BELL

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
v740830
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 3:45 pm

BELL

Мнение от v740830 »

Здравейте на всички.Разглеждах условията на BELL за поръчка за стационарен телефон и видях че искат deux pièces d'identités, а аз като новопристигнал имигрант ще имам в началото само един документ от изискваните - carte de credit.Това означава ли че докато не получа здравна карта или социален номер няма да мога да си поръчам такъв телефон.Благодаря предварително
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Мнение от vio »

По принцип можеш да използваш БГ паспорта и БГ шофьорската ти книжка, ако имаш такава. иначе картата ти пърманент резидент и соц номера идват до 20-тина дни, а за здравна карта се чака 3 месеца. Важното е да имаш документ със снимка и подписа ти - може и да не е издаден тук - поне така беше преди време. Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта??? А и не съм сигурен че това ще ти свърши работа - това не е документ за самоличност. Дори ако имаш студентска карта от Орбита в БГ ще ти е от полза.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от Independent »

Хм, интересно. Аз като го поръчвах моя (на втори-трети ден след пристигането), се обадих от уличен телефон, дадох си само името и адреса, както и деня, до който да ми го пуснат. Всичко беше на 6. Пак да кажа - всичко стана по телефона за има-няма десетина минути. Никой не ми е искал никакви документи за самоличност. Че то всъщност беше по-трудно да си изкарам карта за библиотеката, отколкото да си пусна телефон :roll:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

spоко, не се притеснявай, най много депозит да ти поискат и за няколко дена си готов.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Мнение от nikolovata »

Independent написа:Хм, интересно. Аз като го поръчвах моя (на втори-трети ден след пристигането), се обадих от уличен телефон, дадох си само името и адреса, както и деня, до който да ми го пуснат. Всичко беше на 6. Пак да кажа - всичко стана по телефона за има-няма десетина минути. Никой не ми е искал никакви документи за самоличност. Че то всъщност беше по-трудно да си изкарам карта за библиотеката, отколкото да си пусна телефон :roll:
Потвърждавам, аз си дадох в допълнение и номера на шофьорската книжка от БГ.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Darkblade
Мнения: 194
Регистриран на: Съб Авг 19, 2006 9:24 am
Местоположение: Монреал

Мнение от Darkblade »

Les pièces d’identités acceptées sont :


Passeport
Permis de conduire ( les permis de conduires étrangers sont acceptés)
Certificat de naissance
Documents d’immigration

Permis de travail
Carte d’assurance maladie
Permis d’étudiants
Carte d’assurance sociale
Carte d’identité provinciale ou Nationale

Si vous n’avez pas les documents originaux, SEUL les copies certifées seront acceptées.
I am here because you broke something!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: BELL

Мнение от analgin »

v740830 написа:Здравейте на всички.Разглеждах условията на BELL за поръчка за стационарен телефон и видях че искат deux pièces d'identités, а аз като новопристигнал имигрант ще имам в началото само един документ от изискваните - carte de credit.Това означава ли че докато не получа здравна карта или социален номер няма да мога да си поръчам такъв телефон.Благодаря предварително
Опитай да звъннеш на 514 310 BELL и след това отваряй безсмислени теми.
Бел е компанията която на ден губи между 50 и 200 клиента, така че няма опасност да ти откаже парите.... , но за цеталта трябва да имаш ЕЛЕМЕНТАРНИ езикови познания по френски или английски.
Успех!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

vio написа: Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта???
някои хора живеят с повече от 1300 на месец още от БГ и да имат кредитна карта преди да дойдат не е проблем.
Това явно от онези неща, от които ти не си се лишавал :wink:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

poumpy написа:
vio написа: Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта???
някои хора живеят с повече от 1300 на месец още от БГ и да имат кредитна карта преди да дойдат не е проблем.
Това явно от онези неща, от които ти не си се лишавал :wink:
Bell правят credit check при отварянето на нов акаунт (за да определят дали ще ти искат депозит или не) и ако кредитната карта е от БГ не съм сигурен дали ще свърши работа. Ама както казва Аспирин, най-вероятно ще искат да му глътнат паричките, така че може и без депозит да се размине :lol:
BTW poumpy, нищо не си разказал досега за щатите, що се скатаваш така? Я виж ссттоо пуска през два-три месеца по нещо интересно, от тебе - нищо :D
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Мнение от vio »

poumpy написа:
vio написа: Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта???
някои хора живеят с повече от 1300 на месец още от БГ и да имат кредитна карта преди да дойдат не е проблем.
Това явно от онези неща, от които ти не си се лишавал :wink:
аз лично не се оплаквам - кредитни карти взехме с половинката още първия месец като дойдохме - проста работа - ние и двамата започнахме добри работи още на втората седмица. Сега вече кеф ни кредитна линия, кеф ни моргидж, ама всъщност какво да обяснявам на хора, които се интересуват само от пари и то най-вече на другите! Аз си живея живота и то по МОИТЕ принципи:

LESS IS MORE!!! момчето ми, ама на юдейски промити мозъчета това не им влиза в тиквичките!!! Хайде влачи....!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

poumpy написа:
vio написа: Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта???
някои хора живеят с повече от 1300 на месец още от БГ и да имат кредитна карта преди да дойдат не е проблем.
Това явно от онези неща, от които ти не си се лишавал :wink:
Леле,тоя леле и мизерника е бил И в България,щом не може да допусне,че новопристигнал може да има кредитна карта. :shock: :shock:
И между впрочем,никой не се интересува от парите ти ,просто никой не го вълнуват несъществуващи неща :smokin: :smoke:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

vio написа: Не разбрах как като новопристигнал ще имаш кредитна карта???

аз лично не се оплаквам

LESS IS MORE!!! момчето ми, ама на юдейски промити мозъчета това не им влиза в тиквичките!!! Хайде влачи....!
аз не казвам, че се оплакваш, ти по скоро се чудиш и аз ти обясних как става.

спорове, в който другата страна си изпуска нервите и го използва като агрумент аз лично не смятам да участвам.
Интересно ми е само дали всички, които искат да живеят "спокойно и без да се лишават" с повече от 1300 чисто на месец са юдеи?
А и просто от любопитство, с какво ми е промит мозъка ??? и какво да влача от теб ??? нима от онези 1300 остават и за влачене , без да се лишаваш ???
Публикувай отговор