Илюзии или реалност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Илюзии или реалност

Мнение от pumpy »

Не разправям това за да мотивирам някого или да го отказвам...просто една реална история. Всичко това е сработило за мен, дали съм изключение или правило не знам, но знам че става...
Всяка прилика с лица и събития(с изключение на моето семейство) е случайна.

Преди 4 години и 2 месеца. Визите бяха вече в паспортите, билетите купени, кабинета обявен за продан, аха заминавахме. Един хубав следобед отидох на гости на майка ми, където неин познат щеше да ми разказва за Канада. Той бил живял там 10 години, в Монреал, та да ми каже това онова. Бил е тука с осигурена работа, контракт още от Бг, но не издържал на простотията и духовната нищета на местните, изолирания наяин на живот и се върнал. Между другото е работел в операта, нещо по декорите. Сядаме ние, майка ми сипва кафето и онзи(кретен) започва:
- там е много голяма простотия;
- никога няма да си намери работа свързана със специалността ти;
- цял живот ще върти парцала;
- на 6-я месец ще се разведе;
- само забравих от кой мост трябваше да се самоубия, тогава имената им не ми говореха нищо.
Никога няма да забравя – майка ми се разплака. Аз наежено го наругах едно хубаво, станах и си тръгнах. Забравих за случката, все пак бях пред заминаване и нищо не можеше да се промени, не че имах и най-малко съмнение след въпросния монолог.

Какво се случи, погледнато от днес – 4 години и 2 месеца по-късно:
- на 5-я ден от кацането ми в Монреал започнах работа, която сам си намерих на място по обява на www.emploiquebec.net
- на 2-я месец казах на работодателя си, че заминавам за БГ, за една седмица, за да доведа семейството си. Казах и го в 8 часа сутринта на деня, в който летях – не ме уволниха и 7 дни по-късно пак си работех на същото място.
- на 6-я месец си намерих нова работа – “на тръстиката” синдикализиран, с платени почивки, осигурена храна и облекло, безплатна медицинска и зъбна застраховки.
- на 10-я месец започнах да уча, тоест да посещавам колеж, защото трудно може да се нарече учене за мен курса за дентален хигиенист. Продължих да си работя на синдикализираната работа, а даже взех да карам и вестници по заместване.
- 3 години след кацането ми си взех тапията за хигиенист и започнах работа, много близка до специалността ми.

Днес мога да каза, че нищо от предсказаното от кретена до днес не се сбъдна. Онзи кретен все още не се е извинил на майка ми и сигурно никога няма да го направи.....

На мен лично не ми пука, какво мислят Иван и Драган. Аз лично нямам нужда от чужда оценка за да живея. Съжалявам за всичките глупости, които се изписана по-надолу, осъзнавайки, че имам принос за това. Това е и причината да ги изтрия. Те все едно не казваха нищо смислено. В очите на "кретена" сигурно и тези редове не казват нишо смислено, но това си е негово мнение.
Може би бъркам, като го пиша, защото подвеждам хората, че тук е лесно и нещата стават. Може би тази тема е за професионален форум, където хората знаят за какво става дума в професията ни.

Иво
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:25 pm, променено общо 1 път.
.com

Re: Илюзии или реалност

Мнение от .com »

poumpy написа:...просто една реална история. Всичко това е сработило за мен, дали съм изключение или правило не знам, но знам че става...
Много труд и малко късмет и всичко е наред тук.

В пъти по-добре от в БГ.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това ми напомня за едни познати архитекти, като пристигнали и се настанали в един блок на 8мият етаж и им дошил на гости някакав многознайко и почнал:
- какви сте вие?
- архитекти.
- забравете, никога няма да работите като такива тука.
...и други подобни глупости, само дето не им казал направо да се метнат от балкона долу за да не се мъчат...
Няколко години по-късно не само че са архитекти, но мъжът е съдружник в архитектурна фирма...

Та така, както съм казвал и друг път: живота си е както човек си го направи, никой за нищо не може да му е виновен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Илюзии или реалност

Мнение от Жени »

poumpy написа: - 3 години след кацането ми си взех тапията за хигиенист и започнах работа, много близка до специалността ми.
:rotfl: Много я мразя тази емоитиконка, ама няма как, тука ми се налага да я използвам!

