Търся съдействие за намиране на работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Търся съдействие за намиране на работа

Мнение от bibco »

Народе,
Вече близо пет години съм в този форум и винаги, когато е имало сериозен проблем за решаване съм се допитвал до колективното ви мнение. Много пъти именно съвети, дадени ми от съфорумци за били решаващи за правилното решение на съществуващи въпроси.
Стана така, че компанията в която работих дълго време бе затворена и както се казва – аз, заедно с още близо 1800 човека, останахме на улицата. Ще кажете – какво пък – това е ставало поне веднъж с всеки, навярно. Други може би ще кажат, че аз и така си имам свое дело - не го крия – сайта ми е по-долу.
Да но истината е, че аз вече повече от половин година си търся работа, тъй като моите занимания са на ниво хоби и не носят практически значими доходи. А всеки месец трябва да се плащат фактури и най-страшното – моргидж за къщата, която купихме с жената, когато всичко с доходите ни беше ОК.
Аз съм физик по образование. В Канада естественно физик не станах, въпреки, че в началото много вярвах, че е възможно. Имам добра компютърна грамотност, в България десетина години съм работил в телекомуникациите – в БНТ, Видеомакс и Мобиком. Имам опит и в търговията с компютри и техни компоненти – това е последното, което съм правил там повече от три години в компанията Микротех.
В Канада придобих опит като security. За съжаление, обаче, нямам лиценз за security, както и не владея френски език. С анлийския се оправям. Работата ми беше във вътрешно звено на компанията, където не се изискваше лиценз, а на френски нямаше с кого да си говоря – компанията беше американска, а колегите - руснаци.
Това е основната ми пречка да си намеря сега нова подобна работа. Време и сили да уча френски нямам – на 50 години съм. В голямите фирми за security по правило взимат само двуезични – такива са изискванията на застрахователните компании.
Нова работа търся чрез познати, чрез сайтове и чрез агенция. Засега – безуспешно. Това, което ми предлагат е тежка физическа работа и просто не мога да го правя - пак поради възрастта си.
Благодарен бих бил да получа съвет и съдействието на всеки един от вас – вярвам, че ще оцените откровенноста ми!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти селски.

Лощо че не обаждаш френски, ма сега няма да обсъждаме тва.
В наше село има много обяви за работа, четеш ли ги?
Също така, ако си на безработица, не можеш ли да изкараш един курс по нещо и през тва време да ти плащат безработица?
Тука е най гот да се намери работа след като се изкара тукашен курс.
Та много ми е чудно че не обаждаш френски.
Не знаеш ли поне 30 думи да ги излъжеш че знаеш малко?
А иначе за да научиш френски не ти трябва време а желание, ако гледаш френска телевизия, филми на френски и слушаш радио на френски ше го научиш.
За тва разбира се трябва желание, нищо друго.
Аз между другото обаждам 5 езика и знам за кво говоря.
Ако искаш се обади да ходиме да търсиме работа и мисля че ше намериме.
Ще ходиме с мойта кола за да не се набутваш за бензин.
Не може да няма.
Айде, обади се.

Чао.
danielle

Мнение от danielle »

Ако си лей off (съкратен от фирмата ти, а не доброволно напуснал) можеш да отидеш на Employment Insurance и според трудовите ти часове би могъл да вземеш 36 седмици регуляр бенефити. През това време можеш да си търсиш работа или да хванеш курс, които да ти бъде заплатен от HRSDC.:wink:

http://www1.servicecanada.gc.ca/en/ei/a ... mble.shtml
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Точно такава е ситуацията - получавам пособието и ходя на курс, но времето лети и парите не стигат...
danielle

Мнение от danielle »

Когато си На Е.И. вземаш към 65% от трудовото си възнаграждение и можеш да работиш някъде под 20 часа на седмицa. Знам парите не са много, но и без тях е още по-зле.:wink:
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Та нали това е целта - да се намери работа. Ако намеря прилична работа, която ме удоволетворя като заплащане - спирам веднага Е.И.-то
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Бибчо опитай още малко да намериш работа на заплата но ако нещата буксуват се обаждай на Хълман за курса.
Хълман като ви говори за собствени бизнеси вие се смеете.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Хълка, по кво по точно е курса ???
Колко време, колко мано, плащат ли мутрите или да си вадиме от джоба и ти говореше за няква гаранция че щели сме да правиме по не знам си колко след тва като почнеме работа ...
Я раздуй по изчерпателно.
:beer: :beer: :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

По изчерпателна информация се получава в офиса на Хълман в реална работна обстановка срещу 3000 КАД за една седмица.
Никой никога няма повече да ви уволнява, напротив вие ще сте тези които ще назначават или уволняват в зависимост от пазарната обстановка.
Може да печелите неограничено като всяка година продажбите нарастват с поне 10 % защото повече хора ви научават, повече хора идват или заминават от Канада, повече фирми внасят или изнасят все повече и по разнообразна стока в или от Канада.
Все повече спекуланти искат да живеят от валутна търговия без да рабоят.
Днес някои изкараха по 4000 $ от 100 000 инвестирани само до обяд от спекулации. Канадския $ се покачи с 4 % срещу УСД.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Мнение от bibco »

Хъл, звучи много интригуващо - особенно момента, че "никой никога няма да ни уволнява".
И понеже аз не се шегувам - прати ми нещо повече, ако може, разбира се на л.с.
Благодя предварително!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Обади ми се в офис. Всек работен ден между 16 - 18 часа. Преди това има доста клиенти и ще се налага да прекъсваме разговора.
Тел. 613 521 1350
Роберт
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Hullman написа:Днес някои изкараха по 4000 $ от 100 000 инвестирани само до обяд от спекулации. Канадския $ се покачи с 4 % срещу УСД.
Погледнато иначе звучи. Днес някои загубиха по 4000 $ от 100 000 инвестирани само до обяд от спекулации. Канадския $ се покачи с 4 % срещу УСД. В смисъл монетата има две страни.

Да се бием в гърдите е дразнещо. Повторено много пъти става мнооого отегчително.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Бибко провери ли в местното CLE? По принцип трябва да има обяви за работа там. Иди и виж.
danielle

Re: Търся съдействие за намиране на работа

Мнение от danielle »

bibco написа:
В Канада придобих опит като security. За съжаление, обаче, нямам лиценз за security, както и не владея френски език. С анлийския се оправям. Работата ми беше във вътрешно звено на компанията, където не се изискваше лиценз, а на френски нямаше с кого да си говоря – компанията беше американска, а колегите - руснаци.
Това е основната ми пречка да си намеря сега нова подобна работа. Време и сили да уча френски нямам – на 50 години съм.
Одебелила съм нещата, които ме интересуват в случая. Казваш, че нямаш лиценз - ами за това може да ти помогнe HRDSC... да изкaраш професонален курс и да се лицензираш.
Hе владееш френски, а с английския се оправяш... Аз мисля, че докато си на Е.И. е едно добро време да подобриш езиковите си бариери. Имаш право да у4иш part time - сега ти трябва да си решиш кой от двата езика - френски или английски. Е.И. няма да те закачат ако у4иш part time... което си е супер... разполагаш с време.Това за времето мисля, че го решихме... от теб се иска желанието... нищо, че си на 50. Не е нужно да учиш академичен език... малко усилие е достатъчно.:wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Имам усещането, че на човека му трябва работа спешно, защото не му достигат парите за сметките и ипотеката, което респективно значи, че времето не е на негова страна точно в тоя момент.
Публикувай отговор