МЛАДО СЕМЕЙСТВО С ДВЕ ДЕЦА И БЕЗ ПОЗНАТИ В КАНАДА?!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Ванката
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 03, 2008 12:47 pm

МЛАДО СЕМЕЙСТВО С ДВЕ ДЕЦА И БЕЗ ПОЗНАТИ В КАНАДА?!

Мнение от Ванката »

... Да, младо семейство с две деца и без познати... как мислите вие, които вече живеете и познавате страната, дали е добра идея... Ние сме на по 28 години и имаме 2 деца-едното на 2г, а другото на 5 месеца. Английският ни е добър, но с френския и двамата сме скарани. Отдавна го обмисляме. С ясно съзнание за това сме, че в чуждата държава не ни очаква никой, че няма да е лесно. За хората, които от по-отдавна не са били в България мога да кажа само няколко от нещата, които нас ни отчайват много. Разбирам се с работодател да ми плаща 1500лв месечна заплата, оказва се обаче че в края на месеца, не може да ме осигурява на толкова, а на 500лв и заплатата няма всъщност да е 1500лв, а 1000лв, а те за нашето семейство не са достатъчни, храната поскъпна много, наемите, всичко... Ние сме завършили маркетинг-аз и жена ми-право... Споделихме с тъщата(живее в Италия), че искаме да подадем документи за Канада, а тя казва, че животът в чужбина е много труден и само ще си объкаме живота и децата... Аз вече много фирми съм сменил и на по две места съм работил, жена ми е по майчинство сега и много сериозно обмисляме тази важна стъпка и това е... за съвет питаме, как мислите дали е добра идея това-младо семейсво с две деца в Канада?
Аватар
thunderbolt
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 02, 2008 5:44 am

......

Мнение от thunderbolt »

Несъмнено ще е трудно.Но поне се вижда светлина в края на тунела докато тук....все едно си с тумни очила и се опитваш да запали6 лампата през ноща.

Ние също сме се запътили на там както и всички останали тук.
Това решение е наистина важно и трудно но трябва да си го вземете вие.

Замислете се след като обърнете внимание на живота тук и на перспективата за развитие,защо тази ваша тъща е там а не тук след като е трудно и няма смисъл ????!!!!!!!
Няма такова нещо като лесно нещо или безплатен обят.....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Адаш, всичко зависи от вас. Това, че сте млади може да бъде предимство.
Въпросите, които би следвало да си зададеш е не от какво бягаш, акум каво се стремиш, знаеш ли поне приблизително как да го постигнеш. Това че евентуално ще дойдете тук само по себе си няма да ви реши проблемите, а ще изникнат доста други.
Решението си е ваше. Ако имаш конкретни въпроси - чети, питай, разпитвай.
Това което пишеш че те мотът с паите, че жена ти гледа деца и не работи не е сериозно основание да искате да дойдете в Canada. Помисли какво евентуално ти би могъл да правиш. Ако не сте в Quebec (а френския не ви е силата) жена ти ще трябва да седи още поне 10 години в къщи заади децата и юридическото и образование няма да и помогне много да си намери работа тук.
Та отговори си на въпросите - къде искаш да идеш, защо, какво искаш и приблизително как ще го постигнеш.

Успех!
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Ако кандидатствате с английски по федералната докато дойдете децата вече няма да са толкова малки. :lol:
Let it go...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Тук рядко разчита на накой да му помага. Всеки се оправя сам и върви напред. Хубаво е като дойде времето да има при кой да отседнете за няколко дена, докато си изберете квартира, но и това не е фатално.

Колкото по-малко разчиташ на българи, полкова по-малко разочарованя ще преживееш.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Мисля че е супер идея.
На тъща ти прати много поздрави от мене.
Аз лично считам че живота в чужбина е много по лесен от този в България (се пак, зависи от чужбината де).

Чао и успех :-)
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от emimilanova »

Младо семейство с две малки деца - какво по-добро от това?! :D
За децата адаптацията ще бъде безболезнена, а и вие сте млади - живота е пред вас!
Успех! :thumbsup:
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: МЛАДО СЕМЕЙСТВО С ДВЕ ДЕЦА И БЕЗ ПОЗНАТИ В КАНАДА?!

Мнение от 7George »

Чудесна идея! Само че вие трябва да си го решите, да сте мотивирани. Да знаете какъв живот ще търсите. Проучете нравите в Канада - дали ще ви допаднат. Да си изгубите старите приятели и да си намерите нови тук. Свиквайте сами да се справяте с проблемите, това е начина тука. Черпете инфо от официални източници, не от форумни изказвания. Отлична е и идеята да дойдете като семейдтво с деца. Семействата се справят по-лесно в Канада, а децата сплотяват семейството. За трудностите не се съмнявайте - ще ги има доста. Има и начини да се справите в началото и без познати дето да ви посрещнат. Тъщата няма да живее тука, затова не я слушайте, но след първото гостуване може и друго да мисли.
Успех!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Ако се колебаеш- да идваш или не- По-добре не идвай!
Ако не си убеден - ще страдаш.....
Практиката показва ,че има значителен брой сънародници "имигрирали" обратно в БГ. :roll:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Абсолютно съм съгласен с мението на army.
И не съм съгласен с мението на 7George като казва да черпите инфо от официални източници тъй като те са най големите лъжци.
За разлика от тях, форумците нямат облага ако те излъжат ...
Тва е нещо като да попиташ българското правителство дали може да се живее нормално в България, кво мислиш че щи отговорят ???
Аиде успехи :D :D :D
chuinard

Мнение от chuinard »

Че ако няма разлика между Българското правителсво и Канацкото, чий ще го дирят тук...ако толко им е за сняг, могат и на Боровец да ходят :D
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Разлика разбира се има, освен в насоката за кото говоря, ти да си видял някое правителство да каже че лошо управлява (което би дало като последствие да е лошо в държавата на въпросното правителство) ???
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Та пак относно "официалните източници".
Няма да забравя като чаках виза за Канада и тогава нямаше форуми като тия (нямаше даже интернет) та единствения ми източник за Канада и живота там бяха "официалните източници".
Та въпросните източници разбира се само добри неща ми казаха.
Като например че Канада е демократична държава и в нея не съществува дискриминация базирана на цвят, пол, религия и т.н. което не беше и се още не е вярно.
Та не знам ...
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Marginal39 написа: И не съм съгласен с мението на 7George като казва да черпите инфо от официални източници тъй като те са най големите лъжци.

Аиде успехи :D :D :D
Исках да кажа, че във форума колкото хора, толкова и мнения, някои противоположни. Е, става за ориентиране. А за процедурата е най-добре да ползвате офиц. канадски източници. Но никой по-добре от вас не знае, дали да идвате в Канада. Щото се оказа че има доста излъгани камилчета от БГ имигрантите. Едни са се върнали (засега), други си страдат тук. :?

Например това за заплатата и осигуровките тук няма да ви се случи, ако не работите на черно може би. За мене това е важно и му се кефя, а другите различия мога да ги преживея без проблеми. Имаше някъде из форума един тест за кандидат-емигранти - да се самооцените донякъде...
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?t=29685 - за щатите е, ама важи до голяма степен.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва относно процедурата е вярно, сички които познавам да са следвали друга процедура освен офиц. канадски източници, са яли яко дърво.
А относно мненията, мисля че е по добре да чуят повече такива и да си направят средно аритметично.
Публикувай отговор