Хигиенист и Зъболекар са толкова близки специалности, че съм сигурна, че ако някой беше изказал подобно мнение, докато си бил самоуважаващ се зъболекар в БГ много щеше да му се зарадваш! ММММ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Илюзии или реалност

Мнение от miteto »

Жени написа:
poumpy написа: - 3 години след кацането ми си взех тапията за хигиенист и започнах работа, много близка до специалността ми.
:rotfl: Много я мразя тази емоитиконка, ама няма как, тука ми се налага да я използвам!

Хигиенист и Зъболекар са толкова близки специалности, че съм сигурна, че ако някой беше изказал подобно мнение, докато си бил самоуважаващ се зъболекар в БГ много щеше да му се зарадваш! ММММ?
Коя друга специалност е по-близка до Зъболекар освен тази?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Илюзии или реалност

Мнение от Жени »

miteto написа:
Жени написа:
poumpy написа: - 3 години след кацането ми си взех тапията за хигиенист и започнах работа, много близка до специалността ми.
:rotfl: Много я мразя тази емоитиконка, ама няма как, тука ми се налага да я използвам!

Хигиенист и Зъболекар са толкова близки специалности, че съм сигурна, че ако някой беше изказал подобно мнение, докато си бил самоуважаващ се зъболекар в БГ много щеше да му се зарадваш! ММММ?
Коя друга специалност е по-близка до Зъболекар освен тази?
Лицево-челюстен хирург! :wink:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Илюзии или реалност

Мнение от pumpy »

...
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:38 pm, променено общо 3 пъти.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Hе разбрах къде да се улея от смях. :roll:

Hякой май говореше за уважение. :?

Bие, жени, уважихте труда на Poumpy. :shock:

браво, с отворена от възхита челюст. :(
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

:lol: Тя вероятно мисли,че хигиениста мете пода :shock: :lol:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Sugarplum написа::lol: Тя вероятно мисли,че хигиениста мете пода :shock: :lol:
Точно така си мисля! И със сигурност на ДЕНТАЛ Хигиениста му се налага да мете пода на Зъболекарския кабинет, в който работи!

П.П. В дискусията ще се включа отново като се върна от Котиджа! :wink:

Поздрави!
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Жени написа:
Sugarplum написа::lol: Тя вероятно мисли,че хигиениста мете пода :shock: :lol:
Точно така си мисля! И със сигурност на ДЕНТАЛ Хигиениста му се налага да мете пода на Зъболекарския кабинет, в който работи!

П.П. В дискусията ще се включа отново като се върна от Котиджа! :wink:

Поздрави!
Налага му се да мете,ако клиента е искал още и да го обръснат или подстригват :wink: :lol:
.com

Мнение от .com »

Жени написа: И със сигурност на ДЕНТАЛ Хигиениста му се налага да мете пода на Зъболекарския кабинет, в който работи!
...
E сега - ами зависи в каква клиника работи. То някои зъболекари си чистят сами пода също ако става за това въпрос.

А да сте чували, че в правилните клиники си има щатен персонал за стерилизация онли, за метене онли, за асистенция и т.н. ...

Айде като изметете Котиджа пишете пак тук !

Поздрави ! :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Re: Илюзии или реалност

Мнение от sasho71 »

poumpy написа: - на 6-я месец ще се разведе;
-
тъй, тъй, тук разводите придобиват епидемичен характер :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Илюзии или реалност

Мнение от Marto »

miteto написа: Коя друга специалност е по-близка до Зъболекар освен тази?
Изображение

poumpy - :beer: :beer:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Браво Пумпи, моите поздравления продължавай в същия дух и успеха няма да те подмине.
ПП не им се връзвай на социалистите (преобладаващата част от форума) те толкова си могат и ТУК и в БЪЛГАРИЯ. Техните амбиции стигат до публисака, пицата и еврейските къщи. Те имат манталитета на имигранти и ще бъдат вечно такива независимо от всичко останало.
Заключено