Престоят в Амстердам с КЛМ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Престоят в Амстердам с КЛМ

Мнение от нови мераклии »

Моля тези, които са летели с КЛМ през Амстердам (престой от 6 часа), да споделят дали са прекарали това време на летището или са го използвали за да се разходят из града и да хапнат нещичко преди дългия презокеански полет. На нас ни се върти подобна мисъл, но тъй като не сме го отигравали все още този маршрут смело събираме всякакви идеи и предложения.
Благодаря предварително на всички отзовали се :beer:
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

Mоже и двете. Имам приятели, които са ходили да се разхождат из града, а имам и такива, където са предпочели да чакат на летището. Само не смятайте, че имате 6 часа престой за разхождане. Желателно е 2 часа преди полета да сте вече на летището. Лесно се стига с влака от летището до централна гара.
Fireman

Мнение от Fireman »

И ние ще сме през Амстердам, и можем да отидем да се напушим :krila: :krila: :krila: :krila:
efirna
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 9:21 am
Местоположение: Варна, Montreal

Мнение от efirna »

Ние останахме на летището, защото времето беше доста кофти и нямаше как с детето да обикаляме из града...
Разхождахме се в летището, което е огромно, направо цял град :lol: Пихме кафе и хапнахме сладки кексчета :wink:
И въпреки всичко, на мен ми беше ужасно скучно... Честно казано, седемте часа полет до Монреал ми се сториха много по-приятни от чакането на летището...
19.12.2008 - Документи Букурещ
23.01.2009 - Баркодове
30.01.2009 - Получени медицински
06.02.2009 - Направени медицински
20.02.2009 - ОК на медицинските
30.04.2009 - Покана за визи
26.05.2009 - Визи!
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

ние ще правим упражнението на 21ви юли и още се чудим малко за разходката из града, предвид че вече сме го виждали а и ще сме с малко дете... Но, за инфо - може да се отиде с влак, влакът спира на самото летище, а гарата в Амстердам е в самия център. От там тръгват например екскурзиите с корабчета по каналите, наблизо има заведения всякакви, също и пеша за около час-час и нещо може да пообиколи човек. Ако сте без дете и не сте ходили в Амстердам, струва си според мен.

Само, Шипхол е голяяяямо летище :) предвидете си да се върнете достатъчно време преди втория полет.
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Страхотни сте, мерси за бързите включвания - определено ще се възползваме от престоя си в Амстердам и ще направим една разходка. Не сме били там и с удоволствие ще съберем последни впечатления от Европа, че не се знае кога пак ще я видим.
Драго, ние сме с щерката, така, че няма да можем да се напушим на воля, иначе току виж сме изгубили детето преди полета - някак не ни се рискува :wink:. А на вас пожелавам приятни емоции в Амстердам преди полета, като гледам май така се очертава :partytime:
Fireman

Мнение от Fireman »

хахахахха :lol: :D ,шегувах се за напушването,ние не пушим изобщо -да не говорим за марихуана.
Ами скоро четох един от броевете на списание Maxim и там имаше една статия за Амстердам,в която се обсъждаше за марихуаната и другите подобни :wink: ,хората даже си имат празник за това :redghost:
В момента свързвам Амстердам само с марихуана :rotfl: :nenam:
:thumbsup:
До скоро ,приятен полет във всяка посока на всички и много късмет :baby: :dance: :haplio: :beer2:
Bonbon
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 11:59 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Bonbon »

Преди седмица се връщах в Монреал с КЛМ, със състия престой в Амстердам. Разгледах и града и летището - Времето е достатъчно, за да се направи една обиколка на центъра. Не, че се впечатлих много, но препоръчвам разходката, отколото висенето из кафетата на летището (което е мн. по- добре организирано от Шарл де Гол например). Влакчето пътува само 20 мин + това на връщане минах много бързо през паспортна проверка(10 мин от влака до гейта), имах време и за биричка преди полета:).

Приятно пътуване!
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

Bonbon, благодаря за конкретния отговор. Определено разходката в града е за предпочитане пред 6-часовия престой на летището. Ние засега така сме решили, само дано денят да е слънчев. Приятен полет на всички и от нас :partytime:.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dea »

Здравейте
Ние скоро пътувахме през Амстердам и ни се наложи да обменим български пари в евро. Дадоха ни много неизгоден курс и си отдържаха комисионна. Внимавайте и по възможност не обменяйте пари там.
Ако искате да се разходите между двата полета имайте предвид, че ще се наложи да си носите ръчния багаж с вас. Трябва да е максимално редуциран.
Fireman

Мнение от Fireman »

Няма как курс купува Български лев да е изгоден в Амстердам при условие,че тази валута по никакъв начин не се котира там.
Тръгвайки за Канада няма смисъл да имаме налични БГ валута.
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Мнение от choky »

Ние си направихме разходка из града, с малко дете...Всичко е чудесно организирано. Има и екскурзии из града и от самото летище...но едва ли ще са изгодни..Що се отнася до ръчния багаж - не е задължително да е с вас. Има локъри на летището и срещу 5 евро мисля (или 6...) си го наемаш за деня...слагаш си вещите вътре...заключваш си го и си пей сърце.
Според мен разходката си струва!! Приятен път!
Умея да мълча на седем езика
Fireman

Re: Престоят в Амстердам с КЛМ

Мнение от Fireman »

Здравейте ,
да уточним едно нещо.
От компанията,която си взехме билети ни бе казано,че ръчни багаж на човек е 12кг.
Въпроса е към всички,пътували или на които им предтсой да пътуват с КЛМ ,дали посочените 12кг. са наистина толкова.Каква е вашата информация.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re:

Мнение от ablood »

Fireman написа:хахахахха :lol: :D ,шегувах се за напушването,ние не пушим изобщо -да не говорим за марихуана
Джойнта си няма нищо общо с тютюна, но и аз не бих седнал да се напушвам с жената и децата. Обстановката е изключително важна за ефекта от зеления мед. Ако семейството те гледа кръвнишки докато пафкаш, като те хване може и да се разревеш, вместо да се разхилиш.

Само веднъж съм ходил до Холандия. Пресякохме границата с кола, влязохме в първото градче, намерихме си КофиШоп, поръчах 2 кафета, 2 коли, 1 джойнт и завързахме разговор с бармана относно кафетата, защото искахме еспресо. Джойнта го извади от една кутия и го сложи на бара без никакви обяснения. Даже имаше меню с всякакви екзотични марихуани.

Гадното беше, че аз трябваше да карам навръщане. Моя приятел обаче издърпа целия джойнт. 3 часа по-късно успя да произнесе цяло изречение. До тогава предимно пелтечене и кикот. Мнооооооого яка трева шъ знаиш.
Fireman

Re: Престоят в Амстердам с КЛМ

Мнение от Fireman »

:lol: :D :twisted:
Публикувай отговор