Университет "Конкордиа"???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Университет "Конкордиа"???

Мнение от MoHTpeal_boy »

Здравейте ,
Приет съм като undergraduated student Bechelor of Science (E.C.P.) - Specialization Biology .Трябва да покрия 30 задължителни кредита годишно и 24 кредита като "Общо Образование" (обаче , не мога да разбера годишно или за целия 4 годишен период на обучение). От една седмица се опитвам да си направя програмата , но изобщо не мога да схвана как става това. Какво означават 3 кредита от дадена дисциплина (колко лекции , колко лаборатории и колко "туториалс" трябва да имам на седмица)? Минах среща с академичен съветник , но това не ми помогна.
Имам включен и Английски език за задължително изучаване , който обаче трае само шест седмици т.е. половината от семестъра. Мога ли след приключването му , на негово място да впиша друг предмет от избраните от мен?
Ще бъда благодарен на всеки един , който внесе някаква яснота във всичко това!
Поздрави:
Даниел
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

3 кредита е средното за курс.
Колко лекции ще имаш е индивидуално,
но най често е 150мин лекции и към 60мин туториалс грубо на седмица.

Това с 6те седмици английски може и да си се заблудил, защото летния семестър е разделен на 2 интензивни половини.
Ако запишеш курса си по английски есента ще ти е 13 седмици.

Също така не е възможно да запишеш нов курс по средата на семестъра. (с изкл на летния, който е на 2 отделни половини)

Тези 24 кредита едва ли са за година в добавка към 30те.
Почти невъзможно е да се изкарват повече от 15кредита на семестър. Удобно е към 12.

бтв, свиквай да се оправяш сам, такава е идеята по принцип. Като ходиш при адвайзор, най-елементарното, което идва на ум, да си напишеш въпросите предварително на лист и да ги зададеш и да получиш отговор.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Ами в Бг не си ли учил? Защото в УНСС беше по същата система, общообравователните бяха за цялото следване, взимай ги когато искаш разни философии, геоикономики, социологии по 2.5 - 3 кредита ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Университет "Конкордиа"???

Мнение от sasho71 »

MoHTpeal_boy написа:Здравейте ,
Приет съм като undergraduated student Bechelor of Science (E.C.P.) - Specialization Biology
ooo, колега, само успехи в таз наука занапред :beer: :beer: :beer:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Благодаря Ви за отговорите ! :lol:
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Регистрацията става онлайн. За мейджър фул тайм (не знам за специализация) като за начало е добре да вземеш по 4 курса на семестър - 3 по специалността и 1 общ. Всеки един от тях е по 3 кредита, т.е. 12 на семестър, 24 на година. Това е минимума за фул тайм. Регистрирането става като влезеш в личния си портал. В графата "Registration". Избираш предметите. Избираш ги по време и час - някои са за есенния семестър, други за зимния. Регистрирай курсове и за двата семестъра, щото после може да не останат места. Съветът ми е преди да започнеш регистрацията добре да прочетеш инструкциите в книжния скеджуъл. Така ще разбереш какво означават символите към всеки курс и ще имаш възможност да си подредиш плана. Като направиш регистрацията, някъде пак в твоя портал, забравих в коя секция точно, ти излиза общ план за дните и часовете на лекциите ти. Накратко, отдели няколко спокойни часа на книжката с курсовете и на личния си портал и ще се ориентираш. Нема страшно. Успех!
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Благодаря отново! :wink:
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Мнение от plamsht »

...
Последно промяна от plamsht на Сря Май 11, 2011 8:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
MoHTpeal_boy
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 12:47 pm
Местоположение: далеч от родината!

Мнение от MoHTpeal_boy »

Благодаря ви от все сърце.Тези съвети бяха много полезни за мен , надявам се да помогнат и на някой друг :) !
Благодаря ви отново!
Двама интелигентни хора, единия, от които е българин, имат много повече общо, отколкото двама българи, единия, от които е интелигентен
Публикувай отговор