Какво работите в момента и какво в началото?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
ookami
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 12:11 pm
Обратна връзка:

Какво работите в момента и какво в началото?

Мнение от ookami »

Здравейте. :wave:

Едно въпросче към всички които желаят да отговорят. Каква е била първата ви работа, след като сте дошли в Канада и с какво се занимавате в момента? Имате ли голяма разлика в заплащането преди и сега?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

"сестра в кабинет" - RDH
разлика има - около 3 пъти
Последно промяна от pumpy на Чет Май 22, 2008 2:34 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

За протокола:
Първата ми работа е като сегашното ми занимание. Заплащането?, колкото и пари да ти дадат все ще се опитат да си ги приберат обратно, така че захитрявай.
Сиренето е безплатно само в капана.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

ookami,този въпрос ,който си задал е уместен,но бъди сигурен,че и тази тема ще стане на нищо ......особено като се включат някой омързили Канада с нейната трастика :baby:
Последно промяна от Dparo u TaHq на Чет Май 22, 2008 10:40 am, променено общо 1 път.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Първа работа сисадмин, сегашната ми работа е да давам акъл + още съм съпорт за проекти за които немога да си намеря заместник...

Заплащането скоро ще стане 2пъти по-голямо от това с което почнах на първата ми работа...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Първа работа - проз дивелопер, сегашна - архитект. В една и съща фирма. Заплащането - според отговорностите.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

ми за неколко месеца минах през пица-пица академията.. тва не знам дали да го броим... истинските работи - първо ИТ съпорт.. следват проз девелопер... сениор девелопер.. заплата сега е 3 пъти от тая дето почнах..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Aми ми аз да се включа,първата и засега единствената ми работа е по професията ми и от това по хубаво нема,а парите си вървят нагоре.Тука според квалификацията и отговорностите се плаща добре,но требва да знаеш некои тънкости-данъците са големи.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Графичен дизайнер, 2Д, 3Д. Все още съм такъв. Сега са в ход други планове (които си имах доста преди да дойда).
Заплащането се не стига , мноо скъпи играчки харесвам :(
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Това е много добър въпрос от който ,човек може да си направи някои изводи.
Проблемът е ,че единственно си признават компютърджиите/доказва се от извадката/ ,щото като по намазани ги харесват още от летището.Останалите специалисти си траят защото дълго време духат супата и работят какви ли не мизерни работи за мизерни пари докато някой ги забележе.
Аз и заради това компотаджиите като вземат да лъскат канатата много не ги слушам ,щото повярвай ми ако си бил такъв в бг. е много по лесно да си и такъв тук,докато ,ако си бил такси драйвър в бг. тук почти е невъзможно в първите 5-10 години да се класираш за такъв.Е освен ,ако не си си продал апартото в Лозенец по новите цени за 150К ЕУ.
Това само като пример ,такси драйвъра мога спокойно да го заменя и с лекар,зъболекар,мед. сестра ,адвокат,агроном,архитект етк.
А да не забравя ,освен компотаджиите има още и едни други дето ги харесват още от летището -Стрийптизьорките ,хляб има за всички и никой не им мери колко педи им е гъза както в Бг.
така ,че като ти говори компотаджиа или стрийптизьоркза кака е в канада ,първо гледай слънцето откъде изгрява или ме питай мен. :lol:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Първата работа - 5 пъти повече от тази в БГ.
Втората 30% повече от първата.

Никога не работя на две или повече работи. Винаги отказвам извънареден труд или командировка в USA. Никога не отказвам обяд или вечеря на ресторант.

В сравнение с медианата на доходите в Канада съм на 2/3 от средата (от долу на горе). Нямам идея много ли е или е малко - "гледам си кефа в кенефа".

В БГ бях в ИТ сферата. Софтуер писан от мен още работи. Повече в такъв кошмар, като разработка и внедряване на софтуерни приложения, никога - дори за милиони ... Даже не съм търсил работа в тази сфера.

Старая се да правя нещо по-различно отколкото в БГ. Иначе, какъв е смисъла да се емигрира, ако 8-10 часа ще правиш същото като в БГ. Та това е 1/3 от съзнателният ти живот.
Connor
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 12:17 pm
Местоположение: Cote St-Luc
Обратна връзка:

Мнение от Connor »

Ще започна с това, че и аз като всички решили да имигрират, четях форума постоянно - ден и нощ..., толкова вярвах на всичко тук, че след като получихме визите, почнах да се замислям дали не правим грешка, че тръгваме... Работата ми в БГ беше доста добра, а заплатата средно 2000лв. Но така или иначе решихме да тръгнем и да опитаме. Сега е момента да кажа, ЧЕ СЪМ В КАНАДА ОТ ТРИ МЕСЕЦА И ПОЛОВИНА. Дойдохме в Монреал, аз не знам и грам френски. И вече подготвен какво ме очаква от "реалистите" във форума-инженер от БГ, без основния език... отворих първия руски вестник и...

РАБОТА 1 - ПУБЛИ САК. Бачка се здраво, по 10-11 часа на ден за около 80$ на ден, 4 пъти в седмицата. Дойде ми много тежко обаче, това е истинска тръстика :) Напуснах след като ми предложиха...
РАБОТА 2 - ПИЦА ДЕЛИВЪРИ. 7$ на час, миеш чинии, удряш стирки, режеш домати и си прибираш бакшишите от доставките. Доста по-добре е от #1. Но взеха, че ми звъннаха за...
РАБОТА 3 - По специалността. Заплата 60К годишно. Почуствах се много щастлив, и наистина бях. За тези, които твърдят, че с 60К не можеш да живееш добре, не им вярвайте... Бачках здраво, тряваше да се докажа, бачках до момента, в който ми предложиха...
РАБОТА 4 - По специалността. Световно известна компания. Заплата шестцифрена за година. Всички измислени до момента бенефити, служебна кола, служебен телефон, служебен лаптоп, самолетни билети, луксозни хотели, ресторанти...

Батето, забравих да те питам, по-горе инженерите забрави ли ги или умишлено ги пропусна? Не съм стриптизьорка, обичам компютрите, но не съм и ИТ.

Използвам момента да пожелая на всички новопристигащи (то не че аз съм старо пристигнал) моя шанс и да не се отказват, всичко зависи от тях. Успехи!!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Първата работа - 2 седмици в склад към агенция за временна заетост за 10.50 на час (преди 7 години)
Това ми беше и единственната работа за първите 7 месеца тук. След това започнах по специалността си като техник в голяма компания за около 45 000 на година (тогава бензина беше 60 цента и наемите на половина на това което са сега). За около година минах на инжинерска позиция. Hапуснах ги декември въпреки 6 цифрената заплата, лаптопа, мобилния (това са неща които се подразбират) и достатъчното събрани точки от различните хотелски вериги всяка година за едноседмична почивка със семейството ми.
Сега съм в по-малка компания, парите са повече , но това което ми харесва е липсата на бюрокрация, лесната комуникация на всички нива и възможността да уча и правя нещо малко по-различно.
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Army, ей да знаеш ти си нашия веселяк в Канада,няма спирка от хумор неразбран от другите де...:) :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а ти си нашия врненски веселяк :D :D :D
Публикувай отговор