писмо след интервюто!

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

писмо след интервюто!

Мнение от yani_iva »

има ли някой които след интервюто е полу4ил писмо в което пише да повиши нивото си на френски,и след повишението дали е полу4ил сертификатите?БЛАГОДАРЯ!
Изображение
Аватар
yani_iva
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Май 05, 2007 5:40 am
Местоположение: VARNA

Мнение от yani_iva »

Не пише нищо за интервю,нито по телефона,нито за нова дата.Пише 4е след предоставяне на сертификат за успешно завършено ниво ,ще ни пратят сертификатите за селекция.Успех на вси4ки!
Изображение
elkos
Мнения: 15
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 6:09 am
Местоположение: БЪЛГАРИЯ

Мнение от elkos »

И ние сме върнати за по високо ниво на френския....Сега учим и след като придобием нивото B2, ще изпратим документите....Но в нашето писмо пише, че : "след предоставяне на документа, комисията ще вземе решение по нашето досие". ...не пише дата за ново интервю...но не пише и, че ще получим сертификатите?? И ние не знаем какво следва след това... :?: ...,но след няколко месеца ще разберем :D ....Да се надяваме, че направо ще са сертификатите, без други процедури....Ако вие вече сте придобили необходимото ниво на френски, пишете когато имате някаква яснота по въпроса.Успех!
Mega-V
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:11 pm

:

Мнение от Mega-V »

Мои познати минаха едвам с 2-ро ниво и то преди 9 месеца. Не знам, защо ви мъчат да увеличавате нивото на познание по френски. Аз имам 3-то и им изпратих документите за това, те ми пратиха писмо, че след 6 месеца ще ме викнат на интервю, а те вече минаха... Кой ли знае кога и след колко години ще се явим. Много мътна и изнервена стана тази процедура, а времето и младоста ни си летят :roll:
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Мнение от didoni76 »

Mega-V, извинявай за въпроса, ама как така сте писали трето ниво, нали за водещите кандидати трябва да е ниво поне 6/5? Може би аз нещо не съм наясно.
Поздрави и успех!
Mega-V
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:11 pm

:

Мнение от Mega-V »

Да, наистина не си наясно, просто са те излъгали, че е нужно да пишеш и да покриеш голямо ниво и повярвай ми съвсем не си първата! Аз не знам по какви критерий оценяват хората, но ми е ясно, че всичко става мноого неясно! :nut: Още преди време от сигурни източници разбрах, че трябва да се покриват голям брой нива главно, за да печелят институций като френският културен център в София и езиковите фирми. Специално от ФКЦ изобщо не съм доволен. Нито от обслужването, нито от озлобените преподавателки. Разбира се, не говоря за всички, но нивото му не е много високо. Е, за толкова пари, толкова :?
Аватар
didoni76
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 2:57 pm
Местоположение: вече в Montreal QC

Мнение от didoni76 »

Да, явно понякога оценяването е субективно. НО нали според нивото на езика се провежда и интервюто. Всички мои познати, които са минали по този път, споделят, че е много важно нивото на водещия кандидат да е около 6/5, в зависимост от това колко точки събират при останалите фактори.
Може би нещата са се променили в сравнение с предишни години, когато кандидатите са минавали по-безболезнено интервю, сага наплива към Канада е голям!!!!!!!!!!
А отностно институциите.................. ми нали и те трябва хляб да вадят. :x
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

Това е точкова система. Едни събират необходимите точки почти без френски, на други им трябват много високи нива, за да съберат минимума. Какви са тия конспиративни теории - кой с какво пускал, кой от какво печелел?.. :wink:
Mega-V
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:11 pm

:

Мнение от Mega-V »

Не става въпрос за конспиративни теории. Истината е, както тя каза, всичко е безумно субективно, а аз допълвам и неясно. Пак повтарям без да си измислям. Мои познати минаха с 2-ро ниво и на интервюто са мрънкали булвално по едно време зацепили тотално и въпреки всичко ги пуснали. Други познати и 2-мата имаха 6-то ниво, на интервюто изобщо не им поискали сертификат за владеене, отговорили на всички въпроси и по неясни причини били скъсани. Явно е, че при всеки ще бъде въпрос на късмет и симпатия от страна на изпитващите. Да не говоря, че на скоро мой приятел мина интервюто на което му задали 3 въпроса на френски и 10 на АНГЛИЙСКИ!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: :

Мнение от Linko »

Mega-V написа:Не става въпрос за конспиративни теории. Истината е, както тя каза, всичко е безумно субективно, а аз допълвам и неясно. Пак повтарям без да си измислям. Мои познати минаха с 2-ро ниво и на интервюто са мрънкали булвално по едно време зацепили тотално и въпреки всичко ги пуснали. Други познати и 2-мата имаха 6-то ниво, на интервюто изобщо не им поискали сертификат за владеене, отговорили на всички въпроси и по неясни причини били скъсани. Явно е, че при всеки ще бъде въпрос на късмет и симпатия от страна на изпитващите. Да не говоря, че на скоро мой приятел мина интервюто на което му задали 3 въпроса на френски и 10 на АНГЛИЙСКИ!
Не си първият, нито ще си последният, който вярва в подобни безсмислици. Да, формално погледнато, след като пред теб на интервюто стои човек то е ясно, че ще има субективизъм в резултата - издаване на сертификата за селекция.
Но я ми обясни сега как може да е вярно това, при положение че при допустим максимален брой от 132 точки за двама, се изисква достигането едва 68 т. за издаване на сертификати за селекция, а интервюиращия има "властта" да решава еднолично да даде или не само 36 т. от всичките тези 132 точки? За да е вярно твоето твърдение, че всичко е субективно, би трябвало интервюиращия да има правото да определя да даде ли или не един минимум от поне 65 т. А това не е така. Да не говорим, че тези "негови" (на интервюиращия) 36 т. реално не са толкова а по-малко. Защото за да ти даде 0 т. за един език би трябвало да не можеш да кажеш дори "Bonjour!" и "Good morning!" или пък за мотивацията да даде 0 т. би означавало да не се явите на интервю безпричинно.

