екология

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

екология

Мнение от stanislav mihailov »

интересувам се има ли реялизирани еколози в канада.
понеже това ми е образованието,и да ли е търсена като професия.
благодаря
Последно промяна от stanislav mihailov на Чет Апр 23, 2009 9:15 am, променено общо 2 пъти.
zdraveite:-)
didi_didi
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 8:11 am

Срещат се обяви май

Мнение от didi_didi »

И аз съм със същата специалност, разглеждала съм сайта jobbank.gc.ca и там се срещат обяви, но реализирани еколози не съм срещала по форумите.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Re: Срещат се обяви май

Мнение от ronni »

eco.ca
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

стаж по-екология

Мнение от stanislav mihailov »

здравейте,
по4нах си стажа по-екология, и сега ще трябва да 4акам година за да подам документите понеже тези от виена да видят,4е съм ба4кал по-специялноста си.ще трябва да повиша и френският както те казаха поне на 8-8 или над това.
като гледам държавния класификатор няма то4но дифиниция за нея. не фигорират в класификатора а от др страна има специялности дето се излъ4ват от унисерситети дето въобще ги няма в класификатора.
както СУ,,еко химия" и така завършват с такава специялност или ТУ-Варна ,,Екология и техника за опазване на морето и околната среда"
специялно ми стана интересно за еко химия и реших да се допитам до мин на образованието както и до университети в Квебек
оказа се 4е за парви път 4уват такова направление в екологията.
въпроса ми беше дали биха дали то4ки за нея,неуспяха да ми отговорят.(нямали такива специялности.)
водят ме като Агро еколог а имам обща екология ще ми се счита ли като стаж по-специялноста при положение,4е такива специялисти излизат само от аграрния университет.
Последно промяна от stanislav mihailov на Чет Апр 23, 2009 9:20 am, променено общо 1 път.
zdraveite:-)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

stanislav mihailov написа:...специялно ми стана интересно за еко химия и реших да се допитам до мин на образованието както и до университети в Квебек
оказа се 4е за парви път 4уват такова направление в екологията.
въпроса ми беше дали биха дали то4ки за нея,неуспяха да ми отговорят.(нямали такива специялности.)
водят ме като Агро еколог а имам обща екология ще ми се с4итали като стаж по-специялноста при положение,4е такива специялисти излизат само от аграрния университет...
Откажи се от всички опити да сравняваш имената на професиите в България и Канада. Има драстични разлики и няма да стигнеш до никъде по тоя път. Разгледай в NOC описанията на професиите от списъка с 38-те и виж дали нещо съответства на това в което ти имаш опит.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

hadministratora написа:
stanislav mihailov написа:...специялно ми стана интересно за еко химия и реших да се допитам до мин на образованието както и до университети в Квебек
оказа се 4е за парви път 4уват такова направление в екологията.
въпроса ми беше дали биха дали то4ки за нея,неуспяха да ми отговорят.(нямали такива специялности.)
водят ме като Агро еколог а имам обща екология ще ми се с4итали като стаж по-специялноста при положение,4е такива специялисти излизат само от аграрния университет...
Откажи се от всички опити да сравняваш имената на професиите в България и Канада. Има драстични разлики и няма да стигнеш до никъде по тоя път. Разгледай в NOC описанията на професиите от списъка с 38-те и виж дали нещо съответства на това в което ти имаш опит.
И обезателно поговори с преводача на документите как да впише специалността ...
Бъди последователен. Въз всички документи изпозвай едно и също име.
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Какво ли е нивото на образованието в БГ след като не можеш да пишеш на български език. Аз видях поне около 20 стряскащи правописни грешки . И след това обясняваме на канадците , че ние сме образовани европейци а те тъпаци.......... .
Поне се научи да пишеш и тогава искай да ти признаят европейското образование.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ivailo K написа:Какво ли е нивото на образованието в БГ след като не можеш да пишеш на български език. Аз видях поне около 20 стряскащи правописни грешки . И след това обясняваме на канадците , че ние сме образовани европейци а те тъпаци.......... .
Поне се научи да пишеш и тогава искай да ти признаят европейското образование.
този е загубен напАлно за писането - даже е завършил виШе убразувание :(

