Предлага се работа като пица деливъри

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от ablood »

Директно съм изпитал страстта да издевателстват, от тъповати стари войници, видели се за кратко с влияние.
Щом питаш, Линко, нека и аз да попитам: твоите даца в казарма прати ли ги да стават мъже?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от Linko »

Нямаше казарма вече, в която да ги пратя, ablood, след като достигнаха необходимата възраст. Иначе нямаше да им се размине 1000% казармата. :)
А иначе аз съм виждал и да помагат стари войници на младите. Пък комплексарчета и гаднярчета, които да се възползват от предоставената им възможност да издевателстват над по-слабите е имало и ще има винаги и навсякъде. Просто казармата беше институцията която им предоставяше най-добрата възможност. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от pinko80 »

Не искам да опровергавам никого. Просто само да допълня, че работата не е за капризни хора с пари, които могат да си позволят да търсят и да чакат по хубава работа. Ако сте окъсали с парите, то тази работа е супер. Работата в кухнята не е уморителна както публисака например, особено ако си работите спокойно и бавно. "Гадния" шеф може да ви хока да работите по-бързо, но няма смисъл да му се вързвате или обръщате внимание. Пицарията не е толкова оборотна и работата в кухнята (колкото и бавно да я вършите) по някое време свършва. И така ще имате 1,5 часа скука. Ако все пак работите по-бързо от мен ще ги докарате на 2. Деливърито е само 1 час през деня и 4 часа през вечерта. Бакшишите са: 5-20 лв през деня и 25-50 лв вечерта. Има двама души за вечерните смени. Около 20 годишни са и доста мързеливи изглеждат, обаче хич не се оплакват от работата. Може да се пазарите да искате 8$ за дневна змяхна и 7$ за вечерната. Така може да имате шанс да избутате някой от вечерната смяна и да работите на неговото място. Самото деливъри е много просто и лесно, особено ако познавате града или имате GPS. Предимствата на работата са: гъвкаво работно време; не е уморителна; безплатно ви се полагат 2 парчета пица с пепси; държите оборота от деливърито през цялата смяна, като накрая връщате само разликата (или ви доплащат в много редки случаи) и така няма как да ви завлече шефа; парите са в кеш и са за самия ден; научавате някои тънкости на занаята; имате опит за пред по-хубави пицарии; и най-важното - закърпвате финансовото си положение. Недостатъци: малка заплата и деливъри (през деня); мрънкащ (леко заядлив шеф). Ако трябва да коментирам темата за некоректни работодатели, то за 2 години имам доста голям списък. Само да добавя, че има много некоректни работодатели и при работата на бяло, като например 10$ на час за ремонт на GSM-ми. Това е много ниско заплащане за висококвалифициран труд. Моя Gsm го чакам вече 3-та година да се развали за да го хвърля и да си купя по-модерен с повече екстри. Та да ремонтирам 13 Gsm-a на ден за 60$ е абсурдно за мен. Само когато бях на 20 години имах подобен ентусиазъм и спокойствие за такава прецизна работа под лупа. Всъщност това беше работата, която ми бяха намерили от Емплоа кебек, като 5$ щеше да ми дава работодателя, а другите 5$ - правителството. Жалко че правителството на Канада не е на ясно, че такива оферти са били актуални до преди 20 години, когато частния бизнес в България беше забранен. Сега ако си отида в БГ ще правя от ремонти много повече пари от тези 10$ на час. Но съм тук по други причини и за много по-голяма заплата, отговаряща на годините ми опит в областта. Все пак аз не се оплаквам от Канада. Да е живо и здраво канадското правителство, че дава такъв хубав социал:)

Забравих да спомена причините защо искам да напусна пицарията: Първо - закрепих финансовото положение. Второ - трябва ми повече време да уча. Трето - намерих работа на договор, където ще ми плащат за свършена работа, като заплащането ме удовлетворява. Четвъртата причина би трябвало да е гадния шеф, но реално можех да го изтърпя още някой друг месец.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
tuti
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 12:38 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от tuti »

Напално си прав Пинко, аз работих при Хаидата 1 година като сачетавах с още един ресторант, като си вечерна смяна и затваряш вземаш останалите парчета пица в кащи и ги хапваш вместо хляб, даже носих на кофито и имаше за цялата група. По този начин учителката ме оправдаваше дето спях в час, даже каза че питзата е много вкусна. Ама ти като искаш си вдигаш чукалата и си трагваш. така всички правят при него. После колко пати ме тарси ама беше касно.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от ablood »

tuti написа:Напално си прав Пинко, аз работих при Хаидата 1 година като сачетавах с още един ресторант, като си вечерна смяна и затваряш вземаш останалите парчета пица в кащи и ги хапваш вместо хляб, даже носих на кофито и имаше за цялата група. По този начин учителката ме оправдаваше дето спях в час, даже каза че питзата е много вкусна. Ама ти като искаш си вдигаш чукалата и си трагваш. така всички правят при него. После колко пати ме тарси ама беше касно.
Ето това за мен е стъписващо. Защо изобщо си ходил?
Номера е да си налагаш парцалите, да научиш колкото се може повече и да продължаваш напред.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от pinko80 »

Забравих да благодаря за подкрепата. :beer: :beer: :beer:

Обявата все още е валидна.
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
JC/DC
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 3:57 pm
Местоположение: Монреал, Ласал

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от JC/DC »

обявата валидна е още? има ли изисквания? с лош френски и личен автомобил става ли? ; ) питам сериозно?
Пази се Квебек - идваме . . .
pinko80
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 30, 2007 7:35 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от pinko80 »

Става, ама зависи от шефа. Необходими са: личен автомобил, шофьорска книжка и GSM. Лош англйиски също върши работа. Необходимо ви е да казвате: ОК, пица деливъри и тенкю :D :idea:
DCS - 05.05.06
Интервю - 29.11.06
Документи Букурещ - 08.12.06
Бар-кодове - 23.03.07
Медицински - 30.03.07
ОК- 16.04.07
покана за виза - 19.06.2007
ВИЗА - 26.07.2007
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Предлага се работа като пица деливъри

Мнение от myhata II »

ablood написа:
tuti написа:Напално си прав Пинко, аз работих при Хаидата 1 година като сачетавах с още един ресторант, като си вечерна смяна и затваряш вземаш останалите парчета пица в кащи и ги хапваш вместо хляб, даже носих на кофито и имаше за цялата група. По този начин учителката ме оправдаваше дето спях в час, даже каза че питзата е много вкусна. Ама ти като искаш си вдигаш чукалата и си трагваш. така всички правят при него. После колко пати ме тарси ама беше касно.
Ето това за мен е стъписващо. Защо изобщо си ходил?
Номера е да си налагаш парцалите, да научиш колкото се може повече и да продължаваш напред.
За пари Аблоод,на празен стомах не става,не забравяй колко хора са дошли сами тук,без пари и "българската общност"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор