Сателитна телевизия...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Сателитна телевизия...

Мнение от Lub0 »

Я някой да ми обясни с думи прости...

Значи целта е следнтата да се гледа диш и бев нормален и хай дефинишън на 5 телевизора...

Въпросите са следните коя сателитна чинния с колко лмби-та или ще трябват 2 чинии или повече?

Кабелите от чинията или чинииите могат ли да се свържат със суич и в кащата да влиза само един кабел?

После този кабел да се закара до друг суич и от там да се използва вечве съществуващото окабеляване за да стигне сигнала до ресивърите в стаите?

Какви трябва да бъдат суичовете? Има ли някакво изискаване за самите кабели и как може да се замери дали те отговарят?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

аз съм малко лаик в тея работи, но това което си спомням за аналоговата сат тв, кабела от чинията до ресийвъра трябва да е максимално къс, за да се избегне затихването. В тая връзка тези суичове ще утежнят положението много, освен ако нямат усилватели. (които са мн скъпи)
Значи колкото по-високочестотен е сигнала, толкова по-трудно се запазва. Конвертора при чинията го конвертира от над 10гигахеца, до 1-2 (не помня точно)
И така стига до ресийвъра. А след ресийвъра вече е с ниска честота и може и да е по-дълъг.
Би трябвало при цифровата сат тв принципите да са сходни.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Тази чиния би трябвало да става с 4 лмбита:

Диш локация 110 119 Бев 91 82

http://elitesat.ca/catalog/product_info ... cts_id=161
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

това няма ли да помогне за сигнала?

http://elitesat.ca/catalog/product_info ... cts_id=201

А това няма ли да стане за първият суич дето 4те лмбита се свързват:

http://elitesat.ca/catalog/product_info ... cts_id=182

Сега остава после другият суия или там както се казва дето че раздели сигнала към петте ресивъра...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Още въпроси, какъв е този кабел RG6 - само за ХД ли има значение или и за старите рисивъри? Ако ще трябва да ползвам само такъв, това значили, че кабелите които имам по стаите ще трябва да се сменят, защото почти сигурно не са такива...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Ще яакаме бп_де да се включи от европа, че май само на него са му ясни тези неща...

Иначе като гледам друг вариянт е този, обаче 8 кабела трябва да влезнат в къщата:

http://www.kusat.com/catalog/product_in ... cts_id=695
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

То може от 4 те лмбта първоначално да си тръгват 4 кабела - от всеки по един.
В тоя случай не ти трябва деление. То това е и целта.
А тоя усилвател не знам колко ще усилва. Изглежда ми менте.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Аз тъкмо установих, че ресивъра който купих чисто нов преди една година е морално остарял и никой не прави вече bin-ове за него :? Значи предстои ново изваждане. Ще трябва да се спра на по-актуален, та да изкара поне 2 години. Ако е възможно де...

Колкото до кабелите, мисля, че е точно обратното. От чинията до ресивъра (или суича) може да се дръпне доста дълъг кабел, ако е качествен. Не случайно коаксиалните кабели на кабелните оператори са дълги цели километри. Към един ресивър можеш да вържеш 100 телевизора, но ще предават един и същи канал. След суича можеш да вържеш няколко ресивъра и пей сърце.
Композитните кабели (чинчове, RCA, BNC) Имат мизерен лимит на дължина. Над 3 метра цените на качествените кабели стават безумни и малко фирми ги правят.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

по кабелите на кабелните оператори минава нискочестотен сигнал, което е нещо съвсем различно.
Горе долу такъв е сигнала СЛЕД ресийвъра, но не и преди него.
Сателитния сигнал, който идва директно от конвертора на чинията затихва кошмарно бързо. Там едно, че трябва кабела да е много добър, и второ - всеки метър е важен.

