Моля за мнение - осигуровки

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Krem77
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 3:51 am

Моля за мнение - осигуровки

Мнение от Krem77 »

Здравейте,

интересува се от следния казус: ако имам редовна трудова книжка, но неплатени осигуровки за година назад, дали е възможно да възникнат проблеми на интервюто?
Все пак всеки би могъл с ЕГН да провери внесените ми здравни осигуровки.

Предварително Ви благодаря!
Аватар
Tanya_kad
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 2:00 pm
Местоположение: Brossard-Burgas

Мнение от Tanya_kad »

Nyamam informaciya do sega na nyakoy da sa mu proveryavali vnesenite osigurovki. I na men nikoy ne me pita za tova na intervyuto.
Tanya
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

za osigyrovki

Мнение от valBG »

Zdr

ami kak taka ti e redovna Trudovata knijka

Ta nali straj se zaveryava s plateni osigyrovki

az naprimer se otkazax ot 5 godini trudov staj zashtoto ne sam gi platil a i 2000+ lv za 5 godini da si gledat rabotata

valBG
valBG
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Юли 31, 2003 12:22 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Otnosno osigyrovki

Мнение от valBG »

ZABRAVIX

ve4e tova e publi4na informaciya

http://healthinsurance.nssi.bg/report_healthhtm.asp

po EGN mojesh da si vidish zdravnoto osigyryavane

ama te edvali go znayat :-))

valBG
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Ami sestra mi beshe v sushtata situacia na intervuto,ama vse pak to beshe malko odvna-ianuari 2001, taka 4e za sega neznam. Ta tia imashe samousigoritelna knigka,no ne i beshe zaverena zashoto ne behse plashtala za poslednite niakolko meseca osigyrovki.Suotvetno ne ia beshe i prevela. Na intervuto intervuirashtiat beshe poiskal da ia pokage na prevoda4kata i tia kazala 4e vsi4ko e ok i tolkova.Nikakuv problem.
flyfish
Мнения: 348
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 11:36 am

Мнение от flyfish »

Крем,
аз мисля ,че притесненията ти са съвсем основателни.Според мен е въпрос на време господата във Виена да се усетят и да започнат да правят справки.Знам,че досега може би не са го правили,но ще е глупаво от наша страна,ако си скрием главите в пясъка и се надяваме да ни се размине.Аз съм в подобно положение и ще ти кажа какво ще направя.Ти можеш да направиш същото.
Та значи в нета има информация само за здравното осигуряване.Ти не си осигурявана една година.Хубавото в случая е че здр. осигуровки не са вързани за социалните.Не знам по какви причини не са ти внасяни осигуровки,но можеш да поемеш инициативата в свои ръце,в името на каузата, и да си внесеш за твоя сметка САМО здр. осигуровки(няма да ти излезе много скъпо,но поне ще спиш спокойно).Това разбира се ще го направи твоя работодател и със задна дата.Така,след известно време,като си направиш справка за здр. осигуряване на твое име в нета,всичко ще е О.К. и на никой няма и да му мине през ума,че нямаш соц. осигуровки и че нещо не е наред.
valBG ,трудовият стаж е понятие малко по-различно от осигурителен стаж.С случая ,мен като работник изобщо не ме касае дали моят работодател е изряден в отношенията си с държ.институции-НОИ и т.н.
Към днешна дата,най-важно за работника е трудовия му договор да е регистриран в НОИ и да има трудова книжка,а това дали са му внасяни осигуровките -здравни и социални е проблем и задължение единствено и само на работодателя.
Аватар
penka
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 2:06 am
Местоположение: montreal
Обратна връзка:

otnosno osigurowkite

Мнение от penka »

az ne mislq che propwerqwat towa. imam priqtelka,koqto nqmashe plateni osigurowki za trudowiqt si staj, no nikoji ne proweri.
tyk kato sa dosta skypichki da gi wnesete nakup, ne znam dali si struwa, oste poweche, che emigrirate.