Или пък ни обясни как може интервюиращия да ти намали точките за образование, за трудов стаж, за търсена професия, за втора специалност, за роднини в Квебек, за престой в Квебек, за осигурена работа в Квебек, за децата и за финансова автономност?

Истината е, че когато тръгваме по процедурата с недостатъчен брой точки и при това покриването на изискващия се минимум е заложено изцяло върху оценяването на езиковите ни познания, то реалната оценка на възможностите в тази насока е изключително важна. Ако се получи разминаване в и то само в посока надценяване, то е резултата при всички случаи е ясен - провал.
Това ще се случи и ако някой е разчитал на допълнителни точки за търсена област на образованието си ама без да вникне в изискванията и да види, че не отговаря на условията.
Така се случва и с тези дето тръгват с нашенската си логика, че може образованието и/или трудовият стаж да са от преди 100 г. но те си важат. Което не е така. Хората гледат кое и как е само в последните 5 г. преди датата на подаването на молбата за селекция.
И ред още подобни недоразбирания и недоглеждания.

Аз самият първия път се провалих именно поради такова недоглеждане. Но вторият път кандидатурата ми бе бетон отвсякъде и мадам Орне нямаше къде да ходи, освен да ми даде сертификати. Въпреки че ми обясни, че личното й убеждение е че ми е късно и че не ще се справя на канадска територия.

Твоят начин на мислене и тази твоя логика - "всичко е субективно" са именно онази благодатна почва, върху която виреят и се роят множеството посреднически фирми, които срещу безбожно заплащане уж щели да "осигурят" успеха.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Mega-V
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:11 pm

:

Мнение от Mega-V »

Имаш грешка! Действам си сам и не ползвам услугите на каквито и да е фирми! Всеки си има право на мнение и ти и аз включително :wink: Ти си прав донякъде. Няма универсална истина на този свят. Благодарен съм за някой от нещата които казваш, защото ще бъдат важни за мен, както сигурен съм и за други хора от форума.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Tи си в грешка, Mega-V. Никъде не съм казал, че лично ти ползваш услугите на посредник. Казвам само, че именно такива разсъждения и такава логика като твоята, са предпоставка за ползване на посреднически услуги.
Човек, който е наясно с процедурата и знае как да подготви документите и самия себе си в съответствие с изискванията на критериите за селекция, така че да достига изискващите се сборове от точки, не разсъждава така. От такъв човек никога няма да чуеш нещо подобно - "всичко е безумно субективно, а аз допълвам и неясно".

Но пък и уважавам личния избор на хората, които ползват подобни услуги макар и да са наясно, че посредникът не гарантира успех а само им пести време и усилия за сметка на техните пари. В крайна сметка личен избор на всеки е как и за какво ще харчи собствените си пари.
Лошото е когато се насаждат целенасочено неверни и заблуждаващи разбирания, че в процедурата всичко се определя не от писаните а от някакви нясни, неписани и известни само на определени "професионалисти" правила. И така се дерат кожи от и без това изтерзани от недоимък хора, които виждат в имиграцията някаква надежда за по-добър живот. Отделен е въпросът доколко това е така и дали въпросните хора осъзнават какво правят. Това е съвсем друга тема, както се казва.

Ето това казвам аз.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: :

Мнение от mice »

Mega-V написа:Аз не знам по какви критерий оценяват хората, но ми е ясно, че всичко става мноого неясно! :nut:
Хората се оценяват по тези критерии: http://bgcanada.com/portal/index.php?mo ... cle&id=110
Linko, поздравления за новите статии, скоро не бях влизала в портала.

Ние като бяхме на интервю, бяхме наясно колко точки приблизително ще получим и нямаше изненади. Така че Mega-V, виж какви точки събирате по тези критерии от линка, а не по субективните и неясни критерии и как може да увеличите шансовете. Успех :D
Mega-V
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Яну 09, 2008 3:11 pm

:

Мнение от Mega-V »

Аз друго искам да попитам. Когато пратих документите още не ми беше излязла дипломата за висшето образование. С учителката ми по френски изпратихме запитване и казаха, че няма никакъв проблем, стига да им изпратя академична справка, тя също вършела работа. В последствие така и направих и нещата станаха. Пратиха ми веднага писмо, че са получили документите ми и са усвоили таксата и ще ме викнат до 6 месеца на интервю. Да ама на скоро се сетих за дипломата. Те не писаха нищо за нея, аз вече я получих, според вас, да я преведа и да им я пратя или да им я представя на самото интервю?
Dagonet
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 8:08 am
Местоположение: MTL

Мнение от Dagonet »

Здравей Mega-V,
Аз на твое място бих писал на някой от умпоменатите в www.bgcanada.com имейли на агенти във Виена, и бих се осведомил в моя случай желаят ли да им пратя дипломата си, или да я нося евентуално на интервю. Доколкото знам, те са много точни и в 90% от случаите връщат отговор на подобни имейли. (поне на нас ни отговаряха винаги).
Късмет и поздрави! :lol:
Публикувай отговор