Поздрави от Отава!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Поздрави от Отава!

Мнение от smotan »

Здравейте,
Хмбе, много красива тази Канада! То една зеленина се ширнала докъдето ти поглед стига.
Изсипах се тук преди няколко дни и засега съм един турист, щото то се пада и уикенд и не може да се върши кой знае каква работа. Ама дотук, добре, нищо сложно по пристигането, само дето всеки ме пита в коя чанта е храната...
Тук следва да изкажа и сърдечни благодарности на хората, които ме прибраха и съставиха туристическата ми програма за моите първи дни в обетованата земя ;) Те си знаят кои са! Даже, не стига, че ми търпят всичките простотии, ами и ми сервират мелба, докато си пиша постингите :) Пожелавам, всекиму този късмет!
Сега само трябва да видя къде да си сменя китайските пари, че досега така и не остана време, и да почвам да ги харча.
Английският, който говорят тук, ми се стори доста културен. А от френския разбирам всяка осемнайста дума...хахаха...не е много, ама и то това език ли е!
Ами това е засега, то не е много, ама действайте, ще стане!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Добре дошъл. Леко с мелбите!
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Всъщност точно френският е ЕЗИКЪТ, английският всъщност е развален френски. Прочети малко история как е възникнал. Друг е въпросът доколко френският в Квебек е френски, а английският в останалите провинции е английски :) Успех на канадска земя :wink:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Хааа, изобщо никаква история няма да чета...не ми стига другата :) Английският чудесно ме устройва последните 18 години!
Благодаря за пожеланията, много сте мили :)
:beer:
annie77
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 1:37 pm
Местоположение: София

Мнение от annie77 »

Много успехи и от мен smotan (btw тоя ник е жесток!) Пиши ти и другите, които току що се изтръсквате там, как е..защото аз вчера си получих паспорта с визата, погледах я умно няколко секунди и си викам "а, сега де"...
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Добре дошъл :wave:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

А добре дошал!
Радвам се че ти харесва градчето ни.
А за юаните не се притесняваи - обади ми се утре след 10 на 613 521 1350 и ще уредим работата
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Добре дошла, и от мене!
Така де, няма да работим от първия ден... 8) Вземи си една отпуска първо, щото после много не дават.
Значи викаш - зелено. При нас доста пожълтяха листата.
Английският, който говорят тук, ми се стори доста културен. А от френския разбирам всяка осемнайста дума...хахаха...не е много, ама и то това език ли е!
Това е от шума на реката, като минеш в Квебешко, ще се чува сигур по-добре... :D И внимавай с транзакциите с тугрици/юани... на малки порции, да не вдигнеш курса на Луни-то най-неочаквано... :lol:
kralimarko

Мнение от kralimarko »

Добре дошли, и от мене! и нема да се пуашите ,,сичко че се нареди ..и ние че одиме у Отава 2009 у крайо на годината
PR

Мнение от PR »

Най хубавото на Отава са кебекарите дето продават пресни кебекарски краставици и домати на пазара до парламента. :wink:
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

А ве ти със седемте мнения, все такива съществени ли ги ръсиш ве! Тва е мноо важна инфо! Утре ще ида да видя къде са тези краставици, да сложа 2-3 буркана за туршия да се праят. То аз и буркани нямам де, от онези трилитровите... :) Майтап! Днес вече си пазарих от органик фуд магазина, като порядъчните канадци!
На всички благодаря за сърдечните думи и пожелания и мноо поздрави :)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Ako мина навалицата разреши ми и аз да те поздравя на Кандска земя и спецялно на Отавска такава! Отава е отличен град, които в този форум е известен, като предградие на Хъл, където работи Хълмен. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Мерси трол! Ще я видим колко струва като град...бива в общи линии, ама имат и блокове като на заводски строежи ;) Ама кво ми пука, изобщо какво имат и какво нямат...

Аз да попитам: В Отава някой от вас тренира ли Айкидо? Има ли свестни зали или гледат като в щатите само да ти вземат парите?
frankofon
Мнения: 135
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 2:06 pm
Местоположение: България

Re: Поздрави от Отава!

Мнение от frankofon »

smotan написа:А от френския разбирам всяка осемнайста дума...
Извинявам се за въпроса, но наистина ли е толкова трудно разбираем диалектът там?
Ако не е тайна, на какво ниво беше френския преди интервюто /реално/?
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Не, не е труден. Ама мен ме мързи и не си давам зор. Разбира им се като се заслушаш. На мен интервюто ми беше някъде преди година и аз от огава забравих и малкото, което знаех. Какво ми е било нивото...знам ли, писаха ме франкофон. Да речем Панорама 2 минах и други разни от сорта...С езиците важна е практиката, а аз бях в Китай и нямаше такава ... (поне не на френски;).
Според мен е по-добре друг да ти определя нивото, защото сам си мислиш, че нищо не знаеш, ама като те чуе някой канадец, той те сравнява с всякакви оръфлеци, дошли от къде ли не...
Ако не знаеш английски, добре е да се гони едно разговорно ниво френски. Да речем да можеш елементарни неща да попиташ и да си поискаш...и да работиш нещо. Свиква се с акцента им с времето.
Успех!
Публикувай отговор