МЛАДО СЕМЕЙСТВО С ДВЕ ДЕЦА И БЕЗ ПОЗНАТИ В КАНАДА?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thebull »

много сериозно обмисляме тази важна стъпка
Ванка, помислете наистина добре. Имиграцията не е за всеки. Трябва много да сте мотивирани и то толкова мотивирани, че да забравите мисълта "Абе в България е еди как си, а тука е еди кво си " или обратното. Нещата там и тук не подлежат на сравнение - има много малко общи неща иначе казано.
По просто мога да го кажа: Кое е по-добре (по-лесно): Гражданин в България или чужденец в Канада?

army е прав(а): Ако се колебаеш- да идваш или не- По-добре не идвай!
Ако не си убеден - ще страдаш.....

Аз мисля по същия начин.

Ползвайте официалните сайтове за процедурата. Информирайте се за мястото където искате да се заселите отвсякъде (сайтове, книги). Този форум е добър и всички си помагаме. Има информация за всичко и ако не сте разбрали нещо - питайте.

Ходете на информационните сесии за Квебек (ако решите да ходите там). Според мене са от голяма полза - най-малкото са много мотивиращи.

Но трябва да сте сигурни и твърдо решени.
Ако имаш някакви въпроси пиши ми на лични.

Поздрави и успех :D :beer:
Ванката
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 03, 2008 12:47 pm

Мнение от Ванката »

Много благодарим за мненията на всички - всяка информация е от голяма помощ! Това за заплатите и осигуровките е... може би най-неприятно, наистина, но за хората, които от повече време не са тук и са позабравили има още много такива фактори, с които човек е трудно да свикне. Ние и тук си се оправяме сами, досега всичко, което имаме е било на изплащане-много суми вече сме върнали, нови неща на кредит вземаме, апартамент си купихме-с начална вноска 30% от цената и сега като станем на 63 ( не се смейте:) ще сме горди собственици на апартамент, но лихвите са такива, че... но няма как или това или наем... Мястото е хубаво-заради децата. В София има квартали, които не стават за деца. Друго нещо, което е невъзможно да се осмисли е-защо цените на стоките и услугите са толкова високи, спрямо тези в Европа-например цената на 1 адаптирано мляко за бебе тук 16 евро, същото, но в Италия е 8 евро! И дори скоро имаше протести там на майките в Италия, че цената на тези млека е по-висока в Италия, отколкото в Австрия, а ние тук купуваме на двойна цена. И не само това, зная, че сигурно сте обсъждали и други неща като цените на мобилните комуникации, дори ЕС ги застявя да ги свалят, ама така ще стана! Издръжката на децата тук излиза, че е в пъти по-скъпа от тази в нормална европейска държава, предполагаме, че и в Канада е така. Срещнахме във форума и мнения, че социалния им живот на хората е позамрял, то да ви кажа... ние това перо на разход отдавна сме го изтръгнали... други са ни приоритетните разходи... основно хората тук мислят как да осигурят храна за семейството и то без екстри... Дълъг стана този пост, извиняваме се. Благодарим на всички за мненията, за нас са си важни!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз лично мисля че не трябва да се ходи на информационните сесии за Квебек защото много лъжат и както казва thebull мотивират, и мисля че нямате нужда от мотивиране а от информация която е верна (каквато на тия сесии няма да ви дадат).
Айде успехи.
:beer: :beer: :beer:
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Информационните сесии са си много полезни, защото изнасят информация, която впоследствие е много полезна при подготовката за интервюто, когато те запитат какво знаеш за Квебвк, за пазара на труда, за цената на живота и т. нат. Всичко си казват хората там!
Изнасят официална информация и статистика, която дори да не отговаря точно на реалността, то поне е с голяма доза истина за разлика от официалната статистиска в БГ, дето цените за 1 месец скачат двойно, а после разправят, че инфлацията била 3,4% :shock:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

thebull:,,Гражданин в България или чужденец в Канада?,,. Колкото и жалко да звучи това би звучало по-точно обърнато наопаки :? Ванка , не е лесно бате , но не му мисли много - много , времето си тече а светлината в тунела не се види ! Кураж и успех :thumbsup:
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

ванка, ако взимаше заплата 1500, а не 1000 (както каза) - би ли останал в БГ.. ако отговора е "да" - може би наистина остани в БГ и опитай да си намериш по-добре платена работа.. защото тук с твоята професия поне в началото (може би година, по-скоро 2) няма да намериш добре платена работа... апартамент или къща и тук ще изплащаш до старини и всичко ще купуваш на кредит.. но тук това е начин на живот де.. тъй, малко се отпеснах.. идеята ми е - за да дойдеш в канада, трябва да си сигурен, че не искаш да живееш в българия...
каквото и да решите - успех на теб и семейството..
моите 2 ст'инки...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Ако питаш дали да идваш, отговора е "НЕ".

Ако си сигурен, че искаш, чак тогава идвай. (ама тогава нямаше да питаш)

