Може ли съвет ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Може ли съвет ?

Мнение от yassen28 »

Здравейте ,
може би ще се получи малко дълго писание , но съм пред дилема , Има реален шанс веднага след Нова годена да съм във Ванкувър , защо так , как и къде мисля , че е друга тема :):)
По същество - на 30 год. съм , жена ми също , имаме дете на 1 година . Английски знаем - 1 година САЩ , 1 година Англия и Езикова гимназия .Наясно съм , че първата година поне, ще трябва да работя примерно 60 часа някаква мижава работа за 11 - 12 CAD, за да издържам семейството , а жена ми да гледа детето . Пари в нас ще имаме достатъчно в случай на нужда . Възниква обаче въпроса за след това . Аз лично виждам пред себе си 2 варианта :
1. Записвам някакъв колеж, магистратура, нещо си - след 2 - 3 години вече си намирам нормална работа . Реално ли е това ?
2. Имам някакви познания по C# - определено не на 5 курсник завършил СУ и IT гений, а и съм работил малко, само freelance и само в България това . Да наблегна на това ?
3. Може би да се захвана с нещо друго - умения имам /Висшето ми от България няма да помогне - хуманитарни науки, пък и аз тне искам да се занимавам/ . Въпросът е какво , как , за колко време мога да стигна някакъв стандарт.
А да работата не ме плаши , схватлив съм, дори в САЩ и Англия успях да се издигна макар и само 6-7 месеца след пристигането ми там.
Та дайте съвет какво да правя .
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Ти ми напомни Джон Бон Джоуви:

"Това е моя живот
сега или никога
няма да живея вечно
искам да живея докато съм жив..."

Това добър съвет ли е?
ПП наблягам на "това е МОЯ живот"! Т.е. твоя 8) :beer:
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

:):)

Мнение от yassen28 »

Мерси за отговора .
Въпросът беше по скоро базиран на очакването за отговор от Вашето виждане към живота в Канада, кое би било най - умно. А иначе крайното решение е мое :):)
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

ясен виж си личните :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Преди да умуваме и да правим сметки без кръчмар аз не разбрах дали след незнам коя си дата след която ще бъдеш във Ван дали ще бъдеш законно там и с какъв статут ( такива има различни ) но има значение за учене, работа. престой евентуално студентски заем.
Има реален шанс веднага след Нова годена да съм във Ванкувър , защо так , как и къде мисля , че е друга тема
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

Минахме медицинските , ако нима проблем ...
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Правилно мислиш.
След като знаеш езика, не си мързелив, а и не ти е първа емиграция би трябвало да се справиш бързо.
Ученето е много добро решение.
Лесно няма.
Сиренето е безплатно само в капана.
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Мнение от smotan »

Щом си схватлив, няма начин да не се справиш! Още повече и с английска гимназия...няма начин да няма начин!
Поздрави :)
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Мнение от Kirilius »

В каква професия смяташ да се развиваш? Ако имаш идея какво искаш да работиш и можеш да докажеш някакъв стаж/знания в областта, може и да не се налага да работиш "примерно 60 часа някаква мижава работа за 11 - 12 CAD". Може и да се наложи де, зависи какви са условията при избраната от теб професия.
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Съпругата ти така и така ще гледа детето, тя може да ти помага като гледа няколко деца допълнително. Зависимост от квартала на дете може да взима от $700 до $1000. По закон ако не е лицензирана може а гледа до две деца. Но масово виждам майки взимат афтър скуул кеар по няколко деца.

Да блъскаш за $11 не си струва и трябва да ти е временно решение. ИТ C# би започнал от $25 на час, така че се замисли не си ли струва да наблегнеш на нещо професионално. Изобщо трябва сам да си отговориш какъв искаш да бъдеш.

Успех
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

lz2arn написа:Ти ми напомни Джон Бон Джоуви:

"Това е моя живот
сега или никога
няма да живея вечно
искам да живея докато съм жив..."

Това добър съвет ли е?
ПП наблягам на "това е МОЯ живот"! Т.е. твоя 8) :beer:
А също така и цитата от подписа ми...

