Работа по специалността

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
kalatamar
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 8:26 am

Работа по специалността

Мнение от kalatamar »

..................
Последно промяна от kalatamar на Вто Ное 04, 2008 5:40 am, променено общо 3 пъти.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Здравей мила съфорумке :)
Добре дошла :beer: :beer: :beer:
Та относно работата по специалността в Канада е малко сложно щото си инженер.
В мойта провинция премиера обеща да направел така че да се признават дипломите за висше от чужбина, ма не знам до каде я е докарал ...
Иначе дали се търсят такива специалисти можеш сама да разбереш като се помоташ по нета и попрочетеш това - онова.
Относно Канада, не се набирай толкова много и тука говорят само глупости по телевизията и учат децата на простотии но глупостите и простотиите са от различно естество.
Иначе и през ум не ми е минавало да имам носталгия и сърцето ми въобще не трепва за тъпата България :)
Също, не се срамувай че детето ти е родено в БГщото никога не е късно да почнеш да се срамуваш че си станала канадка ( на мене вече ми се е случвало :) ).
Та не мога да ти кажа конкретно каде да търсиш инфо за твоята бъдеща кариера в Канада, но съм сигурен че го има по нета.
Айде чао, успехи и ако можеме да ви помогнеме с нещо, питайте :D :D :D
До виждане в Канада :beer: :beer: :beer:
tosterami

come come

Мнение от tosterami »

Ама въобще не се замисляй, ИДВАЙ, барабар с бебето, но без мъжът, че нещо много им са слаби ангелите, или мамите!
Колкото до работа, ако в Канада не си намериш работра, то тогава в БГ пък няма да си намериш и след 1000г.
В най-лошият случай ще ти се наложи да се преквалифицираш, т.е. да изкараш някой и друга година в местен университет, след което само небето е границата.
Marginal39

Re: come come

Мнение от Marginal39 »

tosterami написа:Ама въобще не се замисляй, ИДВАЙ, барабар с бебето, но без мъжът, че нещо много им са слаби ангелите, или мамите!
Колкото до работа, ако в Канада не си намериш работра, то тогава в БГ пък няма да си намериш и след 1000г.
В най-лошият случай ще ти се наложи да се преквалифицираш, т.е. да изкараш някой и друга година в местен университет, след което само небето е границата.
Тия па от каде си ги измисли ???
Да не говориш за тукашните ???
:beer: :beer: :beer:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: come come

Мнение от ivanko13 »

tosterami написа:но без мъжът, че нещо много им са слаби ангелите, или мамите!
Това защо?
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Marginal39

Re: come come

Мнение от Marginal39 »

ivanko13 написа:
tosterami написа:но без мъжът, че нещо много им са слаби ангелите, или мамите!
Това защо?
От много акъл явно :-)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Благодаря ви за вниманието, чакам с нетърпение вашата помощ и отговори.
Има колкото искаш, обаче предимно не по специалността. :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

7George написа:
Благодаря ви за вниманието, чакам с нетърпение вашата помощ и отговори.
Има колкото искаш, обаче предимно не по специалността. :wink:
& аз така мисля ...
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Айде да конкретизирам малко нещата с личен опит...работа веднага по специалността много трудно може да си намериш.
Първо,
забравяш, че си инженер-химик поне в началото и ако искаш да работиш по специалността си, кандидатстваш в колеж по биотехнологии. Ако ти признаят стажа, обучението е година и половина. Учиш или със заем и степендия, или държавата ти плаща докато учиш както и таксите за колеж.

Реализацията,
е следващият етап, с добро заплащане, ако и да не си инженер.

Успех!
Последно промяна от nikolovata на Чет Окт 30, 2008 8:19 am, променено общо 1 път.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Последният постинг се отнася за Кебежко.

ХТИ ли е бг-школовката ти :?:
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ОООООООООООООООООООО, nikolovata ...
Отдавна не сме се виждали :-)
Почнала си да светкаш :-)
:beer: :beer: :beer:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

какво значи много добро заплащане :roll: ,винаги съм се чудил някой като се произнесе и никой не иска да ми отговори.
например аз за по малко от 20д. на час не запрятам ръкавите ,щото ми се струва доста мизерно,а в същото време за 30 никъде не ме искат. :cry: и като чуя ;много добро заплащане си предстявам нещо като 30-35 с овъртайм. :wink:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

CFS 801 написа:какво значи много добро заплащане :roll: ,винаги съм се чудил някой като се произнесе и никой не иска да ми отговори.
например аз за по малко от 20д. на час не запрятам ръкавите ,щото ми се струва доста мизерно,а в същото време за 30 никъде не ме искат. :cry: и като чуя ;много добро заплащане си предстявам нещо като 30-35 с овъртайм. :wink:
Само там ли бе? :lol: :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

CFS 801 написа:какво значи много добро заплащане :roll: ...
По моите представи това е поне 50 - 60К начално (те не са на час, а на заплата) с перспективи за нагоре. Чувал съм за такива българи по западните провинции и все са доучвали нещо в Канада. И доста обяви съм виждал за Онтарио. Няма да е точно в Монреал на центъра... :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бате, добро заплащане е много относително понятие.
Не е се 1 и също ако има един скъсан индиец и един швед за една и съща позиция, представи си разликата ...
:beer: :beer: :beer:
Публикувай отговор