Никой не може да знае, вместо тебе. Тука може и в някои отношения да е по-хубаво, но се иска много мотивация за да си вземеш твоето.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Ванката,
И аз да кажа (или да повторя преждеговоривши). Ще ти трябва време да се научиш да отсяваш нещатата в този форум. Гледай да засичаш информацията от няколко места. Тук може бързо да научиш полезни неща, още повече ако питаш правилно. Но може да завиеш в девета глуха (не, че и тя не води на някъде). За процедурата - намери човек, който подготвя емигранти на френски (примерно) и от него можеш да научиш точно нещата, защото той ще превежда официална информация. Това за процедурата го казаха и други вече. Важно е също къде в Канада да отидеш, не само Канада като цяло.
Пишеш твойте причини и аз виждам предимно икономически такива. Ти живееш в България по модела на хората в Канада - кредити, осигуровки... Явно този начин на живот ти е близък. Но ти си го постигнал и тук. Помисли дали има и други причини. Само тези са необходими, но не са достатъчни за мотивацията ви, а тя е много важна.
Успех с мисленето!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

pantata, не се знае дали "тук с твоята професия поне в началото (може би година, по-скоро 2) няма да намериш добре платена работа... "
Ако 90% от новодошлите не намират добре платена работа в първите 2 години, тва не значи че той няма да е от останалите 10% (освен ако не се постарае да не е от тях).
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Бе то не е въпроса колко лошо е в БГ, а какво ще се прави в Канада?
Ванката пише , че е завършил маркетинг, а жената право. :lol:
Ако в момента работи като водопроводчик, а жена му като сервитьорка значи ще се оправят хората тука. :lol:
Щото то маркетинга не се учи. :lol:
Ако го турим на една сергия на СенЛоран или битака и може да продава български чорапи по 25 долара чифта и продава по 150 чифта на ден и на първата седмица наеме съседния склад и почне да продава на едро пак става. :lol:
Ако ще ходиш да живееш някъде и още повече ако ще си заведеш жената и децата там, според мен де, не бива да черпиш информация само от "Огнената Грейс" :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Ванката
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 03, 2008 12:47 pm

Мнение от Ванката »

Да, наистина сте прави - най-вече икономически са причините поради, които започнахме да мислим по въпроса за емиграцията в Канада. Зная,че на някого ще се сторят маловажни, но когато имаш деца съвсем не е така. Разбира се и много други причини има-държавата ни е много неуредена. Детските градини не стигат, който не се е уредил да се оправя, в училищата е пълна анархия, учителите не се справят, не се и опитват, работата-осигуряване на минимална или подобна заплата, уговорки с недомлъвки... Жена ми я уволниха докато е по майчинство, ами да може да се съдят, но и казаха при консултация, че няма смисъл-казусът не е толкова важен.
Да си търсиш правата тук е по-скоро смешно, отколкото възможност за справедливо решение на къкъвто и да е казус. Тук няма значение колко ти се работи, колко работиш имаш ли желание да учиш повече, не... важно е на кой си братовчет или познат. Зная, че като оправдание звучи, но така мисля. Нямам надежда, че ще се реализираме в професията, която сме учили, защото не това е толкова важно, а това, когато работя да има кой да ми плати така, че да осигуря спокоен живот за семейството, а не да се чудим как да справим с разходите-дори тези за храна.
На тези, които казват, че ако питам, по-добре да не идвам, ако съм взел решение тогава да идвам-за да взема добро решение ми трябва информация, а за нея трябва да питам
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Аз лично мисля че икономическите причини са много важни ...
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

Ванката написа:
Детските градини не стигат, който не се е уредил да се оправя, в училищата е пълна анархия, учителите не се справят, не се и опитват.

Тук няма значение колко ти се работи, колко работиш имаш ли желание да учиш повече, не... важно е на кой си братовчет или познат.
За Канада ли говориш или за Бг ? :roll: :roll: :roll: :roll:

Подготви се и в Канада е така.

Пускай смело документите.

Ако чакаш в Бг нещо да се подобри в добра насока - забрави.

Понаучете френски и действайте по френската процедура. За една година ще сте кацнали.

Най-важното: изберете не скъп град.

Успех
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ванката написа:Да, наистина сте прави - най-вече икономически са причините поради, които започнахме да мислим по въпроса за емиграцията в Канада. Зная,че на някого ще се сторят маловажни, но когато имаш деца съвсем не е така. Разбира се и много други причини има-държавата ни е много неуредена. Детските градини не стигат, който не се е уредил да се оправя, в училищата е пълна анархия, учителите не се справят, не се и опитват, работата-осигуряване на минимална или подобна заплата, уговорки с недомлъвки... Жена ми я уволниха докато е по майчинство, ами да може да се съдят, но и казаха при консултация, че няма смисъл-казусът не е толкова важен.
Да си търсиш правата тук е по-скоро смешно, отколкото възможност за справедливо решение на къкъвто и да е казус. Тук няма значение колко ти се работи, колко работиш имаш ли желание да учиш повече, не... важно е на кой си братовчет или познат. Зная, че като оправдание звучи, но така мисля. Нямам надежда, че ще се реализираме в професията, която сме учили, защото не това е толкова важно, а това, когато работя да има кой да ми плати така, че да осигуря спокоен живот за семейството, а не да се чудим как да справим с разходите-дори тези за храна.
На тези, които казват, че ако питам, по-добре да не идвам, ако съм взел решение тогава да идвам-за да взема добро решение ми трябва информация, а за нея трябва да питам
По въпроса за правата какво да кажа? :lol: Тук имам бая права, но някои от тях ми е трудно да упражнявам. :lol:
Иначе тук да ти се работи и да ти се учи и няма проблеми. Изобщо не е важно кой ти е братовчед. :lol: Миналия ден завивам зад ъгъла и гледам братовчеда на Харпър умира от глад.Зъобиколих го внимателно и веднага на 911. Аз съм примерен гражданин и си знам задълженията. Дано са разбрали правилно града, че аз трудно говоря англииски,а 911 за Кебек го преместиха в Индия, та ... :lol:
А за храната... няма да ви хареса, но е много, като работата и като правата и като всичко останало. :lol: То туй е отначало де.После свикваш и постепено почва да ти харесва. Тука е просто една друга вселена. И книжките дето са им чели като малки са различни и селските вечеринки са различни, но иначе са същите кат нас. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Я, па на мене тука кльопачката по ме кефи от Булгаристан ...
Публикувай отговор