Защо е нужна инспекция преди покупка на жилище

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Инспектор
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 3:39 pm
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Защо е нужна инспекция преди покупка на жилище

Мнение от Инспектор »

Здравейте,
В следствие на обявата ми от преди няколко дни ми беше зададен въпрос от потенциален купувач «За какво ми е нужна инспекция и какво ще видиш ти повече от мен?» Странното е, че постъпвайки да уча за инспектор в колежа, бидейки строителен инженер с 25 годишен стаж по обектите и аз си задавах въпроса на какво повече ще ме научат тия.
Оказа се, че опитът ми от България, Русия и Западна Европа макар И полезен е бил недостатъчен за Канада. Тогава не можех да знам например, че:
- през 60-те години за изолацията на тавана в много къщи (най-вече в Лавал и Дорвал) е ползван вермикулит, които в 90% or случаите е канцероженен
- между 68-ма и 78-ма години са инсталирани алуминиеви елкабели, които са причина за много пожари
- през 80-те години са построени най-много къщи с пирит, (най-вече на южния бряг) , които по-късно надига дънната плоча
- през 90-те години са инсталирани водопроводни тръби от полибутилен (PolyB), които реагират на хлора във водата и в много случаи протичат, а ако има галванизирани тръби в разводката ще имате проблеми със застраховката.и т. н. и т.н. списъка е дълаг.

Та за какво е нужна инспекция преди покупка? Нужна е, за да видите бъдещия си дом или инвестиция през очите на професионален инспектор и да избегнете неприятните изненади. Дори в една нова сграда, купувана директно от контрактора, има много недовършени или«забравени» неща най-вече там, където не се виждат…
Между другото ако купувате с жена ми - Марияна Михова, която е добър agent и плаща нотарuуса – ще се възползвате от моите съвети и безплатен оглед при избора на сградата.
Bâtiment Expert Montréal
514 578 8295

Професионална услуга - гарантирана удовлетвореност
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

За ползата от инспектора няма спор.
Обаче ти сега ме притесни дали всички са достатъчно начетени или може да случиш на човек дето ще претупа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Защо е нужна инспекция преди покупка на жилище

Мнение от krimon »

Инспектор написа: през 60-те години за изолацията на тавана в много къщи (най-вече в Лавал и Дорвал) е ползван вермикулит, които в 90% or случаите е канцероженен
и азбест за изолация отвън!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Какъв проблем би открил на тази къща:
http://interiorblog.com/kashta-kato-ot-prikazkite.html
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

ablood написа:Какъв проблем би открил на тази къща:
http://interiorblog.com/kashta-kato-ot-prikazkite.html
липсват хобитите :):):)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

ablood написа:Какъв проблем би открил на тази къща:
http://interiorblog.com/kashta-kato-ot-prikazkite.html
Най-голямото и предимство е,че няма люляк отпред.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

IFF написа:
ablood написа:Какъв проблем би открил на тази къща:
http://interiorblog.com/kashta-kato-ot-prikazkite.html
Най-голямото и предимство е,че няма люляк отпред.
От друга страна сега осъзнавам, че съм късметлия, дето люляка не е отвътре :?
Инспектор
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 3:39 pm
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от Инспектор »

optics написа:За ползата от инспектора няма спор.
Обаче ти сега ме притесни дали всички са достатъчно начетени или може да случиш на човек дето ще претупа.
Опасност да попаднеш на такъв винаги има още повече, че в Кебек все още не е регламантирано кой има право да прави инспекции и кой не. Рискът обаче силно намалява ако избереш инспектор, които има професионална застраховка и е член на ANIEB или AIBQ. Застрахователя (в моя случай Лойд) не те застрахова ако не докажеш, че имаш нужното обучение и че си член на някоя от горните асоциaции (в които , за да влезеш трябва да издържиш сума ти изпити). Ако някои ти е препоръчан от доволен клиент също не би трябвало да имаш проблем. :)
Bâtiment Expert Montréal
514 578 8295

Професионална услуга - гарантирана удовлетвореност
Инспектор
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 3:39 pm
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от Инспектор »

ablood написа:Какъв проблем би открил на тази къща:
http://interiorblog.com/kashta-kato-ot-prikazkite.html
Олуците не са и чистени и са обрасли. Иначе е супер.:redghost:
Bâtiment Expert Montréal
514 578 8295

Професионална услуга - гарантирана удовлетвореност
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

Извинявам се, но нито на сайта, нито тук си дал някакво име. Това нормална практика ли е

Иначе, според мен наистина е задължително, когато се дават толкова много пари, да се провери какво всъщност се купува.
много успехи пожелавам и се надявам скоро да стана клиентка и на теб и на жена ти
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

И аз да се включа в темата:
Електро-магнитните полета (EMF) са доказан провокиращ фактор за много сериозни заболявания!
Извършвам инспекции на къщи, квартири и офиси за наличие на критични EMF, давам практически указания как да се предпазите от вредното им влияние. Притежавам над 20 години професионален опит в тази област.
Добре е да знаете дали вашата бъдеща къща не е вашия потенциален убиец!
Тел. 514 425 8891, E-mail: order@eartharmony.ca
Христо
Аватар
Seny
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:27 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Seny »

bibco написа:И аз да се включа в темата:
Електро-магнитните полета (EMF) са доказан провокиращ фактор за много сериозни заболявания!
Извършвам инспекции на къщи, квартири и офиси за наличие на критични EMF, давам практически указания как да се предпазите от вредното им влияние. Притежавам над 20 години професионален опит в тази област.
Добре е да знаете дали вашата бъдеща къща не е вашия потенциален убиец!
Тел. 514 425 8891, E-mail: order@eartharmony.ca
Христо
Това ми стана интересно. Всъщност как може да се предпази човек, поне малък жокер може ли? Защото тях си ги има по принцип и ако трябва да ги спрем ще трябва например да се лишим от удобството да се ползват комуникации като GSM, безжичен интернет и телефон например?
В Канада от 24.05.2008
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Вто Ное 30, 2010 7:13 pm, променено общо 1 път.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Мнение от yahoo »

Seny, отиди на сайта даден в подписа на bibco и ще получиш не само жокери а и доста подробна информация. Това е информация за съвършено непосветени, но ако това не ти е достатъчно са дадени поне ключовите думи по които Гугъл ще ти даде инфо за столетия безсънни нощи :D
Геопатогенните зони не са шега работа и там където се задържаме дълго (работния стол, леглото, дори цялата къща) е добре да не са върху такава зона, която пък може да се е получила от комплексното въздействие на много фактори. По-важното е да знаем че съществува и да я избегнем, за да избегнем ходене по мъките в бъдеще. Повечето от дефектите в къщата които оглеждат инспекторите не са фатални за здравето ни, а предимно за джоба ни. Ако нямах никаква представа от тези неща бих си платил за инспекция от този тип, парите са символични за полезността на мероприятието.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

А какво правим с електромагнитните вълни дето идват от Слънцето ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор