ПРОВОКИРАНО: Роден за Канада!.....-пълни глупости!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

ПРОВОКИРАНО: Роден за Канада!.....-пълни глупости!

Мнение от army »

Винаги съм готов на ‘майтап’- обаче на гол *** си е живо .....!
От къде да започна- не ми е ясно, но ще се опитам.
Ние, българите, се оказваме големи овци-клонинги- що’т най-добре живеем във стадо от вълци????.....и се оправяме /между впрочем/ доста добре
- обаче....?-!ПОЕДЕНИЧНО!
Рядка порода –тъй да се каже....
Пазарна икономика, ще каже „Хъл”!
Манталитет на нацията, си мисля –аз!
Ние ,българите, от векове сме си чергарско племе и сме закърмени-генетично да внасяме раздори и след което да се опитаме да завладеем.
-Няма значение кой ни управлява - защото това е вид подтисничество;
-Не ми стигат парите – управляващите са виновни;
‘Произволна’: Парите ми стигат -ама искам още;
-Нямам к’во да ям!-б.х мамицата на тая държавност;
-Не съм съгласен с управлението- ще се махна:
-Гонят ме- ще бягам;
Оказва се ,че ни е много трудно-почти невъзможно, да се борим и да изградим това, което имаме...
Страх, отчаяние или Спасение.....е това ,че бягаме от България?
-Някои го правят ‘първосигнално’........,но
Думата ми е за нас – осъзнатите!??
Над 1 милион българи/в трудоспособна възраст/ са напуснали България- по оф.данни???- в Германия, Испания,Англия, USA, Канада............и т.н.т.
Страхливци ли сте?
Или
Спасявате себе си?
или
Ако сте отчаяни- значи сте се борили /с държавата/ и сте загубили.
-Аз съм от „отчаяните”!
Но, въпреки това, винаги ще си остана българин.
Най-лошото от всичко,казано до сега, е:
,че голяма част от българите в Канада се самоопределят като канадци???
-в Германия- като германци???
....................
.....и т. н. т.........
И голяма част от потребителите в този форум го потвърждават??????
- НИЕ С ВАС НЕ СМЕ „ЕДИН ЗА ДРУГ”
По простата причина , че ние НЕ сме „овце-клонинги” - БЕЗ ИСТОРИЯ !
А ТИ/съфорумецо/ КАКЪВ СИ?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Всичко е вярно. Сам си отговаряш.
Ние сме за мая по света; разхвърляни по малко, нарядко, колкото да стигнем с кола до най-близкия съсед и да изпием по 1 бира за разумно време - добре сме, просперираме. Събрани накуп - виж кво става, не е за разправяне. Трябва да има и по 1 читанка история в къщата.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Oтчаян (писнало му) българин. ЩЕ си умра българин с какъвто и ще паспорт. Дошли сме и заради бъдещето на децата си , шофйорът ще възроптае , това си е негово право , дано някой ден и той има деца.Мъчно ми е , че не можем да сме единни , но нима така бе Там? Всеки си създава среда , въпросът е , да не замълчиш , да се потулиш , когато чуеш родна реч ! Когато тръгвах насам , си мислех - ще се запозная с интелигентни , интересни хора , чалгарията я няма Тук , уви , въшките и чалгата си върваят със стадото и шофйорите :(
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

И аз съм на твоя акъл, Странджа. Пък докато си жив, гладни може да ходим, от глад няма да умрем. А той Странджата е безсмъртен.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

И аз съм отчаян. Шест години се борих, мъчих се, не че загубих - напротив. Виждам обаче как се развива обществото ни, какви ценности има и не искам аз да съм част от него. Мисълта децата ми в бъдеще да са част от това общество ме ужасява.

Българин съм и българин ще си умра. Ще направя всичко възможно и децата ми да са българи и да говорят бащиния си език.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз въобще не се определям по националности и не искам да определям кви били или са българите, канадците и т.н.
Не че не са, ма считам че не е необходимо да се определят хората по местораждане или местожителство.
Еди кой си, еди кога си направил еди ква си война и нарисувал карта, после дошъл еди кой си отворко и щото бил по як му я прерисувал и от там идват 99% от сичките проблеми по земното кълбо.
А тия проблеми са ужасно скъпи както в пари, така и в разбити съдби.
Просто не се изплаща сичко тва, ма явно върши работа на шепа шкембелии и скоро няма да се промени ситуацията.
Още дълго време ше си го мериме на кой му е по дълъг, докато не си счупиме главите за пореден път, а през тва време шкембелиите ше ни се присмиват на тъпотията отгоре.
Дали щеше да ни е кофти ако гърбехме само по 2 часа на ден и като излезнехме на улицата сички да са усмихнати и доброжелателни?
Мисля че не, ма как да стане, след като на въпросните мутри им трябват трилиони $$$ за да се въоръжават за да "оправят света", за пропаганда, подкупи на разни лайнари които са се окопали и е трудно да ги свитнат та трябва да ги подкупват, промиване на мозъци и тям подобни?
:beer: :beer: :beer:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Напред/назад/ към колективиЗЪма :lol: 24 каратов армейски призиФ :wink:Пореден като в сериал :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Sunny boy написа:Напред/назад/ към колективиЗЪма :lol: 24 каратов армейски призиФ :wink:Пореден като в сериал :lol:
СъниБой, какво искаш да кажеш? Кажи го в прав текст. Много си загадъчен, откак си купи и радио. :lol: Кои са твоите идеали и виждания? Сигурен съм, че и за други, дето не са на твоя американски стаж, е така неясно.

