 остават по старите критерии
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от radkoT »

......
Последно промяна от radkoT на Нед Ное 29, 2009 5:31 pm, променено общо 1 път.
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от MarinaNik »

аз нещо с моя слаб френски не мога да се ориентирам. Излиза, че с моята диплома за магистър счетоводител (обучение 2.5 год.) не ми дават повече от 6 т.
Ако греша - поправете ме
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от Ninushevi »

MarinaNik написа:Излиза, че с моята диплома за магистър счетоводител (обучение 2.5 год.) не ми дават повече от 6 т.
Напротив, мисля, че получаваш максимума. То не ти е изолирано образование а е следваща степен, което мисля попада тук :

"Universitaire 2ième cycle 1 an ou + ou 3ième cycle 12 "
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
dimatrif
Мнения: 154
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:10 am

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от dimatrif »

Иска ми се да чуя вашето мнение по въпроса за точките. Точно преди графата за децата е
SEUIL ELIMINATOARE D'EMPLOYBILITE /нямам ударения на клав./ и там точките са "42 ou 50". Понеже не пише без партньор/с партньор, коя цифра да гледаме 42 или 50?
Ние сме семейство.
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от m.m. »

42 а сам кандидат, 50 за двойка... това е границата на точки, в която не са включени децата и финансовата независимост.

мерси за линковете към новите правила!!!
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от cantare »

Това да разбирам е в крайна сметка е крайния вариант на новия списък:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... aining.pdf
Щом пише дата 14.10.2009г.?!

Ще помоля за малко разяснение, понеже не съм сигурна как се превежда на френски самата диплома. Преводът по специализация или по специалност се прави?
Дословно пише в дипломата: магистър по електроника със специализация: електронно медицинско уредостроене. Е това как да го търся в списъка, за да пресметна точките?

Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне.
Vouloir, c'est pouvoir!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от bp_de »

cantare написа:Това да разбирам е в крайна сметка е крайния вариант на новия списък:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... aining.pdf
Щом пише дата 14.10.2009г.?!

Ще помоля за малко разяснение, понеже не съм сигурна как се превежда на френски самата диплома. Преводът по специализация или по специалност се прави?
Дословно пише в дипломата: магистър по електроника със специализация: електронно медицинско уредостроене. Е това как да го търся в списъка, за да пресметна точките?

Много ще съм благодарна, ако някой ми помогне.
За специализацията никои не го интересува.
Важното е - Мaгистър по елеktртоника-
Съответно си NOC 2133 ама то го няма в тоя списък.

Аз съм завършил почти същото - пише електроника и микроелектронника -а както ти казах това е NOC 2133 в Канада.
Ак не знаеш що е NOC - има гоогал и т.н
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от Linko »

MarinaNik написа:аз нещо с моя слаб френски не мога да се ориентирам. Излиза, че с моята диплома за магистър счетоводител (обучение 2.5 год.) не ми дават повече от 6 т.
Ако греша - поправете ме
Твоята диплома за магистър се приравнява по тукашната система на бакалавър и следователно попада във втората графа - Diplôme du Québec ou l'équivalent, което ти дава 12 т. допълнително и приоритено разглеждане на документите.
Така че по този фактор - Образование ще получиш общо 22 т. (от 28 макс.), от които 10 т. за степента на образование и 12 т. за търсена професия.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от Linko »

cantare написа: Преводът по специализация или по специалност се прави?
Дословно пише в дипломата: магистър по електроника със специализация: електронно медицинско уредостроене. Е това как да го търся в списъка, за да пресметна точките?
Не само преводът е от значение, независимо дали става въпрос за наименованието на специалността или специализацията. Вземат се предвид най-вече изкараните курсове през периода на обучение и се сравняват с тукашната образователна система и програмите за обучение. Не са редки случаите да не призанят на някого специалността за търсена макар и преводът да е буквално идентичен с цитираната в списъка професия и обратното.

Друго важно изискване, което не трябва да се забравя, е специалността да е придобита през последните 5 г. преди датата на подаване на документите или в противен случай да има поне 1 г. стаж по специалността визирана в дипломата през последните 5 г.

Та ако всичките горепосочени условия са налице то дипломата ти за магистър по електроника се приравнява по системата на Квебек до бакалавър т.е. еквивалентна е на Génie électrique, électronique et des communication (BACC. - 4 ans). Това дава допълнително 6 т. по фактор "образование" но без приоритет в разглеждането на документите.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: 14 октомври-нови правила за селекция

Мнение от MarinaNik »

Linko, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Значи сега излиза, че сме се прецакали, като сме си подали документите по старата процедура, а не по новата (защото по старата събираме около 65-66 т. (без деца сме)). Кофти ...
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Публикувай отговор