Skliuchvane na brak sled interview?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Skliuchvane na brak sled interview?

Мнение от Morgana »

Kakva e procedurata, ako skliucha brak sled interview? Dori i sled zaminavane pyrvia pyt v Quebec.

Ako niakoi poznava podoben sluchaj shte sym mu blagodarna za niakakvo info

Samostoiatelen kandidat sym i do momenta priateliat mi ne figurira nikyde v dokumentite..
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

Мнение от titi »

Мисля, че този въпрос беше разискван по-назад във форума. Пусни на търсене и може да откриеш отговор на въпроса ти.

Успех!!! :lol:
dora
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 2:20 am

Мнение от dora »

Spored men ,trjabva i toi da apochne procedura za emigracia,tai kato ne e zaveden pod nikakav nomer i ne figurira nikade ! Moze mi v tozi sluchai procedurata shte e po-kratka !Taka mislja no ne sam sigurna ! Slozna shema !!!!
Poly, blagodarja ti za podrobnata info,kojatp ni dade v Zana za intervjuto !Nie sme na 14 april-stiskai palci !
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Stiskam palci Dora, nadiavam se vsichko da mine ok.

Kakto bi kazala Jana, uchete poveche!! ;)

temata naistina e malko slojna, no se opitvam da razbera kakva bi bila procedurata, v sluchaj na takova reshenie
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Има си и такава програма..

Мнение от Linko »

Morgana,
Знаеш, че след интервюто получаваш сертификат за селекция от Квебек, въз основа на който (и след няколко проучвания) федералното правителство ти издава виза. По никакъв начин не можеш да включиш от движение, на такъв късен етап, в своята процедура приятеля си. Ако искате да заминете заедно, може да направите следното:
- да сключите брак и да започнете процедурата отново;
- да сключите брак и изпратите до Виена само документите, свързани с промяната на статуквото, което по същество си е същото като горното.
Другият вариант е да сключите брак и след установяването ти в Канада, да започнете от там процедурата "regroupement familial".
Аватар
Morgana
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 4:12 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от Morgana »

Linko,


blagodarna sym ti za vnimanieto i vremeto, koeto otdeliash.

tochno poslednia variant e tozi, koito me interesuva.. da mi kajesh neshto poveche ako znaesh? ili ot kyde da procheta?

10x!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Никакъв проблем..

Мнение от Linko »

Morgana,
Няма защо да ми благодариш, тук сме заради това - да си помагаме взаимно. Ето ти линка, който те интересува: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... etape.htmlАко си по-добре с английския, просто кликни на бутончето "English" в горната-дясна част на страницата на сайта.
Успех!
matea
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:12 am

Мнение от matea »

Един съвет и от мен - сключете брак сега, уведоми ги, и дори това малко да забави твоята процедура, след това заедно ще си вземете визите. Вярвай ми, че това ще е най-бързия вариант!
Когато пред нас стоеше същия въпрос, се "загубих" във всичката информация, която изчетох, съвети от познати и др. Най-накрая нищо не направихме :cry:
След това се наложи приятеля ми да отиде до Канада, след което да се върне, да сключим брак и сега вървим по процедурата за събиране на семейство - това беше най-бързия възможен вариант!!! А и колко нерви ни костваше!!! Досега да бяхме забравили!!!
Ако наистина сте сигурни, че искате да сте заедно, не му мислете, а подписвайте още сега!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Matea..

Мнение от Linko »

Точно там ви е била грешката, че не сте сключили брак. Както виждаш, при всичките ми варианти началото е едно и също - сключване на брак тук и сега. Останалото е въпрос на личен избор - заминаване заедно или по отделно.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

МОРГАНА,
аз направих следното и не сбарках- ожених се след медицинските и те се разбарзаха много да оправят документите на жената, за 1 месец и тя получи виза.
Заключено