Това е и единствената причина, оная сателитка горе да е с 5 конвертора, накачени.
Защото е безумие да се дели такъв сигнал. От него нищо няма да остане.
Затова и всеки конвертор си хваща отделно сигнала и си го изкарва в негов си кабел.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

Любо

първо RG6 реално е наи обикновен коаксиален кабел с диаметър 6мм
ни6то повече.
Като избираш кабел гледай да е 75ома, да пише ХАЙ КУОЛИТИ (не че това не може всеки китаец да го надпише ама както и да е) и най-важното е жилото да е МЕДНО а не помеднено покритие както е при ментетата !!!
Има много помеднени боклуци при които наистина затихването е ненормално. Можеш да провериш като изчегърташ малко жилото с ножче - веднага ще си проличи ако е само с покритие.
За усилвателите - зависи какъв е усилвателя и колко децибела усилва
По принцип за кабел до 40метра при добра настройка не ти трябват усилватели.
Имаи предвид че усилвателите могат да помогнат за удължаване на трасето ДО 100м. Има случаи и с по 120-130 метра ама е егати филма да закрепиш сигнала.
Пак за усилвателите - има такива които усилват с 10,15 или 20 дБ
трябва да знаеш ТОЧНО колко затихване имаш за да избереш подходящия защото усилвателите усилват сигнала но за сметка на БЕР-а или по-просто казано Куолитито на сигнала и ако усилвателя ти преусилва повече отколкото е нужно пиковете на сигнала отиват на майната си и качеството рязко спада.
За съжаление това почти няма начин да го установиш без уред които струва една торба пари.
Ако слагаш усилвател добре е да е възможно най-близко до антената (не при ресивъра или суича)
За ЛНБитата - кажи какво точно искаш да гледаш за да ти кажа каква е врътката . Искаш да гледаш един спътник но независимо на Н на брой телевизори?
Ако е така може и да избегнеш суича които също от своя страна в зависимост от качеството дава затихване а и не на последно място струва доста пари !
По принцип ако такава ти е идеята има КУАД и КУАТРО конвертори (ЛНБита) които са точно за такава цел - едно ЛНБ гледа един спътник но от него излизат (например) 4 кабела - всеки от които си отива към телевизора.
Ако искаш да ползваш изградената ти кабелна мрежа в къщата обаче
трябва да намериш кутия от която ВСИЧКИ кабели да тръгват вече по стаите. Демек окабеляването трябва да е тип "звезда"
Има и друго нещо че ако имаш каквито и да разклонения на кабелите в стените това може да се окаже сериозен проблем защото сплитерите които слагат кабелните оператори са нискочестотни и в случая с цифровата се явяват филтър на сигнала и всичко отива по дяволите
Не знам дали съм ти помогнал
но пиши по-конкретно каква система искаш да направиш и ще ти метна малко линкове за да видиш за какво иде реч

Хайде успех :) :beer: :beer: :beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мерси Аментал, ето така си предстажйам нещата примерно*:

LNB1 119 \ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . / receiver 1 HD
LNB2 110 \ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . / receiver 2
. . . . . . . . [switch1]-- (cable to the house)--[switch2]-- receiver 3
LNB3 91 /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\ receiver 4 HD
LNB4 82 /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . \ receiver 5

*ТОЧКИТЕ НЕ УЧАСТВАТ В КАРТИНКАТА ИЗПОЛЗВАМ ГИ САМО ЗА ПЪЛНЕЖ ВМЕСТО ШПАЦИИ
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Любо -включвам се но от Канада - за тебе винаги ...
Та 2 вариянта
а-ако намалиш броя на ресиваритена 4 ще минеш по евтино.
б-с 5 броя ще е по скъпо и то доста