Брях, двама фенове на Бон Джоуви

А по темата - Ц# много хубаво. По принцип с .Нет могат добри пари да се изкарват (това в Монтреал, във Ванкувър не мога да кажа). Но зависи колко знаеш и какво можеш. Не казваш каква ти е професията, но ако е ИТ - страшно няма, досега никой не е останал гладен.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
yassen28
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Окт 16, 2007 4:14 pm

Мнение от yassen28 »

Това е основния въпрос , никога не съм работил нещо официално свързано с .NET . Помагал съм на мои приятели, работещи на freelance, но самият аз съм далеч от тях . Все пак мисля ,че за 3-4 месеца ще постигна ниво , достатъчно да ме вземат в БГ фирма . Проблемът е , още веднъж подчертавам, че никога не съм работил официално нещо такова . А относно знанията, еми трудно ми е да преценя, може би на ниво 3 курс ТУ ? Иначе , аз и затова си мислех да запиша нещо за 1-2 години , да взема местен докумен , а през това време да работя нещо по така ... Но пък ще стана на 32 :(
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

yassen28 - не се занимаваи с глупости -ти да не мислиш че кои знае какво ще научиш в тамошното училище...
от тука дао нова година си налегни парцалите и копаи по тва дет го знаеш...каквото научиш научиш-със сигурност ще го докараш поне на ниво завършил колеж.
В бг си правиш 1 менте диплома- компютарни технологии или нещо от сорта - -тва е само за да я покажеш ако случаино ти я искат някаде.
И после търсиш работа. Кажи речи ти гарантирам че ще намериш нещо-софтуериста е новия пролетариат на 21 век -така че там не искат нито да си член на ТКЗС абе релативно лесно е -трябва някои да опъва каиша -въпроса е да МОЖЕШ нещо кат ти дадат задача.
За твое успокоени- аз съм обиколил полвината свят дет се вика и съм работил с какви ли не -да не мислиш че кат е завършил на запад и са все свясни ....аха дрън брън - повечето е пълнеж даже са под средна работа а наи голямото ми учудване е че даже има хора дет се вика на 2 магарета 1 бала слама не могат да разделят ако че са завиршили я в Англия, я в Франсето или даже и в немско.

Така че пробваи се да прескочиш фазата миене на чинии още повече че си наред с езика.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

yassen28 написа:Това е основния въпрос , никога не съм работил нещо официално свързано с .NET . Помагал съм на мои приятели, работещи на freelance, но самият аз съм далеч от тях . Все пак мисля ,че за 3-4 месеца ще постигна ниво , достатъчно да ме вземат в БГ фирма . Проблемът е , още веднъж подчертавам, че никога не съм работил официално нещо такова . А относно знанията, еми трудно ми е да преценя, може би на ниво 3 курс ТУ ? Иначе , аз и затова си мислех да запиша нещо за 1-2 години , да взема местен докумен , а през това време да работя нещо по така ... Но пък ще стана на 32 :(
И пак не каза каква ти е професията!

Ако искаш да се занимаваш с компютърни технологии, в Монтреал може да се запише курс в Конкордия. Много от моите колеги са с бак от там. За Ванкувър нямам никаква идея къде какво може да се учи.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

yassen28 написа:Това е основния въпрос , никога не съм работил нещо официално свързано с .NET . Помагал съм на мои приятели, работещи на freelance, но самият аз съм далеч от тях . Все пак мисля ,че за 3-4 месеца ще постигна ниво , достатъчно да ме вземат в БГ фирма . Проблемът е , още веднъж подчертавам, че никога не съм работил официално нещо такова . А относно знанията, еми трудно ми е да преценя, може би на ниво 3 курс ТУ ? Иначе , аз и затова си мислех да запиша нещо за 1-2 години , да взема местен докумен , а през това време да работя нещо по така ... Но пък ще стана на 32 :(
Във Ванкувър IT безработни с лопата да ги ринеш :shock:
А докумеНа къща не храни :wink:
Публикувай отговор