Ти примерно чий гражданин си в момента? И какъв се усещаш себе си. Иронията я разбрахме. Билив ми - и ние я можем. :beer: И кво мяташ днес на скарата, или вали при вас... по Белия Камък... :lol:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

7George написа:
Sunny boy написа:Напред/назад/ към колективиЗЪма :lol: 24 каратов армейски призиФ :wink:Пореден като в сериал :lol:
СъниБой, какво искаш да кажеш? Кажи го в прав текст. Много си загадъчен, откак си купи и радио. :lol: Кои са твоите идеали и виждания? Сигурен съм, че и за други, дето не са на твоя американски стаж, е така неясно.

Ти примерно чий гражданин си в момента? И какъв се усещаш себе си. Иронията я разбрахме. Билив ми - и ние я можем. :beer: И кво мяташ днес на скарата, или вали при вас... по Белия Камък... :lol:
Здрасти Джордж.Аз знаеш ли,оценявам хумора в постинга ти :wink: И въобще не го бъркам с иронията :lol: По Белият камък дъжда ще пристигне довечера,ако вярваш на синоптиците.Днес ще мятам в тигана.Стига с тия "здравословни"ястия от скарата :beer: А това за радиото го приемам като благородна завист :wink:
Аз примерно съм Американски гражданин от Български произход.Това по паспорт и не съвсем.Някъде споменах,че гражданството /Българското/ми беше отнето за назидание, може би на такива като тебе дето тайничко са си мислели,че кокошката в чуждия двор със сигурност е по голяма от кокошката в собствения.Та по онова време мераклиите да тръгнат по странство да търсят "реализация" им беше натривано в носа при всяка възможност,че видиш ли ,само си помисли за подобно нещо и ще разбереш за последствита. :wink: Ма аз не им се сърдя на ония.Те толкова знаят,толкова могат.Всъщност в последните 20 години точно се видя,че освен да крадат народа друго не са научили за 45 години власт.Но аз по природа съм аполитичен и тия неща отдавна не ме вълнуват 8)
Как се чувствувам ли?Ами като прагматичен Българин ,който САМ е избрал да живее в чужбина в случая паспортът е Американски.Някой беше казал вече,че където си засукал млякото :wink: никакви чужбини не могат да ти го отнемат.Ако намекваш дали съм патриот в смисълът който Арми и други влагат тука ,отговорът е твърдо НЕ.Не е задължително според мен да заявяваш два пъти на месец къФ си патриот и да допитваш дали и други не споделят твоя"патриотизъм",ама точно "ТИ" както го виждаш :wink: Аз предпочитам друг вид патриотизъм.Аз например съм кръводарител, още от преди казармата, та до ден днешен съм давал кръв 4 пъти в годината. 8) Не знам дали това минава в тия среди за патриотизъм. :wink: Аз лично винаги съм бил "хаппи" с подобен патриотизъм :beer: Та горе долу така "усещам" себе си ,ако туй ви върши работа :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

За "ОНИЯ" си 100% прав Сънчо :-)
:beer: :beer: :beer:
chuinard

Мнение от chuinard »

"Всъщност тя е част от нашата съвест. От душевната ни структура. От неповторимото у нас. Онова, което ни прави съзвучни с тези, които имат същата родина. И което ни различава от останалите, чиято родина е друга."