сега поред- антена - може и с 2 антени по 2 ЛНБ или с 1 за 4 те спътника. Тука в съри намерих 1 магазин продава такава антена-а аз в немско монтирах таква -мах 5 лнб могат да се монтират на нея и бачка.
ЛНБ -обаче ще ти трябват ЛНБ с вграден ключ -но сега кат се замисля се сещам че тука не сам виждал такива -наи много с 2 съм виждал номоже и да има
слагаш 4 ЛНБ с 4 независими изхода и 4 Дисек ключа 4към 1 и така 4 ресивера гледат 4 спътника независимо 1 от друг.
вар. б - ЛНб са само с 2 изхода -на1 излиза всичко дет е на ляво въртяща поляризация а на другия всичко от дясна.
4 такива ЛНБ отиват в Активен свич-тои даже си има собствено захранване и вече зависиколко изхода има свича -толкова ресивера може да закачиш.но такав свич е поне 200долара.
ето ти малко линкове -на магазина тука при нав с Ван ама и при тебе в Монта трябва да има такива шопове.
относно кабела- тука пв Канадата РГ6 се води за сат бил с по малко затихване -ама сам ходил в 2 магазина и няма никаква спецификация за кабела-никакав док -продавеца вика -бе за сат е ... :) .Гледаи все пак да намери кабел които да е с централно изцяло медно жило-преди 2 г намерих но сега ненамирам-продават ми все с жило от метал което е помендено -но тва е дървения за мене-знам за скин ефекта и т.н но си е дърво и тва е .

Антена - Е85 -даже в немско се продава със същото име.
http://www.incrediblefta.com/products/3/

Свичове
http://www.incrediblefta.com/products/4/
нали виждаш каква е разликата между дисек и мултисвич (дето ще ти трябва в вариянт с над 4 ресивера)

ето ти 1 саит с описание на всякакви вариянти- та даже и на БГ има - ама ти си умно момче -и без Бг ще разбереш
http://www.satlex.de/en/technology.html
:)

деистваи и кажи ако има въпроси.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мерси много bp_de!

Примерите са иделани, но като гледам тука няма ЛНБ-та с 4 изхода...

Та да сумирам тука, значи имам 2 вариянта за антени и двата са за антена с 5 ЛНБ-та, но ЛНБ-тата са двйни:

http://www.incrediblefta.com/item/20/

или тази е подобна

http://elitesat.ca/catalog/product_info ... cts_id=161

Сега ако моеже да ми обясниш точка б малко по-подробно за лявата и дясната поляризация, за да разбера колко кабела опъвам до активният суич на който закачам кабелите идващи от различните стаи...

И после суича за 5 рисивъра и 4 сателита е този:

http://www.incrediblefta.com/item/80/

:beer:
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Таз тава -на елитесат не я знам -не ми е била в ръцете така че нищо не мога да кажа.Но другата Е85 -даже съм монтирал такава -даже в немско в магазина името и е същото -Е85 и изглежда точно като на снимката ,държачите за ЛНБ са същите и т.н
ти си решаваи -какво да ти кажа друго.

по точка б
ЛНБ които са за мулти свич са с 2 изхода -физикално имат 2 конекторчета-на 1 е всичко което е на лявовъртяща поляризация а на другото дясновъртяща(тука в америката ползват въртяща поляризация-в европата хоризонтална и вертикална -ама все тая -управлението е едно и сащо-подава се 13 волта за едната и 18 за другата и така ЛНБ сменя поляризация)
наизхода на ЛНБ обикновено е написано - L на единия и R на другия.
На входа на свича има написани също какви са входовете -в твоя случаи трябва да са
1L 1R 2L 2R 3L 3R и така нататка за всеки спътник.

И като вържеш приемниците на изхода на свича -избирането на кои спътник да се подаде на съответния приемник става с DiSEqC команда - настроика в приемника-задаваш на спътник1-DiSEqC А,спътник 2-DiSEqC В и т.н.

Изясни ли се или...

P.S -намерих ти 2 шопa за сат джаджи в Монтреал
http://www.kusat.com/go.php?path=/help/contact.php
http://www.vi-tesse.com/shop/about.asp
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

bp_de, разбрах :) Мерси много за обясненията! :beer:
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор