По ума посрещат, а по живо-здраво те изпращат!- ЩО Е ТО?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Аз ви мислех ,че сте двама и заради това се обърнах в множественно число,но бтв на тебе момко злобарството май ти е вкоренено,посъветвах те,ако си умен ще го забравиш още на терминала,но май не си. :lol:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

За 2 години и 5м. в Канада имам около 700-запознанства с българи и 99% от тях не желаят да срещат тези които са ги посрещнали при пристигането си?........
По този начин казано, човек подсъзнателно приема, че провинилите се са именно посрещачите т.е те са извършили нещо нередно, подло, някакво зло на новопристигналите. Щото някак си възприемаме пак подсъзнателно, че "новопристигнал" е синоним на "невинен", "неориентиран", незнаещ", "неможещ" абе новородено едва ли не. А така ли е наистина? Не, не е така. Ако новопристигналия има поведение и познания на новородено за света към който е тръгнал не от вчера или онзи ден, то той сам си е виновен за това. И като не броим изключенията, то по принцип това говори за мързел, готованство и навик някой друг да се грижи за нашите проблеми и удобства. На такива хора не бих си губил времето да помагам та ако ще не да не ми говорят, ами да ме кълнат дори. Съвестта ми ще си е напълно спокойна и чиста.
А и друго има. Протегнатата за помощ ръка не бива да се налапва цялата барабар с тялото. Нали се сещате за лафа: "Подай му малкия си пръст и той..." Трябва да бъдем по-умерени в питанията и исканията си. Ако по една или друга причина сме дошли с оскъдни познания по езиците, то тогава трябва да сме и по-търпеливи относно битовото ни устройване и ползването на всички екстри, които животът тук предлага. Първо трябва да се положат усилия да се научи езикът и да се опознае светът около нас пък тогава всичко останало. То и всичко ще дойде от самосебе си в този случай. Обратното отново е признак на навици за задоволяване на капризи и угодия каквото и да си говорим.
И накрая искам да споделя убеждението си, че едва ли някой някого ще набута т.е. ще му даде лъжлива информация с цел да му гледа сеира или за да не е само той прецакания, както каза нашият съфорумник ablood.
Последно промяна от Linko на Чет Окт 09, 2008 8:05 pm, променено общо 1 път.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Радвам се тогава, щом GPS-а ще ви помогне при гаранцията за наемане на жилище или при избора на добър личен лекар (който в повечето случаи няма да ви приеме в листата си без препоръка от друг свой пациент) :D .
Иначе за правото, не съм права, излегнала съм се на дивана.

Ама здраве да е!
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Драго,има хора и хора,зависи на какви ще попаднеш ,а сьщо много зависи и от твоето дьржание кьм тях,ако мислиш,че са ти дльжни..колкото и добре да са настроени да помагат..желанието ще им се изпари.Имам чувството ,че предварително си се настроил зле кьм бьлгарите тук,сьвета ми е не бьрзай,никога не казвай никога,ела тук поживей,поразговори се с някой бьлгари,пьк ако ги намираш,че не стават..здраве,майната им,но все си мисля,че няма да бьдеш разочарован :wink: Ако мислиш да отседнеш в Монреал ,обади ми се,бих помогнал в рамките на вьзможностите ми,пьк и мисля ,че имаме обща тема за разговор-немските овчарки :D Имам немска овчарка,на която единия родител е световен шампион за 1993 год.-Jeck von Noricum :wink: Хайде ,лек полет и по спокойно,тук има бьлгари които са много,много свестни.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

CFS 801,двама сме плюс немската овчарка ( а тя нашата любима е по -умна и от нас двамата взети заедно и теб ).
Та не съм сам,но аз си знам кой съм ,а Ти кой беше ?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Dparo u TaHq написа:Аз и не искам ръка.
И абсолютно съм по твоето правило "да се спасяваме поединично".
Не искам да познавам Българи,само няколко с които с епознавам преди това...ако ме разбираш
Всеки да си гледа себе си,аз за вас не съм дошъл и не плащам данък обществено мнение
Абе ти не искаш ръка докато не ти опре яйцето до г*за или ножа до кокъла (както искаш така го разбирай). Аз бих се радвал на всякаква помощ и ще съм благодарен доколкото ми позволяват възможностите.
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

