Плащане с кредитна карта

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
dimiter
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 3:50 am

Плащане с кредитна карта

Мнение от dimiter »

Здравейте,
Някой може ли да ми каже плащал ли е с кредитна карта и има ли някакви особености? Другото, което ме интересува е (ако реша да платя с банков превод) трябва ли да предвидя някаква сума за банкови такси, защото ми се върти в главата, че съм чувал подобно нещо. Ако трябва сумата да е по-голяма, в рамките на колко долара е тази сума? Благодаря предварително за всеки отговор на който и да е от въпросите.
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Предполагам говориш за първите документи и плащане на таксата им. Не съм чувала за вариант с кредитна карта.
С банков превод често има проблеми, защото не винаги получават цялата сума и се бавят нещата, докато те уведомят, а ти направиш повторен превод. Освен това, доста пари се дават за самия превод.
По-добрият вариант за мен е плащане с чек. Ако си в София отиди в ЦКБ, ние мисля там плащахме, даваш сумата за имиграционните, плюс 10-ина лева за услугата, може и 15 да беше, не се сещам, но е точно определена такса, а имиграционните си получават точната сума като си осребрят чека. Някъде в предните теми се обсъждаше точно това.
Успех!
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Re: Плащане с кредитна карта

Мнение от kapitanovn »

dimiter написа:Здравейте,
Някой може ли да ми каже плащал ли е с кредитна карта и има ли някакви особености? Другото, което ме интересува е (ако реша да платя с банков превод) трябва ли да предвидя някаква сума за банкови такси...
Здравей! По особеното за плащане с карта е, че става сложно да палучиш документ какво точно и за кого плащаш. А такъв документ прилагаш към самите документи. На превода, както и на чека фигурира името и основанието за плащане. Аз постъпих като zaia - чек от ЦКБ (на чека е исканата сума, а таксата на банката, която беше май равностойността на 10кад, си плащаш на касата допълнително и не се чудиш дали ще стигнат парите :wink: ).
Кое си требе, оно си сака!
bizu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 2:20 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от bizu »

Здравей, Димитър!

Ние платихме с кредитна карта. Става без проблем и няма долълнителни такси. Има един формуляр за плащане с карта, където си попълваш номера на картата и валидността й и го прилагаш към комплекта с документи (преполагам за първите документи до Виена питаш). Това е всичко. Хубавото е, че можеш дори да не си получил акюзе да видиш кога ти е отворено досието, като ти кажат от банката, че са изтеглили парите. После като получиш акйюзе, кем него е прикрепен бон за съответната сума.

Поздрави
Аватар
krassy
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от krassy »

И аз платих с кредитна карта. Другите варианти са по-куци има сума ти и хора пропищели по нормалния начин, щото има такси които никой не може да ти каже какви са и после стигат по-малко пари при канадците, ония бучат, ти се ядосваш и доплащаш и това те забавя понякога със седмици и месеци да продължи процедурата. Ако имаш възможност плащай с кредитна е моя съвет, попълва се една форма и се прилага с документите и вече те си знаят да вземат от картата. Няма никакви такси и прочие. Успех! :D
07.08.07-Документи Виена
27.05.08-Интервю
16.06.08-Отпечатъци ФБР
02.07.08-Документи Букурещ
16.07.08-ФБР сертификат
06.08.08-Баркодове
22.08.08-Медицински
18.09.08-ОК
06.11.08-Покана
01.12.08-Виза
evgenieva
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Фев 21, 2005 7:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от evgenieva »

Bizu, а този формуляр за плащане с кредитна карта откъде го намери? Аз си мислех, че само ако си на място в Канада може да се плаща така, но щом сте пробвали по този начин и става и аз бих искала да платя с кредитна карта.
22.02.2007 DCS Vienne
05.03.2007 Accusé de réception
05.12.2007 Entrevue - Succès
bizu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 2:20 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от bizu »

Evgenieva, ставаше дума за плащенето на първата вноска за Виена. Като гледам от подписа ви сте на етап Букурещ. Там поне аз не знам да може да се плаща с кредитна карта. Ние си платихме като всички останали - по банка. А формуляра за Виена се тегли от официалния сайт за имиграция на Квебек.
Дано съм била полезна.
dimiter
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 3:50 am

Формуляри за плащане с кредитна карта

Мнение от dimiter »

Мерси много на всички, които са отговорили. Въпросът ми действително беше за първите документи до Виена.
До Bizu и Краси: Може ли да хвърлите един поглед на линковете по-долу и да ми кажете дали съм попаднал на правилната форма?
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nne-fr.pdf
съответно английски вариант:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nne-en.pdf

За всички, които питат за формулярите, намерих ги тук:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html

Имаше ги и на директният линк за изискваните документи за Виена, но в един момент там линка се счупи, затова питам да не би да са отменили този начин на плащане
нови мераклии
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 4:43 pm
Местоположение: Варна/Монреал
Обратна връзка:

Мнение от нови мераклии »

да, този е формуляра за плащане с кредитна карта.
bizu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 2:20 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от bizu »

Да, това е формуляра. Успех!
Публикувай отговор