а ти верно ли ги светкаш канадците, че те са тъпи неграмотници, а ние европейски висшисти :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Не смея даже да си помисля да ги светкам за такива неща , ама със сигурност знам , че живеят добре и се тревожат за много малко неща . А ние с десетките образования от БГ дето куцо и сакато иска приравняване и директорски стол още от първия работен ден , все сме готови съвети да даваме .
Един приятел ми обясни в началото още , че тук директори си имат и целта на процедурата е да наберат работници . Оказа се много прав .
Ама като гледам колко народ идва за директори и после мрънкат и плюят по форума..........направо се чудя дали не сме нация от хора с извънземни способности .
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Здравейте

Мнение от stanislav mihailov »

доста сте груби в изказванията!!!
допускам грешки при писане понеже пиша на фонетика и нямам време да редактирам.понеже на бг не пиша, само на латински.
милсля,4е въпроса ми беше доста на място.
в бг има специялности дето ги няма в кодекса на професиите.
и практи4ески стажа се води,,фълшиф".
и въобще няма как да те водят по-специялноста която е завършена.
това явно е прекалено сложно да го разберете.и за това попитах как ще се гледа специялност която не фигорира в кодекса на професии.
все пак благодаря,4е бяхте бързи в отговорите си.
zdraveite:-)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

като намериш във фонетичната азбука граматиката може да откриеш, че и в Канада фигурира екологията като професия :roll:

Направо не знам какво да си мисля за хората в България: откак съм имигрантка, почти всички от България имат проблеми с писането на кирилица, а тези в Канада нямат никакви проблеми ... Днес даже получих имейл от канадска англофонка, която използвала някаква интернет преводаческа програма и с огромно удоволствие си прочетох служебния имейл на чист български 8) :lol: Да ви имам и проблемите на българите в България с кирилицата!
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

здравейте

Мнение от stanislav mihailov »

запознат сам с нещата.
но при нас екологията и слагат имена дето никаде в европа няма.
от един раздел правят една специялност.
замислих се заради ,,еко-химията"която я има като спец. в софиският.
това е само дял,неможе да бъде специялност.
стана ми интересно дали това би донесло то4ки.
zdraveite:-)
stanislav mihailov
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 12, 2008 9:12 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Здравейте

Мнение от stanislav mihailov »

дали ще ми позволят да интерпретирам екологията си като специялност
,,еко-химия"
това беше смисала на въпроса ми,щом има толкова направления в нея в БГ.
Последно промяна от stanislav mihailov на Съб Апр 18, 2009 8:09 am, променено общо 1 път.
zdraveite:-)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Никой не ти забранява или разрешава каквото и да е относно интерпретациите на каквито и да е данни от твоята кандидатура. Можеш да интерпретираш специалността си и като "еко-биохимия" ако щеш. Хората просто сравняват данните за ученото и работеното от теб тук и изискванията за учене и практикуване там, и искат необходимата им информация до тогава, докато могат със сигурност да определят на какво по техните изисквания и критерии отговаря предоставеното от теб. И решават съвпадат ли и сходни ли са нещата или не. Във всички случаи не само названието на специалността е основа за вземането на такова едно решение.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Yemo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:10 pm

Мнение от Yemo »

Отскоро БАН осъвремени правилата за правопис и правоговор. Кодовото име на този академичен проект е НОВГОВОПИС. Та, в момента БГ-то е като Tower of Babel, а Университето в Софето "захранва" с квалифицирани дуварджии (демекь масони) този грандиозен езиков строеж. Сверете си часовника скъпи ми емигрета, че да не звучим като Наший ЦарЬ Булгарский след годинка-две.

на вапроса
милсля по-специялноста дето специялно си дифиниръл не фигорира никаде и ко ще и спец ил мин парви по-екология... неможе! щот смисал има дето то4ки носи само специялност най-екология.

Успех!
Последно промяна от Yemo на Съб Апр 18, 2009 4:33 pm, променено общо 1 път.
Всички сме в канавката, но някои от нас гледат към звездите. [ Оскар Уайлд ]
Публикувай отговор