По ума посрещат, а по живо-здраво те изпращат!- ЩО Е ТО?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Не знам кое по-точно ще ми се стори тясно.
Абе странно защо около мен почти никой не ме дразни, и не ме е дразнил, нито в бг, нито в канада.
Може би с нещо ти ги предизвикваш. Нали знаеш, каквото повикало, такова се обадило.

А има и друго. На живо никой не смее да ми се сопва, и да се прави на велик, но ти може би ще си едно от малкото изключения (ако се видим де). Ще ми е искрено любопитно! :roll:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

ти сигурно си Здравко Здравков от село Здравец :?:
Метър и 100,потник с мускули и ........айде бягай
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Тя темата се изчерпа, ама карай.

Алигатор, не е арогантност държанието на "старите", просто като поживееш едно известно време в Канада и започваш да приказваш едни неща дето не се харесват на тея, които още не са дошли. И поради повтаряемостта си с времето изгубват обяснителната си част и остава сухия материал, който звучи арогантно.

Онагледявам си думите с един хипотетичен пример. Представи си, че Х е в Канада и има 200 приятели, които ще идват скоро, трябва д аим напише писмо.....(на всеки по отделно).
Гарантирам ти, че първия ще получи това:

Здрасти приятел, в Канада съм вече. Тука е много различно, не е като в България - хубаво е, но в началото е трудно, мама и тате ще идват на гости защото децата не ги записахме на летен лагер и няма кой да ги гледа. С жената учим френски и приравняваме дипломи защото не можем да започнем работа като лекари без тукашна диплома. Това вечерно го правим, защото през деня работим при един руснак на публи сак-а, свиква се и не плащат лошо, а и повечето говорят български. Аз като дойдох направо ми се спече л****то, ама после започнахме да се оправяме. Ще те посрещна като дойдеш, че ще ти е трудно, а и не искам да разбереш, че имало пряка пътека от 100 метра, след като си извървял 2 километра по заобиколния път. От няколко дена се чудя къде да ти търсим квартира, дали тук (малко е мизерно, но ще ти е полесно първите дни) или там където ще се местим другата година (много е чисто, но пък е на майната си и без кола не става). Абе няма да се плашиш, важното е всеки ден да изгрява слънцето а и поне тук (Канада) знаеш за какво работиш, абе ще ти говоря повече за тези неща като дойдеш. Сега отивам до банката, поздравявам те за визите и се надявам скоро да се видим да обяснявам какъв майтап стана с едни кредитни карти тука, ама после, че докато не видиш с очите си няма да схванеш.
Поздрави, Гошо!

А последния нещо такова:
Тука не е България, мама и тате ги няма и не говорят български. Като дойдеш ще разбереш от къде изгрява слънцето и за какво ти говоря. Сега и да обяснявам няма да схванеш.

Докато сме още в Бг проблемите, страховете, надеждите и желанията ни са еднакви, поради което почти няма причини да спорим и да сме на различно мнение . Срещите и разговори преминават в еуфория, мечти и прочее розови състояния = умерен и приятелски тон, често придружен с клетви за вечно приятелство и мир.

Там е разликата.

==============================
П.С. В тази тема видях само 1 арогантен и това беше човека, който не само не е посрещал, не е посрещан ами и не желае да бъде от тази категория. Просто дойде обиди 1 тон народ и се похвали с GPS.

Drago смени си лекаря, защото това което пиеш явно не помага. Аз съм Петрова и приятелите ми казват, че съм много търпелива и мила и с най-кухите лейки, но всичко си има граници.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Спасявайте се всички,не ме вълнувате .........
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Petrova_bs написа:Тя темата се изчерпа, ама карай.
И на мен така ми се струва.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Заключено