Наталиа Андреева
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа: Аз примерно съм Американски гражданин от Български произход.Това по паспорт и не съвсем.Някъде споменах,че гражданството /Българското/ми беше отнето за назидание, може би на такива като тебе дето тайничко са си мислели,че кокошката в чуждия двор със сигурност е по голяма от кокошката в собствения.Та по онова време мераклиите да тръгнат по странство да търсят "реализация" им беше натривано в носа при всяка възможност,че видиш ли ,само си помисли за подобно нещо и ще разбереш за последствита.
Извинявай ,че се намесвам, но както ти сам си почертал през онова време се е случило, било ти е отнето заради фактор :"избягал съм през Татьовото време". Дoбре де, ama ужким сега Татьо го няма вече 19 години. Реабилитация няма ли?...или на теб не ти се занимава и това че сега си само с Американско гражданство си е твой извор. Тук са запoзнах с двама българи, койтo дори са били по-големи мераклии за странство oт теб, в далечната 68-ма година едва на 18години и като ги питах ходя ли си в България, те ми отговориха, че всяка година след 92-93 година по веднъж и са им върнали балгарското гражданство...реабелитирали са ги , с две думи...вече не ги третират като врагове на народа,ако това ти е било point-а. Това че ти не искаш БГ гражданство си е твой личен избор ( не се опитвай да ни убедиш, че няма да ти го върнат, ако речеш да си го получуш обратно, щото няма как да ти повярвамe). В същата тази 88-ма година, в която се предполага, че си забегнал, имам познат от моя град ( може и да го познаваш - и той е бил във Виенските лагери, преди да качне в Американско) та той вече от няколко години си ползва отново БГ паспорта , нищо че е и Американски гражданин с българско потекло, както и жена my, та и децата my. :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Sunny boy написа:............... Та горе долу така "усещам" себе си ,ако туй ви върши работа :beer:
Чуден отговор. Отговорен си. :D И аз съм доволен.
*******
Да знаете каква тиква си сварих днес... Сладка, яде се без захар. И не е водниста. На които съм попадал до сега обикновено стават само за издълбаване по Хелоуина. Ама тази е от БС! :wink:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

danielle написа:
Sunny boy написа: Аз примерно съм Американски гражданин от Български произход.Това по паспорт и не съвсем.Някъде споменах,че гражданството /Българското/ми беше отнето за назидание, може би на такива като тебе дето тайничко са си мислели,че кокошката в чуждия двор със сигурност е по голяма от кокошката в собствения.Та по онова време мераклиите да тръгнат по странство да търсят "реализация" им беше натривано в носа при всяка възможност,че видиш ли ,само си помисли за подобно нещо и ще разбереш за последствита.
Извинявай ,че се намесвам, но както ти сам си почертал през онова време се е случило, било ти е отнето заради фактор :"избягал съм през Татьовото време". Дoбре де, ama ужким сега Татьо го няма вече 19 години. Реабилитация няма ли?...или на теб не ти се занимава и това че сега си само с Американско гражданство си е твой извор. Тук са запoзнах с двама българи, койтo дори са били по-големи мераклии за странство oт теб, в далечната 68-ма година едва на 18години и като ги питах ходя ли си в България, те ми отговориха, че всяка година след 92-93 година по веднъж и са им върнали балгарското гражданство...реабелитирали са ги , с две думи...вече не ги третират като врагове на народа,ако това ти е било point-а. Това че ти не искаш БГ гражданство си е твой личен избор ( не се опитвай да ни убедиш, че няма да ти го върнат, ако речеш да си го получуш обратно, щото няма как да ти повярвамe). В същата тази 88-ма година, в която се предполага, че си забегнал, имам познат от моя град ( може и да го познаваш - и той е бил във Виенските лагери, преди да качне в Американско) та той вече от няколко години си ползва отново БГ паспорта , нищо че е и Американски гражданин с българско потекло, както и жена my, та и децата my. :wink:
Виж ко пиле шарено :lol: Не се опитвам да убеждавам никого за нищо :wink: Преди човек да опита да си върне нещо, което са му отнели,трябва да е узрял за тая работа :wink: Аз си кютам ОК,както си е. :lol: За "прословутите " Виенски лагери/бррррр,кво страшно звучи/мога да кажа това което аз видях.Живях 3 месеца/бях много лъки/в сграда от червени тухли на 4 етажа в която имаше офиси и спални помещения с две и четири легла.Имаше по онова време няколко нашенци пристигнали от Либия на път за София :wink: Твоя градски трябва да е плющял белота на четвъртия етаж :lol: в малка зала за целта :wink: Въпреки,че не разбрах имаш ли въпрос към мене,надявам се да си удовлетворена :lol:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Ще бъде смешно на трийсет и кусур години да тръгна да ставам канадец а и да пробвам ще изглежда нескопосано отстрани. :) Не крия обаче ,че съжалявам за това дето не съм дошъл по-рано тук и сега да бъда повече канадец и по-малко българин. Много познати ми казват ако останете в България и работите по този начин както в чуждата страна, държавата ни няма да е на тоя хал и всичко ще е супер... Аз бях готов да работя здраво ама ми се искаше и някой здраво да ръководи държавата, областа, общината, фирмата... И да плащат повече. Сега да не ме кори някой че парите не са толкова важни тука... Няма такова нещо. В Америка всичко живо е роб на долара.
Не ме е страх да живея в България и не избягах от там. Истината е че ми писна да живея в "интересни времена" и в един момент когато се оказа възможно смених климата. Никога не съм се спасявал поединично не ме кефи тоя подход въпреки че понякога е най-правилният. Трикольора и книгите по история и тук си ги държа на видими места... Абе това са типичните вълнения на първото поколение имигранти напуснали родното място, след време както казват сърбите - Биче болйе!
:D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор