ЕвроБГ или да емигрираме ли в Канада ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

ЕвроБГ или да емигрираме ли в Канада ?

Мнение от Vil »

ЕвроБГ: лъскави банки, лъскави молове, лъскави джипове и лъскави фолк-певици. Специалисти - юпита се търсят всякакви - счетоводители по разни фирми, касиери по банки, обслужване на клиенти по банки, кредитни експерти всякакви видове и калибри - кеф ти потребителско и жилищно кредитиране на дребно, кеф ти микро - фирмено кредитиране, кеф ти - корпоративно кредитиране. Финансови услуги - всякакви. Кол-центрове, лизингови дружества и кредитни / лихварски / фирми - разнородни. Заплати - превъзходни. Взимаш един ипотечен заем за 30 г. и си купуваш среден калибър жилище. Нямаш нова кола ? Взимаш един лизинг и си купуваш нова кола / корейска или японска / за 5 год, а ако не ти стига заплатата да изплащаш и двете неща едновременно - няма проблем. БГ е държавата с най-бурно развиващия се финансов сектор в Европа - взимаш едно потребителско кредитче. Ако банката не ти го дава, защото очевадно не можеш да си покриваш текущите разходи - ето ти ги фирмите за потребителски кредити. Те дават и дори и не питат. Е, вярно, че годишната лихва излиза около 250-300 %. Но това не е проблем - икономиката се развива все по-бурно и няма начин - ще станем тигъра на Европа.
А пък човешкия потенциал - на световно ниво. Отиваш в банката, където за 3 год. са се сменили 20 касиерки, 5 кредитни експерта и 3 шефове на клон. Предлагат ти всичко - депозити с екстри, кредити с екстри и кредитни карти с екстри. Нищо, че момичето, което е на обслужване клиенти всъщност не може да говори български правилно, а и пише с грешки, то и шефа на клон не може ! Но момичето не е виновно. Него са го взели и са го чучнали след едноседмично обучение да обслужва клиенти. Всякакви. По всички видове продукти по 12 часа на ден / с доброволното оставане след работно време /. Събота и Неделя - семинар. Защо да е в София, като може и да е във Велинград ? Кадрите трябва непрекъснато да се усъвършенстват. Особено - ръководните. Те и затова пътуват. Във Франция, Германия, Англия, Америка. Ама не можели да си вършат работата междувременно. Няма проблем - взимаме едно момче, най-добре от провинцията - те се стараят. Даваме му 1000 евро заплата на месец и то ще върши работата. Ама денонощието имало 24 часа. Ми то парите да не падат от небето. Трябва да се научим да работим като на запад. Или най-малкото като в Гърция. То 80 % от банките в БГ са гръцки. Ама ти много питаш и недоволстваш. Това да не ти е Квебек ? Тука е пазарна икономика, ама от американски тип. Ще работиш по 10 часа на ден и ще взимаш 700 лв. чисто, а когато трябва и повече ще стоиш, а ако трябва и през отпуската ще работиш и след 3 години може и да се издигнеш. Ако не ти харесва - кеф ти хипермаркети, кеф ти супермаркети, кеф ти молове, търговски центрове и комплекси. Ама ти искаш шеф да ставаш и то от " големите ". Чакай малко - те тези гърци, австрийци, французи, немци и др. какво мислиш, че правят ? Стоят тука и си наглеждат собствеността, че инвестициите са големи / за българския пазар и пенсионер /. Ама тъй като сме в Евросъюза ще им даваме евро-заплати, та дори и отгоре, щото са шефове. Другите да си налягат парцалите да работят, работят, щото българина не е научен да работи, а само да лапа и все големи заплати иска, че не му стигали парите и ха-ха-ха времето !
По технологии БГ е на едно от първите места в Европа. Сигурно научните институти са почнали да вършат пазарноориентирана работа. Всички имат джи-ес-еми. Учениците, студентите, пенсионерите, войниците, затворниците, лудите, полицаите. И тези жиесеми снимат само секс. Ученик и ученичка правят секс. Затворници правят секс. Сираци правят секс. Сексуалният живот е добре развит. / почти като в Америка, но ще ги стигнем някой ден /.
Да не забравяме и най-печелившия отрасъл в БГ - строителството. Купуваш земеделска земя. Най-добре по занижени цени или срещу замяна за апартамента на баба и дядо в Надежда. Сменяш й предназначението. Намираш стратегически инвеститор - най-добре банка, която кредитира и почваш да строиш бизнес - център или търговски комплекс. После даваш под наем - магазини, офиси и търговски площи. Ама имало един Кауфланд, една Била и Фантастико наблизо. Че кво от това. Нали няма ти да работиш в тези магазини. Да се оправят. Пазарна икономика. А най-добре - блок. Ще продадеш апартаментите на 200 % печалба на разните гастарбайтери и гурбетчии, които все си влагат парите в недвижимост и после - лайф. Втори блок, трети - що да ходиме в Канада. Ама то не могло да се строи толкоз просто. Имало 200 органа, които контролират и всички лапат. Да лапат. Нали банката финансира, то и там лапат, ама само някои.
Въобще в БГ е лайф. Климат - балкански с леко тежка зима. И то тежка, щото като падне 2 см. сняг и стават катастрофи, които задръстват Околомръсното, а пък Центъра и без това си е все задръстен. Но София има метро ! Като почнат опашките сутрин от ученици и пенсионери и ти изкипяват нервите. Лелката на входа все се заяжда. Що да не се заяжда - тук да не е Америка. Тука е Европа. Но лятото е по-зле, особено като седнеш до 2 потни лелки. Ама те не са виновни - кой да им каже, че сме в Европа. То поне аз съм информиран. И въобще що се мъча ? Ще почна частен бизнес. Дребен. Ама то дребния бизнес в БГ е почти забранен, щото в Европа имало само хипермаркети и молове и разни вериги. Дюнерите са за арабите, заведенията - за мутрите / ако искаш да печелиш /, бордовете - за политиците, далаверата - за " по-умните ".
Ще ходя тогава в Европа. Ама там няма работа за такива като теб. Ти да не си Кунева - на Пръмов жената. Че то дори и Моллов едва се уреди да съветва по еврофондовете. Те бившите / които не ги застреляха / вече отдавна са в Европа. Легализираха бизнеса, продадоха квото имат и сега управляват заедно с европейците.
Но иначе в ЕвроБГ е супер. Правителството активно разработва най-различни програми за връщане на заблудените овци от странство. Те са важните. Тукашните и без това си знаят хавата и са свикнали. И не протестират много-много, а не като в братска Гърция / слава богу /, където протестират за щяло и нещяло. То и в братска Германия много протестират, ама нали са европейци - изнежени. Не знаят какво е лайф. А лайфа е тук. Ще го потвърдят върналите се БГ овчици - Милен Велчев и сие. Те знаят къде е убавото. Така, че братя - връщайте се. Не се мъчете в тази тежка чужбина. Чакаме ви с нетърпение. Има още много далавера, пардом - работа.
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

-нещо си недоволен ама не се разбира от какво по точно май те е яд,че във БГ нема социал-даже на финала искаш да прецакаш на хората имиграцийката :)
-ти си провокатор...
:) :)
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Ама кой ти е казал, че в БГ няма социал ? Ти затри препитанието на много труженици - братя роми, които с тежък труд доказват, че са инвалиди.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Кажи сега какво точно не ти харесва в БГ, че и аз не разбрах.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Не можете да разберете щото вече не сте тук :lol: :lol:
Това е странен феномен :shock:
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

На мен всичко ми харесва. То аз затова пиша в този форум. Да се осъзнаят нашите емигранти какво изпускат в БГ. Да се връщат незабавно, щото изпускат парите, живота и всичко.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

Тва което си написал е вярно за БГ - хората живеят на кредит, бачкаш много, не взимаш нищо, като падне сняг града блокира ... Същите тези неща за Торонто ги умножи по 3 ....

Много е зле в БГ в много отношение, ама тва не прави нещата в Канада или където и да другаде по-добре
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Ами връщай се тогава. Уреждам лично посрещане на летището с най - убавия цигански оркестър. Мога да наема и прословутата лимузина на Слави. После ще те разведа из София, ако искаш да живееш в София - та да си избереш най-убавото жилище. Открехнат съм и на далавери. Ти само дай парите.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

като дойдеш в Канада пиши пак, да видим кое от това, което си изброил по-горе е по-различно тука ;)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Ако дойда. Щото немам намерение разните индийци, китайци и сие да ме върнат светлинни години назад. Че с кво са по-добри от мене ?
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Добре де, Бекс, ти отиде и още си там. Значи има разлика. Ти кажи каква е разликата дето те държи там, че вече почваме да се дразним ние, непосветените. Иначе във Варна съм сигурен, че нищо не се е променило откакто замина :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Vil написа:разните индийци, китайци и сие ........с кво са по-добри от мене ?
с едно нещо - не могат да се изтъпанчат насред банята във Виена и да се ударят по гърдите " булгар, булгар " ;)
Vil
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Мар 27, 2008 1:15 am
Местоположение: София

Мнение от Vil »

Я съм българский юнак. И ако требе ще спя до компютъро но че удържим фронто у форумо.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

semeen написа:Добре де, Бекс, ти отиде и още си там. Значи има разлика. Ти кажи каква е разликата дето те държи там, че вече почваме да се дразним ние, непосветените. Иначе във Варна съм сигурен, че нищо не се е променило откакто замина :lol:
Ми аз дойдох щото не ми стигаха парите в БГ.
Сега пак не ми стигат, ама тва е една друга тема.

Ти кога идваш насам?
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Абе ако не друго , Бекса откри нещо ценно и истинско , което в БГ му е липсвало , това усмисля неговият живот в Канада :wink:
Публикувай отговор