Army, винаги допускам изключения. С други думи зависи си и от хората, може в твоя случай нещо друго да се е прецакало, знам ли...
На мен ми се обади "тъпото" от заключения, че видите ли при всички става така, защото посрещачите са злобари и ме набутаха в кофти квартал или не ме взеха на пазар в неделя, и особено от прибързаните изказвания на Драго (или Таня) :shock:
бих помогнал в рамките на вьзможностите ми
Arci, е там точно е уловката: в разбирането аджеба какви са твоите възможности! :wink: дано не останеш изненадан колко те надценяват именно във възможностите ти.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

arci,не слагам всички под общ знаменател.
Не съм се настроил предварително към Българите там,п-скоро съм се настроил към Българите от живота тук в България,където сме все още.
Знам че има ценни хора,от каквато и народност да са.
Времето си показва за всичко ,който ни харесва е с нас,който НЕ сам ще си тръгне.
arci -нашата красавица също е с родословие,дано твоя любимец да е мъжки,че да имаме потомство :)
С Криси(така се казва любимката) се разбирам много по-добре от колкото с закоравялото мислене на много хора.


Защо ли някой хора си мислят,че не знаем каквото трябва и то не от форума.Защо някой хора си мислят ,че са единствените и значимите(по скоро са значими в свойте очи).
Не ни познавате ,особено мен Драго (никак не съм като Драго чая)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

OПА?
Тази "тема" е за "НЕБЛАГОДАРНИТЕ" и "НЕ НАДЕЖДНИ" сънародници!
-Утре ще пусна друга- за "НАДЕЖДНИТЕ" сънародници- готови винаги да се отзоват.............
За сега -ТОЛКОЗ - гледате ли вече сеира?
Голям майтап/на гол ***/ пада :roll:

p.s. Виждам, че "някои много се засегнаха:
-Уточнявам, че приликата с лица и събития е "случайна",
а ако не ви е до смях- значи още не сте пристигнали.......... :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

valioiko,
Съгласен съм с теб(не ме разбирай погрешно-не искам да съм с теб),Обичам вече Изображение
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Мнение от arci »

Кучето ни е мьжко,ще направим сватбата :wink: ,за сьжаление си е в БГ,тьй като нямаме вьзможност да гледаме тук,но ако се осьществят плановете ни,напролет ще го вземем.
Петрова ,така е,винаги има риск хората които не познаваш лично да излезнат неблагодарници,но пьк си мисля ,че трябва да се помага.Хората които ме посрещнаха ,сьщо ме познаваха само от нета,а колко са ми помогнали,и продьлжават всьщност..просто нямам думи,дундуркаха ме като малко бебе, :D е как да не сьм благодарен?!
Та всичко си е до човека.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Драго няма значение кой бях и кой съм ,във всеки случай не съм аз тоя който създава антинастроения към особата си със споделените си мисли.
Ако не ми вярваш заслушай се в бате си Линко,кака си Петрова и Арчи.Поне спрямо тях ми се струва ,че не би трябвало да имаш предубеждения.
А неблагодарниците дето някой ги набутал в неподходящ квартал,не им показал от къде се отваря вратата на супера да го д..т.
Е спрете се малко де ,на всеки ще подам ръка,гладен и жаден няма да го оставя ,но ей така аджаба да го открехна как да прави пари няма да стане ,първо трябва да си плати за това ,независимо под каква форма ще трябва да се докаже ,че е цвете за мирисане щото лично на мен ми е писнало да отварям очите на селски тарикатчета които в последствие да ми плюят в лицето.
Драго ти си умно момче и ще разбереш,иначе не бих си губил времето и на теб да ти отварям очите. :wink:
Petrova_bs
Мнения: 215
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 7:12 am

Мнение от Petrova_bs »

:D Е, хубава работа. Ти искаш серир без участници в мелето - не става!
на мен ми е писнало да отварям очите на селски тарикатчета които в последствие да ми плюят в лицето.
В десятката!
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

arci,а дано да се харесат-все пак е тяхната сватба Изображение


За тези които си мислят ,че са единствените в Канада и всичко се върти около тях...Имам една Новина(стара новина) ,нищо не се върти около вас -Земята се върти около Слънцето
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Ти гледай по вече да се въртиш около Таня ,че тука ако знаеш какви хищници има като извадят Поршетата и здравата пачка. :D
Заключено