precenete si?
Az predpolagam, che kato emigrirash w Canada, tezi usigurowki izobsto ne wajat, nali taka?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Canadcite se interesuvat predimno da dokagesh stag po specialnosta ,a ne da praviat rasledvane plashtal li si danucite i osigorovkite.
VALENTINA KALCHEVA
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:04 am

ОТНОСНО НЕПЛАТЕНИ ОГИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ

Мнение от VALENTINA KALCHEVA »

ЗДРАВЕЙТЕ, МИСЛЯ, ЧЕ МОГА ДА ДАМ КОМПЕТЕНТЕН ОТГОВОР НА ТОЗИ ВЪПРОС.

ИМА ДВЕ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА СТАЖ И СЪОТВЕТНО ПЛАЩАНЕ НА ОСИГУРОВКИ:
1. РАБОТИТЕ НА ТРУДОВ ДОГОВОР
2. РАБОТИТЕ КАТО ЕДНОЛИЧЕН ТЪГОВЕЦ В СОБСТВЕНА ФИРМА ИЛИ КАТО СЪДРУЖНИК В ООД.

В ПЪРВИЯТ СЛУЧАЙ ЩОМ РАБОТОДАТЕЛЯ ВИ Е ЗАВЕРИЛ ТРУДОВАТА КНИЖКА И ВИЕ СТЕ СЕ ПОДПИСВАЛИ ВЪРХУ ВЕДОМОСТ ЗА ЗАПЛАТИ ЗА ЗАВЕРЕНИЯ ПЕРИОД, ОЗНАЧАВА, ЧЕ ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ЗА ПЛАЩАНЕ НА ЗДРАВНИ И СОЦИАЛНО-ОСИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ Е НЕГОВО / НЕЗАВИСИМО ЧЕ ЗДРАВНИТЕ И СОЦИАЛНИ ВНОСКИ СЕ ДЕЛЯТ ПРОЦЕНТНО М/У РАБОТОДАТЕЛ И РАБОТНИК/, ТЕ СЕ УДЪРЖАТ И ВНАСЯТ САМО ОТ РАБОТОДАТЕЛЯ. Т.Е. ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ ВИЕ НЕ СТЕ СИ ВНЕСЛИ ОСИГУРИТЕЛНИТЕ ВНОСКИ., Т.Е. НЯМА ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ.
ВЪВ ВТОРИЯ СЛУЧАЙ - ЗАДЪЛЖЕНИЕТО ЗА ВНАСЯНЕ НА ЗДРАВНИ И СОЦИОЛНО- ОСИГУРИТЕЛНИ ВНОСКИ Е САМО ВАШЕ И АКО НЕ СТЕ ГИ ВНЕСЛИ, НЯМА ДА ИМАТЕ ЗАВЕРЕНА ОСИГУРИТЕЛНА КНИЖКА, Т.Е. НЕ МОЖЕТЕ ДА ДОКАЖЕТЕ СТАЖ.
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Мнение от ivaiilo »

Няма никакъв проблем, поне за момента. Аз съм в същото положение и нямах спънки.
Ивайло
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

kvo gi interesuva kanadcite dali si plashtal osigurovki. vajnoto e kato doidesh tuka da plashtash, zatova te vzemat - da im bachkash i da si plashtash fakturite. tova che ne si izriaden v BG ne gi interesuva i ne e ot tiahnata iurisdikcia. taka che SPOKO+.
Krem77
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 3:51 am

Благодаря!

Мнение от Krem77 »

Сърдечно благодаря на всички за дадените съвети!!!
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Abe hora, zashto tolkova se pritesniavate! Az biah pisala nad 2 godini travail sans contrat - da ne bi niakoi da mi e tursil osigurovki? daje i ne sa oburnali vnimanie. Na horata im e iasno, che sme mizerna durjava i vseki gleda da skrie dohodi i da mine po-tanko.
Ne se striaskaite - vinagi mojete da obesnite situaciata, kvo gi interesuva dali imate plateni zdravni osigurovki!
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Заключено