Бушар - Тейлър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Бушар - Тейлър

Мнение от krimon »

Какво мислите за доклада на комисията ? Възхитени ли сте като другите "културни общности" или сте сърдити/обидени като кебекуата :) Въобще акомодмон резонабл набира скорост и скоро ще влезе в законодателството :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

kaжи с две приказки за какво иде реч?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

нали си спомняш миналата година в едно малко село Юровил на никого непознато, жив имигрант не видяло, решиха да си създадат правила как да се държат и как да живеят в тяхното общество имигрантите, после избухнаха куп скандали около различни общности - едни искаха да ходят забрадени на избори/училище, други искаха да затъмнят спортен център, защото облеклото на спортуващите жени размътвало мозъка на правоверните еврейски ученици, трети се бунтуваха, че не им разрешават в къщи да си правят ваксините с гостуващи медицински сестри /тужур в женски род/ и много такива и така нататък ... И Шарето /мин. п-л на Квебек/ назначи комисия, за да се разбере как живеят новодомците, разбират ли се помежду си - абе пари да пръска и предложения за подобряване да дадат ... Тия двамката старци-разбойници оглавиха Комисията и вчера след повече от година изследвания, скъпи хотели, служебни коли и лаптопи, без да броим другите социални предимства :lol: :lol: :lol: около проведените конференции из цялата провинция, излязоха с доклад, който разбира се, може да се прочете онлайн или да ти го дадат безплатно на хартия, /което е неекологично решение, ама там други се борят за правата на дърветата/.

Забрадените вчера бяха щастливи, еврейската общност в Канада също декларира пълното си задоволство, а кебекуата, даже в парламента, останаха крайно разочаровани. Даже някой каза, че ще искат от новоприетите имигранти да подписват декларация, че ще се съобразяват и уважават тукашните традиции и култура :shock: В крайна сметка този доклад казва както аз разбирам: всичко е ок, няма проблеми между хората, това си е в реда на нещата, нека да си ходят със забрадки и да си се молят както искат, ние /а.к.а. кебекуата, нормалните хора/, ще трябва да свикваме, защото това ни чака. Е, има и 35 предложения как да подобрим съжителството, ама в общи линии това са декорации ...

ето ти сайт, да се ограмотяваш http://www.ccpardc.qc.ca/
Laïcité ouverte, interculturalisme, lutte contre la discrimination et balises des accommodements sont au cœur des recommandations de la commission Bouchard-Taylor
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

ЗА ТИЯ ИЗКУФЕЛИ ДЪРТАЦИ , ДИАРБЕКИР , АМА ЕДНОВРЕМЕШНИЯ , ДА СЕ НАСЛАЖДАВАТ НА КУЛТУРНИ РАЗЛИЧИЯ :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
mborodin
Мнения: 439
Регистриран на: Вто Ное 16, 2004 8:05 am
Местоположение: GD_Californie
Обратна връзка:

Мнение от mborodin »

Жан Шаре беше на малко да каже, че тия двамата са се издънили. :) На езика му беше. :lol:
Изображение
Аватар
anito
Мразим да мислим
Мнения: 2595
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 9:35 pm
Местоположение: Са

Мнение от anito »

Точно Шаре и министърката на имиграцията говореха за декларацията, че трябва да въведат такава.
А според мен кебекуата имат донякъде резон да питат шъ ли да кичим коледни елхи (щото не се сещат да ги нарекат новогодишни напр. :wink: ), кои религиозни празници ша да сложим в календара и т.н. като отлкова ще се акомодираме... Според мен тоя акомодман не е резонабъл за кебекуата, още повече че засяга предимно верски въпроси. Иначе съм ЗА лаиситето. Оня кмет ще ме кара да се моля дружно сутрин на работа, тиквеник! За френския са си прави, има си действащ закон, да се спазва. Ако трябва да се атакува нещо, то е отпадането на тоя закон, ама това няма да стане скоро... всичко друго: фереджета, чалми и т.п. не ме вълнуват.
Обичам да преча
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Ами който си е мислил , че като е дошъл в Канада се е отървал от чалми доста се е поизлъгал :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

AЗ , не съм си мислил , но не съм и очаквал , че ще са толкова заблудени тия ,,комисари,, , що ти злорадстваш ли , както винаги?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Вчера гледах един филм за футболното хулиганство в Лондон, вие знаете ли какво е изобщо мизерия, някои квартали на Лондон са забравени от 100 години на самотек, бедни, бели, работнически гета, в които само бащата има работа, младежите се чудят кой да напердашат и всичко от 15 до 50 г е в кръчмата и пие.
А съседните квартали един по един се превземат от пакита, които сменят бизнеси, имена на улици, всичко, тотално превземане и омраза.
Пумпи вчера писа някъде че части от Париж също вече приличат на Казабланка и Танжер от военните години :).
Тук поне са под контрол, дъртите ги остави, ако щат и чували да си сложат на главата и да се дупят по 5 пъти на ден, но младите до едно-две пололения ще са претопени :). Ще са едни от многото учтиви младежи с кален тен и перфектен английски, мотащи се из метрото и университетите. Натам отива света, къде по-цивилизовано, къде не.
И пак не се знае, кой беше дал линка за една статия че до 2015 Китай ще владее света от икономическа гледна точка, имаме 7 години да научим мандарин, трябва да намеря учителка за хлапето :? ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anxeli написа:И пак не се знае, кой беше дал линка за една статия че до 2015 Китай ще владее света от икономическа гледна точка, имаме 7 години да научим мандарин, трябва да намеря учителка за хлапето :? ...
не мандарин, кантонезето е по-разпространено :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Аз обичам ориз
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Странджата написа:AЗ , не съм си мислил , но не съм и очаквал , че ще са толкова заблудени тия ,,комисари,, , що ти злорадстваш ли , както винаги?
Не , не злорадтсвам както винаги.

Никога не съм. Ти ако смяташ така, това сие твое мнеие или по-скоро заблуждение.

Отбелязвам неприятни и поради това срамежливо премълчавани факти.

Реакцията ти само показва, че отново съм уцелил :lol:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Уцелил сиии на теслата дръжката , тук не става въпрос дали има и колко чалми , а да се съобразяваш с правилата в държавата , която доброволно си избрал , а не да ги променяш по свое осмотрение!
Публикувай отговор